Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olka88

Dziewczyny, serio na budowę domu trzeba z pół miliona?

Polecane posty

Gość Olka88

Mieszkamy z mężem w małej miejscowości, mamy swoją działkę, na której może stanąć dom. Marzymy o tym od dawna, ale zawsze było to w sferze marzeń. Ostatnio jednak zaczęłam przeglądać kosztorysy i wychodzi na to, że na budowę domu dla jednej rodziny trzeba ok. 400 tysięcy i to na stan surowy... Jestem w szoku, bo myślałam, że z własną działką i w małym miasteczku to za 250 tysięcy postawimy dom i to już z meblami. tym bardziej, że dużo młodych się u nas buduje, a nie sądzę, żeby byli aż tak bogaci, by wydawać po pół miliona... No, ale nie znamy się aż tak dobrze by pytać wprost ile ich to kosztowało. Powiedzcie dziewczyny, za ile wy stawiałyście domy? Bo coś wydają mi się to zawyżone kwoty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heyhey

Wszystko zależy o jak dużym domu myślicie. 

Szczerze mówiąc, to jak oglądałam niedawno projekty, to nie widziałam takich gdzie stan surowy wychodziłby aż tyle.

Wg projektu naszego domu stan surowy zamknięty powinien wyjść ok. 280 tys. a dom raczej z tych średnich ok 150 m2 plus garaż na dwa samochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomorzanka

Kuzynka na dom 250m2 w nadmorskiej wsi (trzeba bylo kupic dzialke) wsadzila milion zl... I to wiekszosc robil jej kuzyn. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania

A nie lepiej kupic dom? My kupilismy dom do calkowitego remontu za 80 tys. 144m2. Wsadzilismy w niego 150tys zl. Łącznie z ogrodzeniem. Mąż zrobil wszystko sam poza elektryka i hydrauliką... Chcielismy do remontu zeby zrobic po swojemu. Dzialka 0,33 ha. Musisz rozwazyc wszystko.

Z kolei siostra cioteczna meza postawila dom za pol miliona. 220m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja nie wiem jak budowa całego domu, ale u nas adaptacja poddasza w skład, w którego wchodziła wymiana dachu (bez krokwi), założenie 4 okien spadowych i dwóch normalnych (jeden balkon), ocieplenie tego od środka , ściany regipsowe, malowanie, instalacja elektryczna, instalacja wodna, drzwi, najtańsze meble, (jedne pokój w ogóle jeszcze nie urzadzony, nie mamy lamp nigdzie tylko same żarówki, w ogole trochę nam mebli brakuje) to nas kosztowało prawie 60 tysięcy złotych za 90m2. Meble były po taniości, ale dach, ocieplenie, płyty nie były najtańsze, wybieraliśmy dobrej jakości. Wierzę w to, że budowa domu od podstaw to prawie pół miliona. Jeszcze oczywiście zależy jaki dom wam się marzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka88
6 minut temu, Gość Mania napisał:

A nie lepiej kupic dom? My kupilismy dom do calkowitego remontu za 80 tys. 144m2. Wsadzilismy w niego 150tys zl. Łącznie z ogrodzeniem. Mąż zrobil wszystko sam poza elektryka i hydrauliką... Chcielismy do remontu zeby zrobic po swojemu. Dzialka 0,33 ha. Musisz rozwazyc wszystko.

Z kolei siostra cioteczna meza postawila dom za pol miliona. 220m2

Mój mąż niestety nie ma ręki do takich rzeczy, poza tym pracuje praktycznie od rana do wieczora 6 dni w tygodniu. Czyli do wszystkiego trzeba fachowców. Dom raczej wolałabym nowy, bo jak budować to już, żeby był wymarzony, bo do końca życia. Nie musi być willa, ale chciałabym z kominkiem i małą sauną. Ale trochę mnie pocieszyłyście, że da się do 280 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania
2 minuty temu, Gość Olka88 napisał:

Mój mąż niestety nie ma ręki do takich rzeczy, poza tym pracuje praktycznie od rana do wieczora 6 dni w tygodniu. Czyli do wszystkiego trzeba fachowców. Dom raczej wolałabym nowy, bo jak budować to już, żeby był wymarzony, bo do końca życia. Nie musi być willa, ale chciałabym z kominkiem i małą sauną. Ale trochę mnie pocieszyłyście, że da się do 280 tysięcy.

