Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

14dni opieki na żonę po porodzie.Kto miał takie zwolnienie dla męża? Pytanie. .

Polecane posty

Gość gość

Mój mąż dostał w szpitalu takie dokumenty aby móc sprawować opiekę nad żoną po porodzie. Zgłosił to u Siebie w pracy i teraz dostaliśmy pismo z zusu aby wypełnić wniosek, który załączono do tego pisma... Jest on zatytułowany : "Wniosek o opiekę nad dzieckiem" Pracodawca coś źle zgłosił? Coś pomieszał? Czy o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście zapytamy u pracodawcy, ale dopiero w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracodawca powinien dać taki wniosek jak dostarczyliście zwolnienie, tzw. opiekę na żonę. Jeśli tego nie dopełni, to dlatego ZUS wysłał pismo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem :o Tylko czemu jest to wniosek o "opiekę nad dzieckiem"? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponieważ to jest opieka na dziecko, matka jest po porodzie i nie jest w stanie zająć się dzieckiem w pełni dlatego ta opiekę może przejac mąż na 2 tygodnie tak to wytłumaczył mi lekarz w szpitalu, również mąż dostał opiekę na dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:13 piszesz głupoty. To opieka na żonę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z-15B – wypełniasz, jeśli starasz się o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny innym niż dziecko lub dzieckiem w wieku powyżej 14 roku życia. Wg. mnie to to powinien mąż wypełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalny wniosek z Zusu na urlop ojcowski. Płaci zus więc musi wypełnić wniosek skoro nie uwzględnił w podaniu, że nie pobiera innego zasiłku opiekuńczego - do pracodawcy. Normalna procedura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest opieka nad członkiem rodziny czyli nie musi to być żona Ale musi być ten sam adres zamieszkania (i chyba zameldowania). 14 dni w roku przysługuje. Wniosek wypełniasz i odsyłacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest urlop ojcowski!!! To zupełnie co innego!!! Po co mieszacie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
UP.. Już nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proste, w związku z tym że żona jest po porodzie o nie jest w stanie sprawować opieki nad dzieckiem, te role musi przejąć mąż i dlatego ma te dwa tyg zwolnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa wyzej, to jest opieka na żone nie na dziecko! Jak się dziecko rodzi to nie ma czegoś takiego jak piszesz ze z automatu matka ma się zająć a jak nie ona to łaskawie zwolnienie ma ojciec. On też moze bez względu na matkę i po to bierze się ojcowski!!!!! Boże, jakie zasciankowe myślenie. Autorko, masz zły druk. To ma byc opieka na ciebie nie na dziecko. Jak weźmie teraz na dziecko to weźmie po prostu ojcowski, zmarnuje sobie te 2 tyg ktore mu się należa, bo ktoś pomylił druki. To ma być zwolnienie na ciebie, bez względu na dziecko.to tak Jakbys miała zwykła operacje, nie ważne czy poród czy nie poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mąż dostał od mojej ginekolog , 14 dni na członka rodziny ,nie musi być nawet ten sam adres , może nawet wasza mama lub teściowa wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×