Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zaparcia po nutramigenie

Polecane posty

Gość gość

Mój niespełna 2 miesięczny synek w 2 tygodniu życia miał przypuszczalnie stwierdzoną skazę białkową,bądź nietolerancję laktozy.Miał kilka krostek na buzi.Od razu miałam zalecone odstawienie wszelkich produktów mlecznych.Karmiłam przez miesiąc,gdzie zdarzyło mi się zjeść ze 2-3 razy jogurt,małemu nic nie było,ani jednej krosteczki.Po miesiącu przestałam karmić piersią.Miałam zalecone karmienie dziecka nutramigenem i karmię do dziś.Przepajam wodą przegotowaną i słabym rumiankiem.Jednakże od kilku dni mały ma okropne problemy ze zrobieniem kupki.Zanosi się od płaczu,krzyczy,pręży.Bez masowania i przystawiania nóżek do brzuszka sam nie zrobi.Ze 3 razy musiałam użyć czopka glicerynowego.Kupkę "robi" rano i wieczorem.Jest ona zbita,zielona.Pediatra twierdzi,ze to normalne i minie ok 3 - 4 miesiąca,powód - niedojrzałość układu pokarmowego.Zaleciła stosowanie espumisanu i czekanie,aż minie.Ale lek nie pomaga.Czy miałyście tak ze swoimi dziećmi?Co pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja tez mam problem z zaparciami po nutra..

od poczatku byl na mm najpierw na bebilonie- ale nie robil kupy ,prezyl sie ,plakal i lekarz kazala zmienic na bebilon comfort - mimo iz robil kupy luzne a wrecz wode zielona to i tak sie prezyl i wyginal i plakal a wrecz darl sie w nieboglosy i znow lekarz i zmiana na nutramigen. podaje mu od soboty(pisze w poniedzialek) maly zrobil mala kupke w niedziele oczywiscie z krzykiem,placzem-kupka jak plastelina zbita i klejaca a na pudelku napisane jest ze stolce beda lużne i czeste a u mnie jest ich brak...

co robic? dodam jeszcze ze maly pije duzo wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heheh

Prawdopodobnie dziecko musi z tego wyrosnac, układ pokarmowy musi dojrzeć. Tak na prawdę częste zmiany mleka nie pomogą, a wręcz jeszcze trudniej będzie trawic. Moje dziecko też tak się przeżyło, miało kolki, kupke meczylo godzinami, z tym że u nas nie było to zatwardzenie. Bardzo się bałam, ale wszystko się unormowalo po 3mies życia. Teraz robi kupki z łatwością i prawie codziennie. Polecam krople Sabsimplex na kolki i gazy, no i prebiotyk też jest pomocny. My mieliśmy biogaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×