Moj maz tez pracuje. I to na dwa etaty. Do tego mamy plantacje truskawek. Ale my ludzie ze wsi jestesmy przyzwyczajeni do ciezkiej pracy😊 rok czasu nam zajęło. Owszem,brał pare razy na dniowki kolege,jak trzeba bylo wylewki robic,tesc pomagal podwieszac sufity,ja zreszta tez plyty trzymałam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dejv

Powiem tak zajmuje się budowa domów i w ostatnim czasie udało mi się wykończyć dom 130m2 pod kłuć w cenie 360 tys pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onnna

Mnie wyszedł 420 000 w stanie surowym plus podwórko i ogród.  Do tego że 200 000 na wykończenie potrzeba.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Niestety domy są cholernie drogie. Czasami niektórzy piszą że wybudowali i wykończyli domek za 300 tysięcy, ale to przeważnie dlatego że sami są fachowcami i robią większość robocizny. Mebli nawet nie liczę, bo to wtedy wychodzi jakiś kosmos.

Nasz wymarzony dom będzie właśnie kosztował ok 500 tysięcy, ale nie liczymy mebli. Tyle że my planujemy go za 10-15 lat. Najpierw kupimy działkę, a to też przecież z 200 tysięcy albo i więcej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moi znajomi postawili dom z wyposażeniem jakoś za 350tys. Jeszcze jest sporo do zrobienia ale już normalnie mieszkają i wykańczają we własnym zakresie. Trochę ponad 100m, bez garażu, bez kupowania działki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika jasna

nie sugeruj się tym. Wszystko zależne jest od projektu domu, możesz mieć taki za 150 tysięcy jak i za 400.. to kwestia indywidualna. nam kosztorys przygotowała firma msm z wrocławia i mieliśmy realną kwotę, w którą trzeba zainwestować. Także najpierw zaplanuj wszystko, a później podjemij decyzje o budowie domu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee

Ja miałem dom 90m2, dobudowałem 60 czyli jest 150m2, wymiana dachu, elewacja, wszystkie nowe instalacje, posadzki na nowo robione, w starej części też wszystko wywalone, totalny Sajgon, łazienka, kuchnia wszystko nowe, wyszło 200k, czyli nowy o takiej powierzchni spokojnie za 300 można wybudować, ale najważniejsze to nie dać się wydymać budowlańcom czy osobom od mebli. Np. Zwykła zabudowa z płyty meblowej 2,6m na 3,2m z cichym domkiem, koszyka i itp to rozstrzał cenowy był od 3,5 do 9tysi jak projekt mi fachowcy wyceniali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
Dnia 28.12.2018 o 14:33, Gość Onnna napisał:

Mnie wyszedł 420 000 w stanie surowym plus podwórko i ogród.  Do tego że 200 000 na wykończenie potrzeba.  

Stan surowy zamknięty, otwarty? Razem z elewacją? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ze komus chce sie bawic w budowe domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość gosc napisał:

ze komus chce sie bawic w budowe domu

Nie wszyscy są leniami do potęgi i nie wszyscy chcą mieszkać w bloku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie wszyscy są leniami do potęgi i nie wszyscy chcą mieszkać w bloku. 

a co dokladnie lenistwo ma do tego? :D w sesnie ,ze masz za czym kilka lat biegac? czy jak wybudujesz dom to masz przy czym orac? owszem,nie wszyscy lubia mieszkac w bloku, zgadzam sie. Ja lubie, dom wolalabym kupic gotowy od dewelopera. Budowa domu jest czasochłonna, ciezka, mozolna,monotonna,musisz wszystkiego dopilnowac, zalatwiac formalnosci,a jak wybudujesz to jeszcze lata wykanczasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oczywiście, że nie. Wszystko zależy od tego, czy umiesz szukać stosunkowo taniej, a dobrej ekipy, jakie wymiary ma mieć dom, jakich materiałów zamierzacie użyć. Przykładowo dachówka ceramiczna jest znacznie droższa niż blachodachówka, balustrady z kwasówki będą droższe niż ze zwykłej blachy, elewacja w farbie będzie tańsza niż tynk strukturalny. Poza tym istotne, czy cokolwiek potaficie zrobić sami. Przykładowo u nas instalację elektryczną robił mąż, mąż wstawiał drzwi, kładł płytki, panele, stawiał ścianki na poddaszu, a malowaniem ścian zajmowałam się ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojojo

My budujemy dom. 2pietra i poddasze. Dzialke dostalismy od mojego taty. Mieliamy 80 tys. Dom waski 11 m bo waska dzialka. I maz robil fundament z moim tata i ze swoim wiec za darmo. I poszlo na to w sumie z ceglami na 1 pietro 80 tys. A teraz maz wyda 10 tys na majstrow zrobia to pietro i strop. Pozniej braknie kasy na 2 pietro, dach, okna, piec itd b moc sie wprowadzic. Ja moge wejsc do golego domu nieotynkowanego. Urzadzic nam tylko sypialnie i dziecku + skromna kuchnia i lazienka.

