Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy dziecko z zespołem Aspergera może chodzić do normalnej szkoły??

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny jak w temacie. Do klasy mojego synka (czwarta klasa podstawówki) dołączył taki chłopiec. Niestety jest agresywny, używa wulgarnych słów, opowiada dzieciom o seksie i to używając delikatnie mówiąc niecenzuralnych słów, obraża nauczycieli. Razem z rodzicami udaliśmy się do dyrektora szkoły który uznał że będzie obserwował tego ucznia, ale my jako rodzice mamy dość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam zasad. Nie wiem też nic o tej chorobie, ale to chyba po prostu dziecko jest trudne i jeśli stwarza zagrożenie dla innych powinno być usunięte ze szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinien mieć nauczyciela wspomagającego. Jestem mamą asa, ale nie mam z nim takich problemów. Nie wiem co poradzić, z jednej strony trzeba dać dziecku szansę, wspomóc jego rozwój i umożliwić kontakt z rówieśnikami, ale nie takim kosztem. Naciskać dyrekcje, oni naprawdę maja większe możliwości niż mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn poszedł do pierwszej klasy SP, integracyjnej, bo tak chciałam. Teraz problem jest właśnie z chłopcem z ZA, codziennie mój syn przychodzi pobity, mały, nieśmiały 6 latek, przerażony nową sytuacją, zmianą otoczenia, codziennie obrywa od dużego, silnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co zrobiłaś w związku z tą sytuacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my dla naszego apsergerowca bardzo dlugo szukalismy odpowiedniej placowki w poblizu Lodzi. W koncu znajomy wspomnial nam o http://liceumerazmus.pl/ w Aleksandrowie Lodzkim - dzieciaki z calego wojewodztwa maja tam darmowy transport jesli maja orzeczenie. W samej placowce naprawde niesamowita opieka, mnostwo zajec, zespol specjalistow, dzieki czemu syn moze sie dalej rozwijac 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cece

Dzieci z ZA sa raczej spokojne, wyciszone, nie nawiazuja kontaktu z innymi, czy na pewno opisujecie przypadki z ZA? Moj chodzil do zwyklej szkoly, zdal do renomowanego liceum a potem skonczyl bardzo dobre studia.Poza tym na ZA naklada sie charakter, wychowanie, zdolnosci. Chyba  mylicie z ADHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cece

Dzieci z ZA sa raczej spokojne, wyciszone, nie nawiazuja kontaktu z innymi, czy na pewno opisujecie przypadki z ZA? Moj chodzil do zwyklej szkoly, zdal do renomowanego liceum a potem skonczyl bardzo dobre studia.Poza tym na ZA naklada sie charakter, wychowanie, zdolnosci. Chyba  mylicie z ADHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cece

Dzieci z ZA sa raczej spokojne, wyciszone, nie nawiazuja kontaktu z innymi, czy na pewno opisujecie przypadki z ZA? Moj chodzil do zwyklej szkoly, zdal do renomowanego liceum a potem skonczyl bardzo dobre studia.Poza tym na ZA naklada sie charakter, wychowanie, zdolnosci. Chyba  mylicie z ADHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaMi

W szkole, w której uczę jest dwóch chłopców z ZA. Obaj mają nauczyciela wspomagającego. A co do tego, ze dzieci z ZA są spokojne i wycofane, to nie zawsze tak jest. Jeden z chłopców jest bardzo agresywny, wynika to z tego, że nie potrafi odczytywać intencji innych dzieci. Drugi chłopiec ma mnóstwo przyjaciół i raczej spokojny. Głównym jego problemem jest problem z podporządkowaniem się ogólnie przyjętym regułom i zasadom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×