Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

z dnia na dzień nie mam pracy

Polecane posty

Gość gość

Sluchajcie czy pracodawca może tak zrobić? W dniu 30czerwca skonczyla mi sie umowa o prace. Zostalam wezwana do dyrektorki i powiedzieli mi po prostu ze nie dadza mi kolejnej umowy na rok. nie uprzedzili mnie wczesniej, ze mam juz sobie szukac czegos innego. To moja pierwsza praca i nie znam sie na prawie. Co mam robic? czy oni mogą bez uprzedzenia mnie wyrzucic? Oddali tylko kase za urlop ktorego nie wzielam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Postapili zgodnie z prawem. Napisałaś wcześniej podanie z prośbą o przedłużenie umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie napisałam, bo już mi umówili urlop, powiedzieli że będzie podwyżka, traktowali mnie jakby wszystko było ok i mieli przedlużyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze, nie widzialem tego postu wczesniej. Bierz L4. Tylko ze teraz, moze byc troche za pozno...na l4 mozesz ciagnac 6 m-cy. Zus placi ci kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaCiPowiemJak
Bierz L4. Tylko ze troche moze byc za pozno, ale moze sie uda...dawaj do rodzinnego lekarza i gadaj z nim, moze ci wypisz zwolnienie od 30stego. L4 musisz dostarczyc max do 7 dni wiec da rade to zrobic. Tylko z lekarzem tsza sie dogadac. L4 mozesz ciagnac pol roku. Zus placi ci 80% wynagrodzenia. Nie miej skrupulow. Panstwo okrada cie z podatkow. Nasze pokolenie emerytury miec nie bedzie jak sobie sami ni wypracujemy, wiec nie miej skrupulow. Dzialaj, powinno sie udac. Jutro do lekarza zasuwaj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaCiPowiemJak
Lekarz po prostu niech ci da zwolnienie na 2 tygodnie. Najwyzej pogadaj z nim szczerze. Powiedz mu szczerze jaka sytuacja. Potem zalatw sobie wizyte u psychiatry (tak, tak, dobrze mowie, posluchaj) i niech ci wystawi dluzsze zwolnienie (po 1 mc, 6 razy) ze masz depresje. I lwcisz na tym pol roku. Zus ci placi kase a ty sobie bez stresu szukasz nowej pracy. Pol roku ci powinno starczyc spoko. Troche jest lazenia po lekarzach ale nie przejmuj sie, przynajmniej bedziesz miec pare groszy na chleb...i odwagi. Niestety w Polsce trzeba kombinowac jak chcesz w miare funkcjonowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zus lubi kontrolowac te dluzsze zwolnienia, od sierpnia bedzie elektroniczne l4 E-ZLA uwazaj zeby w tym czasie postow publ nie zamieszczac ba fb nie przyjmowac zaproszen od nieznanych na fb, zus trzepie kontroluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaCiPowiemJak
Może masz rację, ale z tym kontrolowaniem z ZUSu to jest szopka. Niech kontroluje, raczej nie ma szans żeby jej podważyli zasadność zwolnienia lek. Sytuacja wygląda tak: Dziewczyna jest bez pracy i nie ma środków do życia. Przez czas który pracowała odprowadzała składki z których niestety nie ma widoków że będą uwzględnione do emerytury...niestety. To w takim razie może niech Państwo zapewni jej na czas szukania nowego zatrudnienia zasiłek za który będzie w stanie przeżyć i niech odpowiednie urzędy pomogą dziewczynie skutecznie znaleźć zatrudnienie. Tak się niestety nie stanie. Więc nie ma mieć co skrupułów i nie bać się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaCiPowiemJak
Poza tym, wcale nie musi chorować pół roku. Dwa tygodnie, potem znowu dwa...czyli razem miesiąc, może w tym czasie akurat znajdzie sobie pracę...chodzi przecież o to, żeby dziewczyna miała jakieś środki do życia...bo to złodziejskie Państwo po prostu nie zapewni Ci nawet godziwego zasiłku przez choćby 1-3 m-ce i nie pomoże znaleźć zatrudnienia. Taka jest smutna prawda i niestety takie sytuacje zmuszają ludzi do takich patologii kombinatorskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×