Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

o co chodzi z tym, że po czereśniach nie można dawać dziecku wody do picia?

Polecane posty

Gość gość

matka mi tak powiedziała, ale nie potrafiła uzasadnić. Czy to jakiś kolejny babciny przesąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez to slyszalam,ale nie wierze w to przeciez sa nawet soki czeresiowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, to nie prawda. Myślą niektórzy ze się ma problemy z układem pokarmowym i że powoduje dużo gazu. Ale to mit, można wodę pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za przeproszeniem-sraczki można dostać ;-) To prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sraczki można dostać od wszystkiego jak się nie trawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
Nie wiem, z mlekiem nie można łączyć... Nie sprawdzalam czy to prawda ale babcia opowiadała, ze jedno z jej dzieci jak było male pojadlo czereśni popilo mlekiem, wieczorem dostało boleści brzucha i zmarło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:49 a co w przypadku koktajl z czereśni? Tam też jest mleko. Jogurt z czereśnia? Wydaje mi się że zależy od osoby a nie jest to jakaś zasady zyciowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest to samo jak jablka i woda, też niby nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy dziecku no nawet i dorosłemu np ja jak najem się się czereśni to mam wzdęcia jak po pije woda to mam brzuch jak balon i skręca mi flaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mit. Owszem jeżeli ktoś ma ogólne problemy trawienne, to może, ale i z innymi rzeczami też mu się przytrafi. Mnie nigdy nie zaszkodziło , choć też o tym słyszałam. No ft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
Wiem, ze niektorzy łączą owoce z mlekiem ale zdrowszy jest jogurt lub zsiadle mleko, kefir, maślanka... Być moze mleko było cieple, bo moja babcia mieszkała na wsi, mieli swoje mleko... Mówiła cos ze jej dziecko dostało skrętu jelit a moze pokrecilam, wtedy dostęp do lekarzy nie był taki jak teraz i dużo dzieci umierało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
Teraz zerknelam bo istnieje tez takie prawdopodobieństwo ze dziecko najadlo się czeresni z pestkami, lekarzem nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn dostaje jabłka i wodę w bidonie do szkoły i żyje. Nigdy nie mówił by miał jakieś problemy żołądkowe. Ja kiedyś zjadłam jabłko i popilam woda i więcej tego nie zrobię- skrecalam się z bólu brzucha. Może to zależy od organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby się robaki nie potopily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekaj, sama miałaś bóle po jabłko z wodą ale dziecku mimo to dałaś? Eksperymentalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A sprawdzić sama nie umiesz? Pół kg czereśni, popij szklanką wody i jedziesz z doświadczeniem na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro mit, to która jutro nakarmi dziecko czereśniami i poda wodę do popicia? Oczekiwanie na efekty gwarantowana po ok. 4 godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Czekaj, sama miałaś bóle po jabłko z wodą ale dziecku mimo to dałaś? Eksperymentalnie? x Nie. Ona dała do szkoły jabłko i wodę. Dziecko wcale nie musiało popijać jabłka wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak miałam kilka lat to najadłam się czereśni (nażarłam bardziej pasuje w sumie) i bez popijania wodą dostałam takich boleści brzucha, że do dzisiaj to pamiętam. Pamiętam też rodziców pomagających mi wymiotować i cały kibelek zarzygany czereśniami. Po wymiotach ból przeszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest mit. Ja od babci słyszałam jeszcze: - po bobie i fasoli nie pije się nic zimnego, tylko gorąca herbatą bo dostanie się skrętu kiszek/ dostanie się bolesci - jak się zje skorupkę jajka to przebije się ślepą kiszkę. - historie o przyklejaniu się skórki z pomidora do żołądka. I zawsze istnieje jakieś mityczne dziecko które od tego umarło. Osobiście przetestowałam wszystko łącznie z wodą gazowana po bobie (śmierć gwarantowana) i nic mi nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babcia twz mowila ze po sliwkach i czeresniach sie wody i mleka nie pije. Pewnie jednemu taki mix zaszkodzi a innej osobie nie. A co do skorki pomidora to jako nastolatka tak sie zatrulam ze kilka miesięcy pomidorow nie jadlam. A Potem jak zaczelam je jesc to koniecznie bez skorki bo na sam smak skorki mialam odruch wymiotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale podejrzewam że zatrulas się opryskami z tej skórki a nie sama skórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zjesz czereśnie na pusty żołądek to coś z trawieniem się zmienia (coś z kwasotą żołądka), więc jak potem zalejesz to wodą to można dostać ostrej biegunki. To tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23:07- cala rodzina jadla te pomidory i im nic nie bylo. A ja wymiotowalam tak dlugo az nie zwymiotowalam skorki i wtedy poczulam ulge. No ewidentnie mi cos zaszkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Może akurat nie to, po prostu jak coś się dzieje to najłatwiej to skojarzyć z ostatnim posiłkiem. Ja przez to nie jadam np. śledzi w pomidorach i sałatki jarzynowej - jedno i drugie było ostatnim daniem przed koszmarem żołądkowym, możliwe, że zaszkodziło zupełnie co innego (sałatkę jadło oprócz mnie 5 czy 6 osób, nic im nie było), ale głupi mózg sobie to tak skojarzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A propo sliwek i mleka. Ja zwykle jem cala paczke sliwek i popijam mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mogę jeść wszystko na raz i nic mi nie jest, koleżanka popije jabłko wodą i ma sraczkę przez pół dnia - to zależy od organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja teściowa miała z pomidorem jak była młoda i musieli usunąć tej skórki z żołądka. Do dziś je większość rzeczy bez skóry bo się boi i probuje narzucać każdemu tak. Nawet moj mąż nie jadł skóry od np jabłka bo mama powiedziała że jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o skórce pomidora słyszałam, u mnie w rodzinie był przypadek taki, podobno też nie mozna bardzo cienko kroić świeżego ogórka, bo też może się gdzieś przykleić i potem kłopot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czeresnie sa ciezkostrawne dlatego moga po nich wystapic jelitowe doleglowosci. Znałam osobe któa zjadła czeresnie popiła po nich wodą z kranu i dostała skrętu jelit i zmarła, znam również 4 latka który po samych czeresniach dostał skretu jelit i miał powazna operacje, takze cos jest w tym niby micie o czeresniach i wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×