Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Problem z "nietrzymaniem moczu, czy to jednak normalne?

Polecane posty

Gość gość

Jestem niecałe 3 lata po porodzie. Zauważyłam u siebie popuszczenie moczu przy kichaniu, kaszlnięciu, czy np przy skakaniu. Ostatnio też mam tak, że jak zachce mi się siku, to muszę iść od razu, bo już po chwili, mam wrażenie, że już nie utrzymam moczu i jak idę się załatwić, to tego moczu wcale nie ma aż tak dużo. Nic mnie nie boli. To normalne, bo wiadomo, jestem po porodzie, czy jednak coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do lekarza bo tak nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do urologa czy do rodzinnego wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzinny najpierw, powinien ci dać skierowanie do specjalisty Poszukaj/zapytaj o rehabilitację, fizjoterapię mięśni dna miednicy i krocza, na Zachodzie to jest standard po porodzie, u nas dopiero się upowszechnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na youtube sa filmiki z ćwiczeniami na dno miednicy, cwicz z nimi raz dziennie, po okolo 2-3miesiacach powinno to minac. Wzmocnisz miesnie wokol cewki moczowej. Jedz tez nasiona pestki dynii dobrze wplywaja na wzmocnienie dna miednicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy któraś z Was chirurgicznie wyleczyła nietrzymanie moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz zaczac od cwiczen z kulkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam z domowych sposobów ćwiczenie mięsni Kegla. Ćwiczenia mięśni Kegla to jednak najlepszy rodzaj treningu tej strefy. Wykonuje się go naprzemiennie spinając i rozluźniając mięśnie dna miednicy. Trwa to kilka-kilkanaście sekund i należy powtórzyć przynajmniej 10 razy. Należy je wykonywać regularnie bo wtedy efekt jest najlepszy.

Jesli to nie pomoże to daję tutaj namiar na klinikę w Krakowie, która specjalizuje się w ginekologii estetycznej
https://cliniqmed.pl/oferta_categories/ginekologia-estetyczna/

Powinni coś doradzić, wykonywane są tam na przykłąd zabiegi laserowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kariol

Nie, to nie jest normalne i jak najbardziej powinnaś szukać pomocy. Ćwiczenia nie zawsze pomagają, w moim przypadku nic nie dały. O wiele lepiej zdecydować się na laserowy zabieg. W moim przypadku bardzo pomogła mi doktor Bilcharczyk z Kołobrzegu, dzięki której zapomniałam o tej wstydliwej dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×