Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pomysł na obiad inny niż zawsze, już nie wiem co gotować

Polecane posty

Gość gość
Na mrozne zimowe dni koniecznie gesta , smaczna zupa, albo chili con carne lub gulasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narobilas mi smaku na chilli albo fasolke po bretonsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1:28 tak, szczególnie ten utwardzony olej palmowy, który jest składnikiem wielu produktów jest super zdrowy. Weź się nie kompromituj. Tak bronisz tego palmowego, a prawda jest taka, że my spożywamy wyłącznie to utwardzone świństwo bez żadnych wartości. Płynnego nierafinowanego oleju palmowego w naszych sklepowych produktach nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam kwestie smaku. Tam jest duzo prostych i fajnych dań. Np. Jakies piersi ale w sosie z gorgonzolli albo śliwki. Pieczone nóźki kurczaka z batatami czy dynia itp. Dzieki tej stronie zaczelam gotowac tez z soczewica czy batatami np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ty bredzisz wkolo o tym oleju jak maly Jas. Oleje palmowe nie sa zawsze utwardzone, a ten w Nutelli nie jest wcale utwardzony, tylko rafinowany. Inaczej by sie nie rozsmarowywala. Doucz sie i sie nie pograzaj, powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba specjalnych przepisow, zeby probowac nowych rzeczy. Mozna je wkomponowywac na logike, czyli np. robisz puree albo fryty albo zapiekanke z batatow zamiast kartofli, albo gotujesz gar soczewicy, wkladasz do lodowki i wykorzystujesz stopniowo z mieszankami warzyw do ryzu, curry, zupy, itd. Ja zawsze zachecam ludzi myslacych w stylu: 'sprobowalabym, ale nie wiem z czym to sie je', zeby mimo wszystko brali i robili na logike z tym co jedza dotychczas, sprawdzajac jedynie w necie czas gotowania, czy trzeba cos obrac, odciac i odrzucic itp. jesli moze byc szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirrrka

Często robię makaron spaghetti lubelli z krewetkami w sosie maślano czosnkowym z dodatkiem natki pietruszki, czosnku i chilli. Każdemu to danie bardzo smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Legrana

Ja polecam zapiekankę z makaronu penne (rurki), szpinaku, pomidorków i łososia. Ewentualnie inna wersja to makaron, pierś z kurczaka, niebieski ser pleśniowy, brokuły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geena

Nutella niemiecka jak najbardziej zawiera olej palmowy (dokładnie jest napisane w tłumaczeniu na polski: olej roślinny w postaci oleju palmowego...). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geena
5 minut temu, Gość Geena napisał:

Nutella niemiecka jak najbardziej zawiera olej palmowy (dokładnie jest napisane w tłumaczeniu na polski: olej roślinny w postaci oleju palmowego...). 

I jeszcze dodam, że olej palnowy sam w sobie nie jest szkodliwy, jest bardzo rozpowszechniony w kuchni Azji południowo-wschodniej (Indonezja, Malezja), ale szkodliwe dla zdrowia związki powstają wskutek jego rafinacji, która ma miejsce w temp. ok. 200°C. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hik

Makaron z krewetkami na maśle czosnkowym, z natką pietruszki, pyszności. Ważne, zeby makaron był dobrej jakości, ja używam lubelli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33 minuty temu, Gość hik napisał:

Makaron z krewetkami na maśle czosnkowym, z natką pietruszki, pyszności. Ważne, zeby makaron był dobrej jakości, ja używam lubelli.

Ja też lubię makaron dobrej jakości, dlatego tego szajsu co reklamujesz nie kupuję nigdy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja raz w tygodniu albo raz na 2 robie szaszlyki,do tego kromki chleba czosnkowego,na to sos z puszki pomidorow zblendowane z pomidorami suszonymi w zalewie,niby nic a pewjie szaszlyki to ludzie robia latem na grilu, z piekarnika smakuja super,do tego jakas salata, piersi kurczaka kroje na troche wieksze kawalki,przyprawiam i polewam olejem jakimkolwiek moze byc nawet z avocado, dzieki temu mieso jest miekkie,pieczarki na pol,papryka i kabaczki pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 godzin temu, Gość hik napisał:

Makaron z krewetkami na maśle czosnkowym, z natką pietruszki, pyszności. Ważne, zeby makaron był dobrej jakości, ja używam lubelli.

A to ładne. W przepisie są krewetki i masło, ale to.wlasnie jakość makaronu jest najważniejsza, co? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliskowa

Jeżeli makaron, który jest głównym składnikiem będzie kiepski to co nam po takim daniu 🙂 Ja np. lubię włoski makaron arrighi, zawsze z nim wychodzą pyszne dania. A ja też często robię z krewetkami na maśle, z czosnkiem i natka pietruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, Gość maliskowa napisał:

Jeżeli makaron, który jest głównym składnikiem będzie kiepski to co nam po takim daniu 🙂 Ja np. lubię włoski makaron arrighi, zawsze z nim wychodzą pyszne dania. A ja też często robię z krewetkami na maśle, z czosnkiem i natka pietruszki.

następna spamerska ściera reklamująca jakieś goowno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość gość napisał:

następna spamerska ściera reklamująca jakieś goowno

Chcą robię jutro chilli con carne z Quinoa. Uwielbiam 😊👍

syte, smaczne i wegańskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wuzetka

ja uwielbiam makaron arrighi, przede wszystkim dlatego, że lubię aby makaron był sprężysty po ugotowaniu, bo taki najlepiej pasuje do sałatki a nie każdy jest sprężysty po ugotowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Chcą robię jutro chilli con carne z Quinoa. Uwielbiam 😊👍

syte, smaczne i wegańskie 

Chili CON CARNE jest, jak sama nazwa wskazuje, Z MIĘSEM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość wuzetka napisał:

ja uwielbiam makaron spam przede wszystkim dlatego, że lubię aby makaron był sprężysty po ugotowaniu, bo taki najlepiej pasuje do sałatki a nie każdy jest sprężysty po ugotowaniu.

Ile ściereczko dostajesz za spamowanie tym szajsem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Chili CON CARNE jest, jak sama nazwa wskazuje, Z MIĘSEM. 

Jest tez wegańskie 

chili sin carne się nazywa🙄 co za różnica, wiadomo o co chodzi.... miesa jemy mało i gotuje wegańsko. Jest dużo przepisów które modyfikuje bez miesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×