Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ala

Konrad czy Radosz?

Polecane posty

Gość Ala

Podpowiedzcie, na które imię się zecydować dla synka?

Wchodzą w rachubę już tylko dwa: Konrad lub Radosz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zdecydowanie Konrad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Konrad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon

Konrad, u mnie tez mial byc Konrad , na szczescie bedzie dziewczynka, dla ktorej imienia nie ma oczywoscie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Jednogłośnie widzę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

konrad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanan

Konrad bo przeciez Radosz to nazwisko w   serialu pierwsza miłośc  jest Radosz- NAZWISKO, ALE JA OSOBIŚCIE ZNAM OSOBĘ O TAKIM NAZWISKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Radosz to imię również, inna forma imienia Radosław, mniej popularna. A, że jest takie nazwisko też, to jak z imieniem Miłosz, które też jest nazwiskiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dla mnie też wyłącznie Konrad wchodziłby w rachubę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon
32 minuty temu, Gość Ala napisał:

Radosz to imię również, inna forma imienia Radosław, mniej popularna. A, że jest takie nazwisko też, to jak z imieniem Miłosz, które też jest nazwiskiem. 

nie ma czegoś takiego jak "inna forma imienia" Inną formą imienia Magdalena jest Magda - inna - nieoficjalna. Radosław i Radosz to dwa różne imiona , podobnie jak Adriana i Adrianna , Klaudia i Klaudyna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

"Imię Radosz, będąc imieniem staropolskim (występuje już w Bulli gnieźnieńskiej z 1187 r.), zasługuje na miano ogólnosłowiańskiego, współcześnie chyba głównie czeskiego (pisane jako Radoš); może ono być traktowane jako imię samodzielne albo jako rozszerzone przyrostkiem ‑osz skrócenie imienia zaczynającego się od Rad-, np. Radomir, Radosław, Radowit. A rad znaczy oczywiście ‘zadowolony, uradowany’". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon
18 minut temu, Gość Ala napisał:

"Imię Radosz, będąc imieniem staropolskim (występuje już w Bulli gnieźnieńskiej z 1187 r.), zasługuje na miano ogólnosłowiańskiego, współcześnie chyba głównie czeskiego (pisane jako Radoš); może ono być traktowane jako imię samodzielne albo jako rozszerzone przyrostkiem ‑osz skrócenie imienia zaczynającego się od Rad-, np. Radomir, Radosław, Radowit. A rad znaczy oczywiście ‘zadowolony, uradowany’". 

ale nie ma czegoś takiego jak "inna forma imienia" imie ma tylko jedną formę tą oficialną, a że ty do dziecka będziesz wołać zdrobnieniem, to nie znaczy ze imie przybralo inna formę, bo Radosław nie podpisze się na dokumencie Radosz, ani Radek, ani też Radzio itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Konrad. Radosz brzmi jak gniadosz 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Radosz podpisze się w dokumencie jako Radosz. Traktuję to imię jako imię samodzielne, alternatywę dla Radosława, którego brzmienie mniej mi się podoba. I imię to występuje również jako nazwisko, jak Miłosz. Czy to już ustalone? 🙂

A teraz do meritum. Nadal głosy tylko na Konrada, a radosny Radoszek nie chce się przebić jakoś 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tylko Radosz.  Fajne imie.  Konrad jest niemiecki i twardy, wedlug mnie nie ma zadnego uroku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak znalezliscie to imie?  Malo osob uzywa polskie imiona i jestem ciekawa jak ktos na nie trafia.  Uwielbiam Radosza i Konrad dla mnie nie wchodzilby w ogole w gre.  Mozliwe, ze dlatego, ze imie Radek podoba mi sie od dziecka.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdwda

Konrad. Miałam chłopaka o tym imieniu, jest takie fajne, męskie, twarde. Chłopak był taki tylko z wyglądu 😉 Ale sentyment mam dalej.

znam też Radosza, miły i mądry chłopak, ale straszna ciamajda 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mee

Radzimir! Radosz to brzmi jak nazwisko jakieś :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Konrad jest super, kojarzy mi się z romantycznym, ale męskim facetem albo z rezolutnym dzieciakiem  Brzmienie tego drugiego mi się zwyczajnie nie podoba, jakieś takie bez charakteru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Radosz poniewaz sa jakies fajne zdrobnienia.  Konrad trudno zdrobnic dla dziecka (slyszalam o Kondzo, brrr...).  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Ala napisał:

Radosz podpisze się w dokumencie jako Radosz. Traktuję to imię jako imię samodzielne, alternatywę dla Radosława, którego brzmienie mniej mi się podoba. I imię to występuje również jako nazwisko, jak Miłosz. Czy to już ustalone? 🙂

A teraz do meritum. Nadal głosy tylko na Konrada, a radosny Radoszek nie chce się przebić jakoś 🙂

Jest jeszcze Radomir.  

Nie wiem co takiego dziwnego w tym imieniu.  Jest Bartosz i Miłosz- bardzo popularne imiona.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Radosz poniewaz sa jakies fajne zdrobnienia.  Konrad trudno zdrobnic dla dziecka (slyszalam o Kondzo, brrr...).  

 

Przepraszam mialam napisac Kondzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Radosz to wyjatkowe imie, ale jest ich 44 w Polsce obecnie.  Fajny wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Radosz poniewaz sa jakies fajne zdrobnienia.  Konrad trudno zdrobnic dla dziecka (slyszalam o Kondzo, brrr...).  

 

Słabiutką masz wyobraźnię. Kondradek, Konradzik, Radzik, Konraś, Konri, Konek, Radzio, Konraszek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Słabiutką masz wyobraźnię. Kondradek, Konradzik, Radzik, Konraś, Konri, Konek, Radzio, Konraszek...

Konrada zdrabniasz na Radzia przy Radoszu?  Slabiutka masz wyobraznie.  Wszystko mozna zdrobnic, nie oznacza to, ze dobrze brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Konrada zdrabniasz na Radzia przy Radoszu?  Slabiutka masz wyobraznie.  Wszystko mozna zdrobnic, nie oznacza to, ze dobrze brzmi

no tak , bo to Ty jestes wyrocznią i tylko Tobie decydować co kumu ma dobrze brzmieć :D:D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja ostatnio widziałam w tv jakiegoś Kordiana. Trochę podobne, a jednak rzadziej spotykane niż Konrad 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 minut temu, Gość Gramofon napisał:

no tak , bo to Ty jestes wyrocznią i tylko Tobie decydować co kumu ma dobrze brzmieć :D:D 

Nie, nie jestem wyrocznia, ale wedlug mnie zdrobnienia Konrada sa fatalne i to nie ja wpadlam na Kondzio tylko jakas osoba slyszala na ulicy i napisala.  Samo imie moze byc, ale nie rowna sie Radoszowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Ktoś się pytał skąd imię.

Tutaj wypatrzone (link pod spodem) , a później jeszcze przewertowane inne strony z imionami, już pod kątem Radosza. Szukałam imienia słowiańskiego, jako alternatywa dla germańskiego Konrada, który był brany pod uwagę jako pierwszy.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Męskie_imiona_słowiańskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×