Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czarny aniouek

Grill......Czy znacie jakieś fajne potrawy?

Polecane posty

Ja mogę polecić surową makrelę skropioną sokiem cytrynowym, natartą solą i pieprzem lub gotową mieszanką przypraw do ryb + cytryna. Rybkę przygotować 2 godz. wcześniej. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmhmhmh
rybke mozna tez nafaszerowac zielona pietruszka zmieszana z czosnkiem, posolic pokropic cytrynka i oblozyc z zewnatrz jakas dobra szyneczka, lub boczkiem i tak usmazyc na grillu (sposob maklowicza) nieduza cukinie nalezy pokroic w "palki" dlugie na jakies 5cm, i szerokie w obie strony 1 na 1 cm, kladziemy na nie serek zolty, taki maly kawaleczek, 5cm na 1 cm i calosc zawijamy w cieniuko pokrojony boczek lub szynke i na grilla, pyyyycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmhmhmh
albo proponuje zwykly chlebek posmarowac maselkiem czosnkowym wlasniej roboty ( do masla dodajemy zmiazdzony czosnek, duzo soli, koperek lub szczypiorek i mieszamy) i tak na chwilke na grilla, zeby chlebek byl lekko chrupiacy, tez pyyycha przekaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Mielone mięsko mieszam z podsmażoną cebulką, przyprawami, jajkiem i bułką tartą (tak jak do mielonych). Obklejam takim mięskiem patyczki do szaszłyków i kładę na grill. 2. Skrzydełka marynuję przez ok. 2 godziny w mieszance ostrych przypraw, musztardy, oliwy i czosnku. Tak zamarynowane kładę na grilla, polewając czasem pozostałą marynatą. 3. Ziemniaki surowe, umyte dokładnie wydrążam troszkę i wkładam w środek masło wymieszane z czosnkiem i zieloną pietruszką. Zawijam w folię i na grilla. 4. To nie jest potrawa z grilla ale dodatek do dań z grilla: chleb zwykły, bułkę wrocławską lub wekę pokroić na kromki, ale nie do końca rozkrajając (ma się trzymać na podeszwie). Między plastry chleba włożyć jednakowe porcje masła wymieszamego z czosnkiem i zieloną pietruszką. Całość owinąć w folię aluminiową i włożyć na ok. 20-30 min do nagrzanego (180 st) piekarnika. Pycha dodatek do dań z grilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięsko schabowe rozbijamy jak na kotlety. Przyprawiamy solą i pieprzem. Na jedną stronę kładziemy masełko, starty czosnek i plasterek żółtego sera i ciutkę ziół prowansalskich. Zawijamy tak jak krokiety, przebijamy wykałaczką i pieczemy. Pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość los
1) Boczek ale nie za tłusty kroję w plastry , przyprawiam przyprawą do grilla. 2) Biała cienka kiełbaska też doskonale smakuje z grilla. 3) Ziemniaki podgotowane wydrążam lekko w środku, napycham masłem czosnkowo-ziołowym, zawijam w folię i na grilla. 4) Karczycho marynuję przez nockę we wszelkich przyprawach z olejem i musztardą, superrr!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja lubię: - szaszłyki z piersi z kurczaka (marynuję je w sosie sojowym z czosnkiem przeciśniętym przez praskę), oprócz tego na patyczki nakładam cebulę, pomidorki koktajlowe, paprykę, ewentualnie w wersji słodkiej zamaiast warzyw ananasa i brzoskwinie w curry - pomidory pokrojone na plasterki, posypane ziołami prowansalskimi i przykryte plasterkiem mozarelli lu cukinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violinek
Całą główkę czosnku zawijamy, ale nieszczelnie w folię i pieczemy az pożadnie zmięknie. Pysznie smakuje rozsmarowany na kanapki, badz jako dodatek do mięsa. Pyszne i nie śmeirdzi :) Bakłażana przekrawamy na pół, wydrazamy środek. Miąż mieszamy ze swieżymi ziołami, typu bazylia, pietrruszka, tymianek oraz z jajkiem gotowowanyum na twardo. Robimy paste o stałej konsystencji, która faszerujemy połówki bakłażana. Nastepnei opiekamy na grillu z obu stron. na koniec można posypać startym żołtym serem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez uwielbiam baklazan z grilla, ale przed grillowaniem mocze go, takiego pokrojonego, w wodzie z sola. TO wyciaga gorzkawy smak. pozniej posypuje przyprawani do grila i grilluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ostatnio zrobilam
