Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Gdzie robicie bardzo małe komunie?

Polecane posty

Gość gość

Jest sens robić komunię na 8 osób w lokalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu ma niby nie być sensu? Masz wszystko gotowe i podane, wracasz do spokojnego domu, dzień jest dla was i dla dziecka, a nie dla porządków i garów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla 8 osób też się narobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo tylko jeśli tak mała to jest sala wspoldzielona, czyli 2 stoliki nasze a reszta inna komunia i byśmy byli na tzw doczepke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 osób jest już łącznie z nami i dzieckiem. W sumie będzie 5 gości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może zrobić w kawiarni? Tylko tort, kawa. Tak na słodko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypada tak tylko na słodko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla 5 osob yo sie nie oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rezerwujesz stolik, goście zamawiają z karty. Nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma sensu. Lepiej zamówić katering. W dobrej cukierni mały tort i 2 rodzaje ciasta po pół blachy i masz fajne przyjęcie bez garów. Z resztą to żaden problem przygotować dodatkowo jakąś deskę serów w dniu komunii, 5-10 minut roboty. gość wczoraj Tylko tort i kawa? Ja bym się ze wstydu spaliła podając tylko kawę i jedno ciasto na komunię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja autorko miałam 8 osób - my, dziadkowie i chrzestni i jedna żyjąca babcia. brat był chrzestnym , siostra chrzestna wiec tak wyszło. Ze względu na wygodę dziecka, moją i babci zrobiliśmy w domu z cateringiem. dodam ze mamy mieszkanie nie dom. catering na tyle osob to niewiele jedzenia, spokojnie pomieścisz w kuchni a przynajmniej bedziesz miec wygodę bo u siebie, bedziecie siedziec ile chcecie, na tyle osob spokojnie z męzem ogarniecie 'obsługę' i wcale nie będzie latania przy gościach. było bardzo fajnie, swobodnie. drugą juz niestety zrobimy na wiecej osob bo chrzestni beda spoza rodziny, a siostra bedzie z mezem i dzieckiem. chyba wezme lokal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam ze zrobiłam w domu własnie dlatego ze byłam na komuni jako chrzestna gdzie było mało osób i lokal. pozostałe rodziny byly nawet i po 30 osób. byliśmy stłoczeni w kącie, na doczepkę jak piałaś. obsługa tez się bardziej skupiała na tamtych nie na nas. nie wspominam tego dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 10:34 Właśnie tego się obawiam. Jak dowiadywalam się w restauracjach to jak mówiłam że to tylko 8 osób to zainteresowanie z ich strony slablo. Jesteśmy z mężem jedynakami, rodzice i dziadkowie męża nie żyją, mój tata I dziadkowie też nie zyja. Chrzciny były w zdecydowanie większym gronie bo i rodzice i nasi dziadkowie żyli. W codziennym życiu mi nie przeszkadza tak mała rodzina ale przy okazji komunii okazuje się ze jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli chcesz w lokalu to radze ci znalexc mały lokal, tak ze była max 1 komunia oprócz was. bo ja będziesz miec np 3 imprezy obok siebie, do tego duze tobędziecie mieli faktycznie słabo. Ja bym zrobiła w domu z cateringiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co za problem zamowic stolik w restauracji, gdzie akurat nie ma komunii. Tak jak ktos napisal wczesniej. Kazdy zamawia cos z karty, zupe, 2 danie, deser, kawe gerbate ew. wino iyp Ludzie tak co tydzien wychodza z rodzinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie, ze zrob w lokalu. Wiele restauracji (zwlaszcza w hotelach) ma male sale dla gosci ktorzy chca byc sami. Poszukaj takiego lokalu pytajac o oddzielna sale na obiad lub kolacje biznesowa dla 8-10 osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
