Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zmęczenie... jakie zrobić badania

Polecane posty

Gość gość

Myśle ze ogólne badanie krwi, tsh... czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cukier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glukoza na czczo i podstawowa morfologia, to na początek. Jak wyjdzie coś niepokojącego to dalej już według zaleceń internisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to zmęczenie występuje od dawna? może pogoda tak cię rozwala? Badania warto zrobić, jeśli taki stan nie ma związku z trybem życia, obowiązkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panel tarczycy, nadnercza , żelazo, badanie moczu, mocznik i kreatynina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze wątroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wątroba najlepiej zrobić usg jamy brzusznej i tak jak pisali wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj brac witaminy, moze to jakies braki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może odpocząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To takie zmęczenie fizyczne czy psychiczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zauwazylam ze mam szybka meczliwosc miesni jak dziwgam. czuje jak mam je bezwladne, i lydki uda i rak. bola tez troche nadgarstki jak dzwigam. niedobor kw. foliowego, zelaza, B12 mam na 300,- tsh zbiłam z 40,0 na 4,0. cukier ok troche za niska hemoglobina mch mchc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zmęczenie to od dwóch lat :( i jest psychiczne i fizyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za mało seksu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masturbuje sie regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"tsh zbiłam z 40,0 na 4,0" ciągle dużo za wysokie, powinno być poniżej 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde dziewczyny tyle tego powiedzialyscie ze nie wiem co konkretnie zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź poziom wit. D i ferrytynę. Chociaż objaw zmęczenia mięśniowego mówi mi, że to będzie to pierwsze. U mojej mamy tak było, wysiłkiem było przejście nawet kilku kroków, łapały ją skurcze w łydki I nawet wykręcało jej ręce. ..brała magnez bo myślała że przez niedobór magnezu te skurcze. Miała poziom wit. D 11 a optymalny to 50-60. Jeśli okaże się że też masz niski poziom kup sobie wit.D3 w kroplach np na Allegro ( o dobrej bioprzyswajalności ) gdzie jedna kropla ma 1000-2000 jednostek. Mama brała po 20.000 jednostek na dobę i poziom uzupełniła w 1,5 miesiąca. Wszystkie objawy ustąpiły, energia wróciła a stany depresyjne przeszły do historii. Nie baw się w tabletki z apteki bo są słabe i w pół roku nie nadrobisz niedoborów. Wit.K2 w formie MK7 jest między innymi potrzebna żeby wapń nie osadzał się w tętnicach a był transportowany do kości i zębów. Większość nas Europejczyków ma ten problem z wit. D i silnym jej niedoborem a nikt nie wie, że ten hormon ( bo właściwie to hormon a nie witamina) bierze udział w 2000 różnych procesów jakie zachodzą w organizmie. Daj znać co wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w maju mialam 0,9 tsh i sie zle czulam. tez slabo. do tego serce latalo i goraczka. odstawilam leki na 6 tyg. pomimo ze mialam wtedy tsh 40,0 to czulam sie zayeb,, te leki to trucizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja badan z reguły nie robię, ale tez chyba musiałam miec b słabo z witamina D3, i miałam tez mase skurczy, tez brałam magnez i to nic nie dawało. Do tego czułam ze słabe kosci, nawet mnie bolały piszczele, zaczełam brac wit D3 w duuzej dawce i czuje sie lepiej, ale naprawdę b mało wychodze i spie do 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może to banalnie zabrzmi, ale internista, krew i mocz i próba takiego uczciwego zdrowego życia (ruch, brak cukru, warzywa itp. - jeśli nie masz poważnej choroby powinnaś się poczuć lepiej już po dwóch-trzech tygodniach). Takie ogólne zmęczenie może oznaczać praktycznie wszystko i zaszukasz się na śmierć a diagnostyka na chybił-trafił zajmie więcej czasu nawet niż leczenie na nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Sprawdź poziom wit. D i ferrytynę x x w sumie racja, kiedys mi wyszedl jej niedobór, mialam 20,0 a norma jest od 30,0 . brałam devikap w kroplach i faktycznie juz po tyg. czulam sie lepiej. dzieki za przypomnienie. niestety moja ferrytyna to tragedia, przewaznie 7,- 12, kiedys po msc. brania zelaza 23,0 a wiem ze powinnam miec chociaz w polowie normy czyli ok. 60,-. hashimoto mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny gość z 22:56 to nie ja autorka. Mi dolega od paru lat zmęczenie a twarz zupełnie nie moja... i nie chodzi o postarzenie się bo widzę ze jest bardzo bardzo zmęczona... mam worki pod oczami ... policzki jakby nadmuchane... jeszcze powiem ze mam miesiączki nieregularne :( czasami 40 dni a cZasami co 21 dni... raz skąpe a raz normalnie obfite... nie mam ubezpieczenia wiec chce zrobić konkretnie badania krwi żeby potem pójść do internisty :( nigdy nie chorowałam wiec nie wiem jak się w ogóle kierować i czym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się odżywiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No z warzywami i z owocami to nie jest zle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale tak się nie da zrobić konkretne badanie i wykryć od razu chorobę - trzeba wiedzieć czego konkretnie się szuka. Hormony, próby wątrobowe, cukier, poziom poszczególnych witamin itp. - setki są tych badań. Wielu jest mądrych lekarzy internistów, którzy się nieźle znają na chorobach cywilizacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmori972
na pewno morfologie, slyszalam tez ze to moze miec zwiazek z tarczyca, wiec pewnie ft3, ft4 i tsh by sie przydalo. podpytaj endokrynologa na https://edoktor24.pl/, tam udzielaja porad lekarskich online za 20-30zl. lekarz powie ci jakie badania powinnas zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze to borelioza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wziąć się do roboty nieroby to wam zmęczenie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danuta

Ktoś tu wspominał o niedoborach magnezu i to może być prawda. Też tak miałam że byłam na dużo stresu narażona, ciągle rozdrażniona i zmęczona chodziłam. No i kupiłam sobie Laktomag B6 z polecenia farmaceutki w aptece 🙂 o wiele lepiej się czuje, widze różnicę a to dopiero miesiąc albo 1,5 odkąd zaczełam uzupełniać niedobory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×