pomidory z feta wg przepisu Pascala. Gorna czesc pomidora odkrawamy, wydrazamy pomidora. Odciete "wieczko" pomidora siekamy na kosteczke mieszamy z feta, bazylia, oregano, posiekanym szczypiorem dodajemy tez rozgeneciony czosnek (na 4 pomidory 2 zabki czosnku). Nadziewamy pomiodry przygotowanym nadzieniem zawijamy w folie alum. i kladziemy na rozgrzany grill (na ok. 20 minut). Do nadzienia do smaku sol i pieprz oczywiscie. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hini
czarne banany:) Przepyszne! Kałdzie się banana w skórce na grila i przypieka aż będzie czarny, potem się go zdejmuje, nacina skórkę wzdłóż i wkłada się trochę czekolady. Znowu na grila, aby się rozpuściła i ... mniam, mniam:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam również paprykę grillowaną (wypestkowana, pokrojana na ćwiartki, namoczona w marynacie; najlepiej czerwona) oraz cukinię (w plastrach ok 1cm, w skórce; wystarczy nawet trochę posmarować oliwą z oliwek i posypać przyprawą grillową Kamisa) :D A do marynaty (wszystkiego, a przede wszystkim kurczaka i papryki;) )używam głównie mieszanki: oliwy z oliwek + 3-4 ząbków czosnku + soli, pieprzu+ wyciśniętego soku z 1/2 cytryny + tarty imbir (ale nie zawsze mam ;) ) .. mmmniam! ...az mi ślinka pociekła..mmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wujek Samo Zło
Dobry grill nie jest zły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatka do dan z grila
wedlug potrzeb(ile mamy osob) Ugotowane w mundurkach ziemniaki +cebula+ogorki konserwoowe,lub kwaszone,lub malosolne -pokrojone.Wymieszac ,posolic,popieprzyc,ja dodaje jeszcze oregano.Zalac majonezem ,lub sosem ,przygotowanym z oleju,wody octu i przypraw .Pycha do drobiu, miesa ,kielbas i innych potraw z grila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodkakuchareczka
a ja ostatnio przyrządziłam szaszłyczki z ziemniaków. Należy ugotować w mundurkach ziemniaczki, nastepnie wystudzić i obrać. Przekroić (np.średniego ziemniaka na 3 części). Każdą cząstkę osypać przyprawą do grila i owinąć cienkim plasterkiem boczku wędzonego. Nakłuwać na patyczek na przemian z czerwoną cebulką. Grillować do zrumienienia. Pyyyyycha Jak ktoś lubi kaszankę, to można ją zapiec z jabłuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łączenie
00:17 a koty już społonęły Dla wegetarian można zrobić grzanki z czosnkiem i pomidorem, warzywa, banana; wybór jest duży, wacle nie trzeba wcinać mięcha. 00:17 Kuraiko z grilla można jeść również warzywa - pieczarki, cukinię (w marynacie), paprykę, jak ktoś nie je mięsa, bądź chce odmiany 00:20 zamulacie ludzie no tak ale co jak wegetarianin nie je też pieczywa?? może gospodarz powinien przygotowywać dla każdego gościa co innego zgodnie z jego dietą?? jak ktoś nie żre mięsa to albo zadowala sie sałatką albo nie je wcale 00:21 kaciaa hmmmm kielbaska mniam mniam podobnie karczek zeberka skrzydelka z kurczaczka lub same nozki tez rewelacyjne szaszlyczki pychotka potrzebujesz na nie ( ja takie robie) cebulka czerwona cebulka biala kielbaska kawalki mieska papryczka czerwona i zielona a jak szaszlyczki robic zapewnie wiesz kukurydzy nigdy nie jadlam z grilla wiec nie wiem czy dobra do tego salatka ze swiezych pomidorkow i cebulki albo salatka grecka wysmienicie komponuje sie z karczkiem piwo to oczywiscie podstawa jak lubisz podaj do karczku jakis ostry sos lub zrob sosik czonkowy tez bedzie pyszne smacznego i milej zabawy 00:24 wszystko ale to wszystko sosik czosnkowy - pycha !!! ale zrób taki domowy, bo te kupne są do d... a kukurydza z grilla jest smaczna potraktować stopionym masełkiem i solą - i niebo w gębie 00:24 kaciaa dobryjest tez losos w folii aluminowej pieczesz jest bardzo delikatny do tego salata zielona natura każe nam szukać wokół siebie nie partnera ale ofiary, musi on egzystować fizycznie i psychicznie kosztem innych osób, albo sam zostanie unicestwiony.... D. A. F. de Sade 00:25 kaciaa sos czosnkowy oczywiscie ze tylko domowy nie kupuj bo nie warto bedzie zupelnie inny smak ja robie grilla w przyszlym tygodniu i wlasnie losos bedzie i szaszlyczki oraz karczek i bateria piwa natura każe nam szukać wokół siebie nie partnera ale ofiary, musi on egzystować fizycznie i psychicznie kosztem innych osób, albo sam zostanie unicestwiony.... D. A. F. de Sade 00:29 kaciaa skoro grill na piec osob to przykladowo 2 lub 3 piwka na glowke po dwa skrzydelka lub po jednej nozce kurczaka na osobke szaszlyczki je sie blyskawicznie wiec jeden lub dwa kup z 5 pomidorkow po dwie glowki cebuli po jednej papryce ja ostatnio wrabalam sama dwa kawalki karczku musisz zobaczyc wielkosc podobnie z rybkami natura każe nam szukać wokół siebie nie partnera ale ofiary, musi on egzystować fizycznie i psychicznie kosztem innych osób, albo sam zostanie unicestwiony.... D. A. F. de Sade 00:30 kup wszystkiego po 2 kilo i dla kazdego po 5 piw i pol litra wodki na glowe ! 