Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dokumenty dziecka.

Polecane posty

Gość gość

Witam Mojemu dsiecku orzeczono autyzm. Wybiegalam dla niego milion udogodnień szkolnych i terapeutycznych. Zakupiłam sprzęt do domu i na wszystko mam rachunki. Wszystkie diagnozy sensoryczne, funkcjonalne i medyczne zrobiłam prywatnie. Nie wiem ile pieniędzy wydałam na innych specjalistów a ile na dojazdy za tym wszystkim bo to było krocie więc straciłam rachubę. Teraz kiedy potrzebuje wyższych alimentów by opłacić dodatkową terapię, ojciec małej z ktorym nie jestem od X lat uznał że mam mu dać wszystkie te dokumenty. Powiedziałam że nie zrobię mu prezentu za kilka tysięcy ale zawsze ma do dokumentów wgląd i może przyjechać je przeczytać. Chyba szykuje się niesamowita batalia o te dokumenty bo niby wepchalam dziecku chorobę i nie powinnam mieć dokumentów dzięki którym powyższe alimenty niesłusznie. Już uslyszalam milion gróźb od policji po sądy. Nawet już mi powiedział że odbierze mi dziecko. Przecież łatwiej jest nie płacić alimentów a jeszcze je dostawać i zaprzestać wszelkich kosztownych działań terapeutycznych. Czy ktoś był w podobnej sytuacji z dokumentacją dziecka? Co zrobiłyście? Ja zamierzam iść do prawnika już pojutrze ale może któraś z Was ma podobne zakończone doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że tato dziecka nigdy nie pojechał ze mną do ani jednej placówki, lekarza, na żadną diagnozę. Nawet nie zapytał o wyniki gdy informowałam go ze będzie taka czy inna diagnoza. W szkole przez całą edukację był raz. Jedyne co regularnie realizuje to widzenia zasądzone przez sąd. Tyle jego wkładu. Aż przykro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli nie ma odebranych lub ograniczonych praw rodzicielskich, to powinnas mu je udostępnić (zrob xero).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli zapłaciła za nie tysiące, nabiegala się, nazalatwiala, a ojciec chce na gotowo bez żadnego wkładu to jest w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez skoro realizuje wizyty sądowe to chyba dobrze? Po to jest to ustalone sądownie, by tego się trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mowmy o prawie a nie co jest moralne a co nie. Przeciez chodzi o podwyzszenie alimentow i z tego powodu ojciec chce mącic, przewlekać a nie z troski o dziecko. Wg prawa musi udostepnić dokumenty jesli nie ma ograniczonych praw rodzicielskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12'45 miec dziecko stad-dotąd to znaczy, że jest dobrym troskliwym ojcem ? bo według sądowych ustaleń? hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A który paragraf o tym mówi że musi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj trochę na temat, to się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do sprawy o alimenty potrzebujesz faktur z tych placówek, co to ma wspólnego z tym co piszesz - nie bardzo rozumiemwiem. I nie rozumiem za bardzo czemu miałabyś nie udostępnić ojcu informacji medycznych o jego dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20'00 malo rozumiesz skoro "nie bardzo rozumiem.."...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paragraf mówi że każde z rodziców może dbać o interes dziecka we własnym zakresie. Nie ma takiego prawa które mówi że jeden rodzic ma biegać że zdobytymi dokumentami do drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIe musi biegac z dokumentami do eksa, ale ma obowiązek mu na jego prośbę udostepnic, jeśli nie ma ograniczeń prawnych w opiece nad dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×