Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Po dzisiejszej wizycie księdza nie dziwię się że ludzie odchodzą z kościoła.

Polecane posty

Gość Gość

Mało tego. Sama zamierzam odejść i więcej tego średniowiecznego typa nie wpuścić za swój próg. Stwierdzam że religia katolicka jest mocno zacofaną i nie idzie w parze z dzisiejszymi czasami. Dosłownie zakazuje wszystkiego, człowiek ma żyć tylko w umartwieniu ,cierpieniu i zakazach czyli tak jak się żyło w średniowieczu:

*Nie wolno stosować antykoncepcji, trzeba rodzić dzieci

*Należy żyć w związku małżeńskim na dobre i na źle czyli chłop cię tłucze masz z nim żyć bo rozwód to grzech

*Jeśli zdecydujesz się na ten grzech to popełnisz kolejny wchodząc w nowy związek zdaniem religi masz żyć już samemu do końca życia: CHORE!!!

*Nie wolno pić ,palić bo grzech (swoją drogą ciekawe dlaczego księża to robia,sama byłam świadkiem kiedy podeszłam do kancelarii a oni akurat wrócili z imienin,gorzołą było czuć na kilometr)

*Rodziców chrzestnych szuka się wśród obcych bo mało kto spełnia chore kryteria żeby nim zostać

*Nie wolno lepiej się poznać przed ślubem bo trzeba go od razu brać żeby być razem,mieszkanie razem a tym bardziej sex zabroniony. Swoją drogą jak ktoś się źle dobierze pod względem seksualnym czyli np jeden może godzinę drugi 5 minut no to przerąbane trzeba się męczyć do końca życia

*I wiele innych rzeczy które można wymieniać bez końca

Ogólnie męczarnia i same zakazy. Nawet papież Franciszek które mam wrażenie chciałby przepisy koscielne trochę dostosować do czasów w których żyjemy jest za to mocno krytykowany bo klechy wiedzą lepiej i i tak robią po swojemu. Moje wnioski: religia jest dla głupich i tępych ludzi, zresztą jest tyle wiar że nie wiadomo która prawdziwa o ile któraś wogole jest bo mam wrażenie że to zwykłe sekty które piorą ludziom mózgi. Trzeba ...alac i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile ty masz lat, że dopiero teraz do tego doszłaś? wcześniej miałaś klapki na oczach czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przed księżmi uciekniesz, ale przed Bogiem nie...

Sąd ludzki możesz oszukać, ale Boga nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saa

Ja bym jednak radził przyjąć za rok znowu księdza. Widzisz jak dużo się nauczyłaś tylko przy jednej wizycie, za rok może znowu dowiesz się czegoś o czym nie miałaś bladego pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolega
Cytat

Stwierdzam że religia katolicka jest mocno zacofaną i nie idzie w parze z dzisiejszymi czasami. Dosłownie zakazuje wszystkiego, człowiek ma żyć tylko w umartwieniu ,cierpieniu i zakazach czyli tak jak się żyło w średniowieczu

Nie wiem jak religia może być zacofana, są powiem tak zwane zasady w Biblii i albo się ich przestrzega albo nie. Nie wiem jak żyło się w średniowieczu i nikt nie mówi, że trzeba żyć w umartwieniu lub w cierpieniu od tego zależy podejście człowieka do życia.

Cytat

Jeśli zdecydujesz się na ten grzech to popełnisz kolejny wchodząc w nowy związek zdaniem religi masz żyć już samemu do końca życia: CHORE

Nasza religia opiera się na Biblii starym i nowym testamencie, jeżeli się z nią zaznajomisz czyli przeczytasz to zmienisz podejście do życia. Na swoim przykładzie w mojej rodzinie każdy wypowiadał się jakby wiedział wszystko najlepiej na ten temat ale jak czytam jeszcze stary testament i zadaje im pytania czy tak było to już nikt nic nie wie. Większość ludzi powtarza to co usłyszy od innych, którzy usłyszeli od innych najlepiej jest samemu sprawdzić jak jest naprawdę.

Cytat

Nie wolno pić ,palić bo grzech (swoją drogą ciekawe dlaczego księża to robia,sama byłam świadkiem kiedy podeszłam do kancelarii a oni akurat wrócili z imienin,gorzołą było czuć na kilometr)

 

Gdzie masz to w Biblii napisane, że nie wolno.

