Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Ósemka wpycha się na siódemkę. Co robić?

Polecane posty

Gość gość

Od jakiegoś czasu mam spory problem. Ósemka zaczęła mocno pchać się na siódemkę. Zauważyłam, że chyba siódemka zaczyna się delikatnie psuć. Czy to coś poważnego i powinnam pójść do stomatologa czy jeszcze dać sobie spokój? Jestem za granicą i w najbliższych dniach ciężko będzie mi odwiedzić stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam taki problem, ósemka napierała na siódemkę, przez co bardzo bolała ósemka. Pani stomatolog zalecił usunięcie, ale ponieważ ona nie wykonywała ekstrakcji ósemek, a moja na dodatek była trochę zatrzymana, to poleciła mi się udać do chirurga, finalnie trafiłam do dra Jakubowskiego (Przyjmuje w http://www.dentsm.pl/, Warszawa) i cały zabieg trwał może 10-15 minut, naprawdę szybko dr usunął zęba, oczywiście nie jest to super miły zabieg, ale nic nie bolało, dodatkowo szybko się wszystko zagoiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sytuacja nie jest dobra. Musi to mimo wszystko zobaczyć stomatolog. Na moje oko ósemka do usunięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ósemka do usunięcia bez dwóch zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak będziesz zwlekać to nic dobrego to nie przyniesie. Ósemka która jest do usunięcia oddziałuje negatywnie na siódemkę – zaraz będziesz musiała także drugiego zęba leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji jednak nie mam nawet jak pójść teraz do dentysty. Czy jak pójdę za kilka dni to coś wpłynie to na sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam taką sytuację ósemka rosła jakoś na bok zahaczyła o 7 i nie mogła się dalej wyrzynać. Niestety musiałam mieć chirurgiczny zabieg i na NFZ w znieczuleniu miejscowym zchrzanili i bolało jak diabli bo znieczulenie było za slabe. Polecam poszukać jakiegoś dobrego dentysty lub kliniki bo mi usunęli z kawałkiem kości tego zęba i teraz przeskakuje mi szczęka. A poza tym strasznie bolało myślałam że zemdleje z bólu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ten sam problem Gorne osemki latwo mozna usunac gorzej z dolnymi bo siedza w zuchwie i w skrajnych przypadkach trzeba przypilowac kosc. Ja mieszkam za granica. W Polsce chcieli mi wyrywac dolnie osemki ale w miedzy czasie wyjechalam i teraz w DE zaden lekarz nie chce.ich wyrwac. Okazalo sie ze mam za blisko osemki glowny nerw i moze dojsc do jego uszkodzenia. Czytalam ze w PL duzo osob po takim zabiegu traci czucie i musi brac duzo witaminy b na rgeneracje. A regenerqcja trwa nawet rok. Teraz czekam co mi powie lekarz tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jest ciasno w szczęce i ósemka pcha się na siódemkę, to możliwe, że konieczne będzie usunięcie ósemki. Musi to obejrzeć stomatolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam rok temu wyrywane 2 ósemki. Przed badaniem musisz dostac skierowanie na przewietlenie ktore kosztuje 70 zl do 100 zl zakezy gdzie robisz, z tym przeswietleniem idziesz do stomatologa i on ocenia czy trzeba wyrwac, jezeli tak to zapisujesz sie do chirurga dentystycznego i on wyrywa. Mi wyrwał dwie za jedym zamachem bezbolescie zaplacilam tylko za znieczulenie 20 zl. Nie warto zwlekac, bo ja zwlekalam i mialam zakazenie z zatok, ktore byly naruszone przez korzeń i leczylam to antybiotykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pytanie czy jest sens opóźniać pójście do dentysty to musisz sobie sama odpowiedzieć. W mojej opinii nie ma na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli zaostrzy się stan zapalny to tylko sytuacja będzie się pogłębiać i działać na Twoją niekorzyść. Naturalne jest to, że im wcześniej zainterweniujesz tym jest większa szansa na sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie możesz tam za granicą pójść do jakiegoś specjalisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teoretycznie mogę jednak wolę pójść w Polsce do specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba usunąć pewnie zęba...ale najlepiej to pójść do dobrego specjalisty - ja byłam w Centrum Demed i jestem bardzo zadowolona z ich opieki! bardzo dokładna i rzetelna! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×