Czy ktos podobnie utknal w budowie tak jak my?

Brakuje nam tak na bide 70 tys moze wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość gosc napisał:

a co dokladnie lenistwo ma do tego? 😄 w sesnie ,ze masz za czym kilka lat biegac? czy jak wybudujesz dom to masz przy czym orac? owszem,nie wszyscy lubia mieszkac w bloku, zgadzam sie. Ja lubie, dom wolalabym kupic gotowy od dewelopera. Budowa domu jest czasochłonna, ciezka, mozolna,monotonna,musisz wszystkiego dopilnowac, zalatwiac formalnosci,a jak wybudujesz to jeszcze lata wykanczasz

Może właśnie ktoś lubi to robić. Ja budowalam dom od podstaw, systemem gospodarczym. Czyli z mężem szukaliśmy fachowców, pilnowalismy. Zajęła nam budowa z wykończeniem 2 lata. I tych doświadczeń, nabytej wiedzy nie zamienilabym na nic. Nie kupiłbym damu od dewelopera wiedząc teraz, jak oszukują wszyscy na materiałach, robociznie, no na wszystkim. Jak nie dopilnujesz i nie wiesz, to naprawdę kupując dom od dewelopera możesz nadziac się na wielką fuszerke a nie dom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
13 minut temu, Gość Ojojo napisał:

My budujemy dom. 2pietra i poddasze. Dzialke dostalismy od mojego taty. Mieliamy 80 tys. Dom waski 11 m bo waska dzialka. I maz robil fundament z moim tata i ze swoim wiec za darmo. I poszlo na to w sumie z ceglami na 1 pietro 80 tys. A teraz maz wyda 10 tys na majstrow zrobia to pietro i strop. Pozniej braknie kasy na 2 pietro, dach, okna, piec itd b moc sie wprowadzic. Ja moge wejsc do golego domu nieotynkowanego. Urzadzic nam tylko sypialnie i dziecku + skromna kuchnia i lazienka.

Czy ktos podobnie utknal w budowie tak jak my?

Brakuje nam tak na bide 70 tys moze wiecej.

Jakoś drogo, kolega budował dom, parter i piętro, przyszła ekipa, fundamenty, ściany, strop, drugi strop drewniany plus konstrukcja dachu bez pokrycia 95 tys robota i materiał dom 10x9m, okna i drzwi zewnętrzne 30k, centralne z kołem 30k, pokrycie 20k, tynki 15k, posadzki 4k, elektyke sam zrobił, tak samo elewację, gipsy na ścianach i teraz robi sam łazienki, jak go spotkam to spytam się o koszta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kombinatorka

Mój dom wybudowany w 1,5 roku 8,9x9,20 (użytkowego 116m) z poddaszem użytkowym w chwili wprowadzin (bez poddasza)wydaliśmy na niego z pozwoleniami 80 tysięcy. Poddasze dokańczalismy  po 2 latach bo wcześniej nie było funduszy.Większość robiłyśmy "po znajomości" wujek, kuzyn kto co umiał to pomógł firmę wynajeliśmy tylko do murów i dachu ale to też znajomy więc policzył trochę mniej ;) także jak się chce to wszystko można :). Dom wbrew pozorom nie jest mały(4 sypialnie, dwie łazienki spora kuchnia z salonem hol i kotłownia) Dodam że moja siostra wtopiła ponad milion w dom i jakimś dziwnym cudem spełnia takie same funkcje jak mój za około 150tysiecy 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zależy co chcesz mieć. Wiadomo że parterowka tańsza niż z pietrem, jak chcesz piwnicę to też dodatkowy koszt. U nas wyszlo prawie 600 tysięcy za 140 m powierzchni uzytkowej, ale nasz dom stoi na palach więc to też dodatkowy koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

To zalezy od tego jak duzy jest dom, z jakich materialow robiony i czy w wiekszosci sami go robicie czy zlecicie fachowca. Bo wiadomo ze niektore rzeczy musi zrobic fachowiec ale duzo mozna samemu jak sje na tym zna. My budowalismy malutki domek parterowy. Do 100 m2, i wiekszosci moj maz z bratem wszystko robili. Material tez to co trzeba lepsze to bralismy drozsze a co nie trzeba ti tansze i duzo rabatow dostalismy. Wyszlo nas w calosci kolo 80 tys zl. Stan juz taki do zamieszkania, tylko wykonczyc trzeba niektore pokoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pod Krakowem, raczej w jego granicy, sama 10 arowa dzialka potrafi kosztowac 250-300 tysiecy zlotych. A gdziw koszty samego domu.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×