Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ania

Duza wada wzroku

Polecane posty

Gość Ania

Witam. Czy sa tu mamy z duza wada wzroku od -6 i wiecej? Nosicie okulary czy soczewki? Czy szkla w takich okularach sa grube ze widac duza wade wzroku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yyy

Ja mam -6 i -6.25. Poza domem noszę soczewki, nie wyobrazam sobie chodzenia non stop w okularach. W domu mam okulary, noszę czasami rano czy wieczorem. W okularach mam szkła z wysokim indeksem czyli cieńsze niż normalne i praktycznie nie wystają poza oprawki (oprawki czarne, plastikowe, z "druciakow" by raczej wystawaly). Jedynym problemem wizualnym z tak mocnymi okularami jest fakt, że bardzo pomniejszają optycznie oko i tutaj grubość szkła nic nie zmienia, dlatego zdecydowanie atrakcyjniej czuje się w soczewkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggregyef dwa wdfreft tj ii

Ja moze nie mam az takiej wady, bo -4 i -2 ale i tak bez okularow sie nie ruszam. Wlasnie zakupilam nowa pare, jedno szklo musialam zamowic ciensze by nie wystawalo z oprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam szkła -4,75, bez nich jestem ślepa kompletnie 😂 szkła plastikowe bo lżejsze, z indeksem, mieszczą się w plastikach 😂 kiedyś myślałam nad soczewkami ale to grzebanie w oku mnie przeraża 😒 okulary jednak łatwiej założyć 😂 może kiedyś się odważę😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×