Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Reiko2018

Smog

Polecane posty

Gość Reiko2018

Mieszkam w Poznaniu, dziś znowu normy zanieczyszczenia powietrza są przekroczone kilkukrotnie i wszędzie zalecane jest pozostanie w domu. Pewnie jak w zeszłym roku będzie tak przez większość jesieni i zimę. Czy ktoś jeszcze mieszka w mieście o równie zanieczyszczonym powietrzu i ma na stanie niemowlę (lub trochę starsze dziecko)? Jak ogarniacie temat spacerów i ogólnie wyjść na dwór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem z Pszczyny,najbardziej zanieczyszczonego miasta w Polsce,mam dwójkę dzieci.Przeprowadzilismy się tutaj trzy lata temu i gdybym wtedy wiedziała że jest tak źle nigdy bym tego nie zrobiła,poprostu myślałam że ładnie,że zielono,że małe miasto to musi być spokojnie,zdrowo o smoku nawet nie pomyślałam.Niestety jest to wina debilnych ludzi którzy mieszkają w co drugim domu i pala byle czym,sama byłam świadkiem jak sąsiad do ekogroszku dokupić miał bo stwierdził że będzie palił jeszcze w drugim starym piecu bo taniej jest.Nieraz też dzwoniłam na straż np jak ktoś palił liście i śmieci ale nic to nie dało,straż była ale chyba tylko upomnienia bo gościu nawet paleniska nie wyjaśnił po ich wizycie a na drugi dzień robił to samo.W zeszłym roku powiem szczerze że dzieci chodziły tylko do przedszkola a po od razu do domu,w drodze zakładałam im maski,ludzie patrzyli jakbyśmy z kosmosu byli,ktoś nawet powiedział że przesadzamy...na szczęście w przedszkolu mają oczyszczacze i my w domu też,na spacery wyjezdzalismy daleko do lasu niestety raz w tygodniu jak mąż miał wolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam za błędy,słownik zamienia mi wyrazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy z tym smogiem ?Media zrobiły wam sieczkę w głowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty masz sieczke w głowie jeśli tego nie widzisz.Nie wiem skąd jesteś ale zapraszam do Pszczyny w okresie zimowym,tutaj jest siwo od smoku,śmierdzi spalenizna że aż w gardło drapie...nie muszę nawet widzieć pomiarów żeby stwierdzić że to nie powietrze tylko syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cała ta nagonka z rzekomym smogiem to robota Putina, żeby wykończyć polskie, i tak już ledwie zipiące górnictwo węglowe a uzależnić nas od ruskiego Gazpromu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co robicie by reagowac na sytuację? Jak wam wycinają/obcinają drzewa? Jak betonują każdy skrawek zieleni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cała ta nagonka z rzekomym smogiem to robota Putina, żeby wykończyć polskie, x JPRD. Debilizm w tym kraju chyba nie ma granic. A zdjęcia oglądasz miasta zimą, przeciez to widac gołym okiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj na zabudowywanie każdego fragmentu wolnej przestrzeni mamy zerowy wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka lat temu przeprowadziłam się z Katowic do Krakowa i od tego czasu nienawidzę zimy! Ten smog tutaj to jakaś masakra! Powietrze można gryść nie nim oddychać. Póki co znalazłam 3 sposoby na ten problem, ciągle szukam kolejnych: -oczywiście maska antysmogowa najwyższej jakości z odpowiednimi filtrami (mimo że mam krzywą przegrodę i ciężko mi się w nich oddycha, nie ruszam się bez niej) -komora hiperbaryczna <3 koleżanka korzystała w Vimedzie w Krk i tam się też udałam, polecam!!! oddychacie sobie 95%tlenem (przypomnienie w powietrzu mamy 21%), pod zwiększonym ciśnieniem, przy okazji zauważyłam że moja rana po oparzeniu się dużo szybciej goiła, w tym sezonie na 100% znów na serię się wybiorę. Jak ktoś się obawia to można skorzystać u nich z konsultacji lekarskiej z kwalifikacją, a na stronie mają wypisane wskazania i przeciwwskazania. Ona ma strasznie dużo zastosowań, bo przede mną przychodziła pani z takim chłopczykiem z autyzmem a po mnie zazwyczaj był pan cierpiący na migreny. Warto! -oczyszczacz powietrza i nawilżacz powietrza- jeśli jak ja nie wyobrażacie sobie nie otwierać przez kilka mcy okien, to koniczność dla Was, zawsze jest tańcza opcja nawilżacza czyli mokre ręczniki na kaloryfer, tylko wtedy tracimy trochę na ogrzewaniu Mam nadzieję że komuś pomogłam, czekam na Wasze sprawdzone sposoby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najważniejsze jest zapewnienie dobrego powietrza w domu. Właśnie dlatego potrzebne są rośliny i oczyszczacz powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaSutdent

Bywają takie dni, że boję się wychodzić z domu. Kupiłam ostatnio nawet oczyszczacz powietrza, i muszę przyznać, że daje radę. Powietrze w mieszkaniu jest dużo czystsze niż na zewnątrz. Kupiłam ten model: https://airdog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkapatyk

Ja również kupiłam oczyszczacz powietrza, dokładnie ten model: https://airdog.pl/ Airdog X5 i jestem z niego bardzo zadowolona, więc mogę polecić. W czasie ciąży często miałam problemy ze snem, oczyszczacz powietrza mi pomógł, lepiej mi się spało, w ogóle miałam lepsze samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w wielu miastach są przekroczone normy. Jeśli chciałabyś przeprowadzić pomiary lub analizy chemiczne, mogę polecić firmę www.labotest.com.pl. Mają ogromne doświadczenie i dużą wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juma

Doskonale znam ten problem, bo jestem mamą małego astmatyka. Cieszę się, że wiosna zbliża się wielkimi krokami, bo problem ze smogiem będzie coraz mniejszy. Planuję jednak mimo wszystko kupić nebulizator, może ktoś z Was używa w domu takiego sprzętu? Jaki warto kupić dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
przed zakupem nebulizatora, wśród wielu dostępnych na rynku urządzeń warto zwrócić uwagę na następujące cechy: możliwość nebulizacji większości popularnych leków, cicha praca, bezpieczeństwo, mobilność oraz stosunek prędkości nebulizacji do wielkości depozycji substancji aktywnej w płucach, co pozwala nam określić efektywność pracy urządzenia.
Ze swojej strony polecam nebulizator membranowo-siateczkowy Air Pro - jego zaletą jest wysoka mobilność oraz wydajność pozwalająca na wykonanie stosunkowo krótkiego procesu inhalacji w niemalże każdych warunkach, bez względu na dostępność zasilania elektrycznego (dzięki niezależnemu źródłu zasilania). Ta cecha jest szczególnie ważna przy astmie, ponieważ dzięki niej, nebulizator Air Pro można nosić w torebce, teczce czy plecaku i korzystać z niego gdziekolwiek i kiedykolwiek jest to potrzebne. Aparat jest łatwy w obsłudze, cichy i poręczny, umożliwiając przeprowadzenie procesu nebulizacji pod różnym kątem, co jest szczególnie przydatne u niemowląt i małych dzieci.
Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania nt. nebulizacji, chorób układu oddechowego czy rodzajów nebulizatorów, zachęcam do dodawania we wpisach hashtagu #pytaniedohealthin. Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości. 
Pozdrawiam 
Ekspert Air Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejjjj

Ja na szczęście nie mieszkam w dużym mieście, ale często jeździmy z dziećmi do lekarzy i zainwestowaliśy w genertor jonow w wersji samochodowej, o taki: matrixmedia.pl/oczyszczacz-sharp-uj-gc20e-b-czarny.html?fbclid=IwAR3twjwCmbiQeRJdVnGDlDY0gI3dTZnocH2DZFdU3-Cz-wqQIsgpfqPbEhA co w praktyce oznacza ze usuwa bakterie, wirusy, alergeny. przy zanieczyszczonym powietrzu warto chociaż w taki sposob sie zabezpieczac. czy tez uzywacie oczyszczaczy w aucie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu przed wyjściem zakładam maskę antysmogową i polecam każdemu - zdrowie i samopoczucie o wiele lepsze. Tylko zainwestuj w porządną maskę, z odpowiednimi certyfikatami. Ja używam Broyx 700 - można ją kupić w Decathlonie, bardzo wygodna i dobrze filtruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smog Wawelski

Mieszkam w Krakowie, mamy w domu oczyszczacz powietrza, każdy z nas posiada maskę antysmogową i mamy zainstalowaną na telefonie komórkowym aplikację pokazującą stan powietrza. W złe dni w ogóle nie wychodzimy z domu (ja jestem na urlopie macierzyńskim, mąż pracuje w korporacji i ma możliwość pracy zdalnej kiedy tylko chce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×