Cytat

Moje wnioski: religia jest dla głupich i tępych ludzi, zresztą jest tyle wiar że nie wiadomo która prawdziwa o ile któraś wogole jest bo mam wrażenie że to zwykłe sekty które piorą ludziom mózgi. Trzeba ...alac i tyle

Moje wnioski religia jest dla wszystkich, każdy ma swój rozum. Ogólnie gdy teraz czytam stary testament czyli nasza wiara jest tam napisane, że nie można pić krwi i to się wiąże z Świadkami Jehowy bo nie jedzą kaszanki i czarniny bo jest zrobiona z krwi. Jest też napisane, że ze zwierząt możemy jeść tylko przeżuwacze i coś z kopytami jeszcze było ale nie pamiętam i świń według Biblii też nie powinniśmy jeść tak jak muzułmanie. Według mnie każda religia ma swoje powiązania jestem właśnie w trakcie czytania Starego Testamentu bo nie chcę dalej słuchać takich ludzi co jak się im coś powie to zaraz w to wierzą i przekazują dalej bez potwierdzenia i zagłębienia się w temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój chłop też przeczytał stary testament. Niestety po tym zrobił się jeszcze bardziej niewierzący. Stwierdził że nie może pojąć że ludzie wierzą w takie bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie

Od zawsze wpuszczam księdza z kolędą i nie wiedzę w tym żadnego problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie

ups znowu literówka 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolega

Dla jednych bzdury dla drugich wiara, ale lepiej jak przeczytał to wie gdzie dzisiejsza wiara kłamie. Lepiej przeczytać i być świadomym o czym się mówi, niż powtarzać coś o czym się nie ma pojęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
30 minut temu, Gość Kolega napisał:

Dla jednych bzdury dla drugich wiara, ale lepiej jak przeczytał to wie gdzie dzisiejsza wiara kłamie. Lepiej przeczytać i być świadomym o czym się mówi, niż powtarzać coś o czym się nie ma pojęcia. 

Wiara kłamie? Przecież kłamać nie wolno bo to grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Skoro picie i palenie to nie grzech to czemu klechy gadają że tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolega
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Wiara kłamie? Przecież kłamać nie wolno bo to grzech.

Źle napisałem nie wiara a niektórzy ludzie.

Cytat

Skoro picie i palenie to nie grzech to czemu klechy gadają że tak jest?

Przeczytaj biblie czy jest tam coś o tym napisane a później pogadaj o tym z klechami którzy tak mówią, bo ja w swoim środowisku nie słyszałem żeby był to grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

akimke nebutstu srembutsu widze znowu sie rozkręcasz psycholu, weź leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

I to jest właśnie fajne, że każdy pisze co mu w duszy gra 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyy

Albo niefajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyy

Jest temat i pytanie to dyskusja powinna dotyczyć głównego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A w jakim prawie to masz zapisane? Całe szczęście nie ma takiego reżimu w necie, a jak go wprowadzicie tu ludzie się wyniosą tak jak do wczoraj i możesz nas pocałować w doopcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Akimke dawaj coś o Nembutsu 😄 😄😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolo
2 minuty temu, Gość gość napisał:

A w jakim prawie to masz zapisane? Całe szczęście nie ma takiego reżimu w necie, a jak go wprowadzicie tu ludzie się wyniosą tak jak do wczoraj i możesz nas pocałować w doopcie. 

To nie jest reżim a normalne podejście do tematu, jak jesteś w sklepie i pytasz np. gdzie jest mleko bo nie możesz znaleźć to wolałbyś usłyszeć odpowiedź, jakby ci pokazała w którym to jest miejscu a nie słuchać cwaniaków co nawołują do innych cwaniaków żeby mówili o Nembetsu. Na konkretne pytania konkretna odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Autorka to puszczalska niedziewica która nie zachowała cnoty do ślubu. Pójdziesz do piekla za kurestwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Seks przed ślubem niszczy związek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

O, nie mówiłam? Każdy swoją śpiewkę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jaja

Zlikwidowali obowiązek logowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość ale jaja napisał:

Zlikwidowali obowiązek logowania?

tak właśnie zrobili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×