00:30 kaciaa soki np 2 2litrowe peto kielbasy i salatka do miseczki sam kazdy nalozy sobie ile bedzie chcial albo pomidor w cienkie plasterki na talerzyk posyp cebulka sol pieprz i tak samo na talerzyk goscie naloza sobie wg uznania natura każe nam szukać wokół siebie nie partnera ale ofiary, musi on egzystować fizycznie i psychicznie kosztem innych osób, albo sam zostanie unicestwiony.... D. A. F. de Sade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wyzej
geisha nr 4 ja robie wlasnie na grilu smakuje wysmienicie....o tych mielonych tez slyszalam ale nie robilam w tym roku wypróbuje.poczytam jeszcze co piszecie bo za 2 tyg sama jade na urlop i tez bede grilwoac wiec moze skorzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wyzej
poza tym ja robie tradycyjnie szaszłyczki z cebulka,biala cienka kielbaska,kaszaneczka tez jest dobra,co poza tym marynowane miesko lub zeberka.....za warzywami typu baklazan nie przepadam wiec nie robilam....ziemniaczki w foli tez dobre.....aaaa...kiedys robilam czosnek....dajemy caly czosnek na grila az sie zrumieni potem smarujemy nim chlebek tez przypieczony ten pomysl podawal kiedys makłowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odkryj przyjemność gotowania
Lubisz gotować? Z Varadero będzie to znacznie łatwiejsze, nie lubisz gotować? Z Varadero gotowanie stanie się przyjemnością. Czym jest Varadero? To wielofunkcyjne urządzenie kuchenne, dzięki któremu w znacznym stopniu ułatwia prace w kuchni. Unikalna technologia na polskim rynku i niemiecka produkcja gwarantują nową jakość gotowania z Varadero. Urządzenie zadebiutowało w połowie czerwca br., a już dziś posiada szerokie grono zadowolonych użytkowników. Varadero to grill, rondel, patelnia, piekarnik, opiekacz, toster, czy gofrownica w jednym urządzeniu wzorowanym na grillach dużej gastronomii, zachowuje naturalny smak potraw oraz wartości odżywcze, oszczędzając czas i energię. Uniwersalne zastosowanie urządzenia pozwala na przyrządzenie zarówno potraw kuchni tradycyjnej, jak i wykwintnych dań i wyszukanych potraw z każdego zakątka świata. Dużą zaletą posiłków z Varadero jest przyrządzanie potraw bez dodatków tłuszczy, co czyni posiłek nie tylko smacznym, ale i zdrowym. Urządzenie dzięki swoim niewielkim rozmiarom może być wykorzystane w kuchni, ale także na pikniku, czy wakacyjnym wyjeździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bardzo lubię potrawy z
grilla i zawsze robię różnego rodzaju szaszłyki, ryby, karkówka, schab i ostatnio też zrobiłam takie niby kotlety mielone z tym że nie były to tradycyjne kotlety ale pyszne naprawdę ;) Mięso mielone (ja zmieliłam z szynki) do tego starta cebula i przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku, papryka słodka i ostra, sól, pieprz kolorowy świeżo zmielony, majeranek i zioła prowansalskie + szczypta pieprzu cayenne, mięso wyrabiać 15 min i formować takie owalne kotlety odstawić na 3 godz do lodówki i grillować. Proste i naprawdę smaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość V-dero
Pizza domowa Składniki: 200g mąki pszennej tortowej 15g drożdży 50ml wody 80ml mleka 1 jajko 1 łyżeczka cukru 1/2 łyżeczki soli 1 łyżka oliwy z oliwek Wykonanie pieczarki szynka szczypiorek żółty ser Przygotowanie w brytfannie Temperatura: 150C Czas: 10-15 minut Wyrobione ciasto włożyć do wysmarowanej tłuszczem brytfanny i pozostawić do wyrośnięcia. Z dodatków przygotować farsz. Gdy ciasto podwoi swoją objętość, brytfannę umieścić na rozgrzanej płycie (temp. 150 C) i piec około 5 minut. Na wypieczone ciasto nałożyć farsz i piec przez następne 5 minut w temperaturze 150 stopni. P.S. A jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Varadero zajrzyjcie na www.v-dero.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta z tamtych lat
dobrze przyprawione(nieco wcześniej) plastry karkówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×