Ja robiłam na bulwarach wiślanych w bistro Monta..polecam. Na dole w rwstauracji byly 3 komunie po 30 osób.. Nas 12 osób umieszczono na tarasie ... cisza spokój, przepiekny widok na Wisłę. Na dole boiska do siatkowki , plac zabaw dla dzieci. Gdyby pogoda sie popsula do naszej dyspozycji byłakawiarnia na tarasie. Jedzenie przepyszne. Na komunijny obiad to minimum zupa 2 danie deser i jakieś przystwaki. Lub jak wyzej ktoś wspomnial zamówić z.karty kto co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sęk w tym że u nas w mieście wszystkie restauracje będą w tym dniu zamknięte i będą obsługiwać tylko komunie-tak jest co roku. Jednie w kawiarniach jest możliwość wejść i zamówić coś z marszu w tym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie jakis hotel, osrodek wypoczynkowy, itp.? Moze byc pare kilometrow dalej, jesli macie samochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbliższe wolne miejsce w tym terminie jest 30 km dalej-w każdym razie we wrześniu było wolne. U nas w mieście jest 6 kościołów i w 3 komunie są w tym terminie. Hotele są 2, ale bez restauracji dla gości z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne te hotele. Restauracje zawsze sa dla gosci z zewnatrz. Upewnji sie, zadzwon i zapytaj. Plan B: moze ktoras cukiernia ma oddzielna sale i da sie cos zrobic? Plan C: zamawiasz catering w restauracji. Zeby nie bylo problemu wybierasz z menu jakie maja w tym dniu dla tych wiekszych komunii, odbierasz jedzenie po kosciele i jedziecie do domu. Plan D: domy weselne i sale bankietowe, ale to raczej mala mozliwosc, bo rzadko maja mniejsze salki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już dzwoniłam i pytałam. Nie mają jako takich restauracji tylko opcje wyżywienia w trakcie pobytu. W kawiarniach nie ma dodatkowych sal, a sale weselne małe są na 80 osób. Chyba zamówię catering.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OK. Kazdy hotel trzygwiazdkowy (lub lepszej kategorii) w Polsce ma OBOWIAZEK posiadania restauracji, wiec to co macie na miejscu to sa tylko pensjonaty, a nie nie hotele. Udanej komunii! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas na komuni było 10 osób razem z nami (syn ja i mąż) więc w sumie niewiele więcej. W moim mieście był trochę problem, żeby znaleźć lokal na tyle osób, ale w końcu się udało, ale zapłaciliśmy od osoby trochę więcej, bo 150zl, tort i ciasta we własnym zakresie. Był typowy niedzielny obiad rosół i drugie danie rolady wołowe z kluskami śląskimi do tego po trzy surówki. Zimna płyta czyli trzy rodzaje salatek, koreczki wytrawne i owocowe, rolada ze szpinakiem i łososiem wędzonym i serkiem almette, na talerzach jakieś wędliny i warzywa (ogórek, rzodkiewka, pomidory), bruchetta z ciasta francuskiego, ciasta dwa rodzaje zamówienie z cukierni i ciastka czekoladowe, które ja zrobiłam no i tort. Było jeszcze jedno gorące danie czyli tarta z warzywami i serem. Ja nie lubię przyjmować takiej liczby gości w domu, mamy małe mieszkanie. Zawsze się nabiegam przy nich, a tak to fajrant. Byłam też kiedyś na małej komuni, gdzie było tak około 10 osób i był tort i ciasto, a tak to każdy sobie zamawiał z karty co chciał, też było bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robilam na 15 osob w domu. Sama gotowalam,pieklam ciasta i nie wyobrażam sobie robic uroczystosci w lokallu. Pieknie udekorowalismy dom,nie trzeba bylo sie spieszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w tym roku mialam dylemat co zrobic.Mialam 15 osob.Na ostatnia chwile znajoma zrezygnowala z sali a ja wskoczylam na jej miejsce.BYl obiad, potem ciasto , tort kawa i do domu.Trwalo to ok 3.5 h. Wszycy zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek

Ja polecam zerknąć tutaj https://chrzcinyikomunie.pl/

Mają bardzo dużą bazę lokali pod takie uroczystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adriannall

My robiliśmy w Leśnej Krainie. Obiad deser i potem po wizycie w kościele kolacja, ale taka lekka. Wszystko, wszystkim smakowało. Z organizacji byłam bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×