Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Przeprowadzka. Jak to przekonać?

Polecane posty

Gość gość

Mieszkamy od 8 lat w Niemczech, prawie cały ten czas w jednej miejscowosci, mamy 2 dzieci w wieku 9 i 3 lat. Od dłuższego czasu mam dość mieszkania tutaj, tutejszej plotkarskiej mentalnosci, tego,że jest mało możliwości rozwoju,mało pracy,ogólnie źle mi tutaj. Dodatkowo do niektórych miejsc ciężko z dojazdem komunikacja miejską lub trzeba długo iść na nogach,a auto mamy dopiero w planach. Mąż nie chce słyszeć o przeprowadzce, twierdzi,że on nie będzie znowu wszystkiego zaczynał od nowa ,poznawal nowych ludzi itp. I jeszcze demonizuje koszty przeprowadzki. Tak,wiem,że sporo zachodu z tym,ale powiedziałam,że od strony organizacyjnej i administracyjnej, z racji tego,że dobrze znam język, ja się wszystkim zajmę. Poza tym chcę ukończyć szkolenie zawodowe,mam 3 kierunki wybrane,ale tutaj musiałabym sporo dojeżdżać, a dzięki przeprowadzce byłoby dużo łatwiej. To samo z praca i dla mnie,i dla niego. Pieniądze spokojnie damy radę zorganizowac, przecież ja nie mówię, że ta przeprowadzka ma być już,natychmiast. Ale tak za rok? On się uparł, a mnie nie jest tu dobrze. Jak z nim rozmawiać? Powiedzial, że nawet, jeśli to nastąpi, to dopiero za kilka dobrych lat,a mnie tutaj szlag trafia. I nie musi to być żadne wielkie miasto na drugim końcu kraju,ale większe od tego,gdzie teraz mieszkamy,znalazłam sporo ciekawych ofert mieszkaniowych,niektóre 40-50 km dalej i zupełnie inne perspektywy. Sama osobiście nienawidzę przeprowadzek, ale w tej sytuacji marzę o takowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×