Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ala

Konrad czy Radosz?

Polecane posty

Gość Ala
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Jak znalezliscie to imie?  Malo osob uzywa polskie imiona i jestem ciekawa jak ktos na nie trafia.  Uwielbiam Radosza i Konrad dla mnie nie wchodzilby w ogole w gre.  Mozliwe, ze dlatego, ze imie Radek podoba mi sie od dziecka.  

Wypatrzone w Internecie. Szukałam przez wyszukiwarkę imienia słowiańskiego męskiego , jako alternatywy dla germańskiego Konrada, który był brany pod uwagę jako pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Ala napisał:

Wypatrzone w Internecie. Szukałam przez wyszukiwarkę imienia słowiańskiego męskiego , jako alternatywy dla germańskiego Konrada, który był brany pod uwagę jako pierwszy.

Fajnie.  Czy to wasze pierwsze dziecko?  Pytam poniewaz zwykle z tego co slysze ludzie po prostu nadaja imiona jakie slysza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Konrada zdrabniasz na Radzia przy Radoszu?  Slabiutka masz wyobraznie.  Wszystko mozna zdrobnic, nie oznacza to, ze dobrze brzmi

Tak, moja droga. Tak samo jak Agnieszkę można zdrabniać na Niesię, Małgorzatę na Gosię, Bolesława na Sławka, Józefa czy Kazimierza na Ziutka itp. itd. Nie ma ograniczeń, zdrobnienie czy spieszcznie jednego imienia nie ma żadnego wpływu na zdrobnianie innych. Naprawdę trzeba mieć słabą wyobraźnię albo słabo znać język ojczysty, żeby się jak osioł upierać, że Radzio to tylko od jednego imienia może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość Ala napisał:

Wypatrzone w Internecie. Szukałam przez wyszukiwarkę imienia słowiańskiego męskiego , jako alternatywy dla germańskiego Konrada, który był brany pod uwagę jako pierwszy.

Przy okazji: fajny pomysl poszukac polskiego pomyslu rowniez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Nie, nie jestem wyrocznia, ale wedlug mnie zdrobnienia Konrada sa fatalne i to nie ja wpadlam na Kondzio tylko jakas osoba slyszala na ulicy i napisala.  Samo imie moze byc, ale nie rowna sie Radoszowi.

Racja. Radosz jest o wiele gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Tak, moja droga. Tak samo jak Agnieszkę można zdrabniać na Niesię, Małgorzatę na Gosię, Bolesława na Sławka, Józefa czy Kazimierza na Ziutka itp. itd. Nie ma ograniczeń, zdrobnienie czy spieszcznie jednego imienia nie ma żadnego wpływu na zdrobnianie innych. Naprawdę trzeba mieć słabą wyobraźnię albo słabo znać język ojczysty, żeby się jak osioł upierać, że Radzio to tylko od jednego imienia może być.

Naprawde trzeba miec slaba wyobraznie i kompletny brak zrozumienia jezyka polskiego, zeby nie zrozumiec proponowania zdrobnienia typowego dla Radosza dla Konrada gdy wybor jest z pomiedzy tymi dwoma imionami.  Osiol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Racja. Radosz jest o wiele gorszy.

Radosz goruje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Racja. Radosz jest o wiele gorszy.

Radosz jest piekniejszy, ale to nie wazne poniewaz rodzice zdecyduja i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość gosc napisał:

Naprawde trzeba miec slaba wyobraznie i kompletny brak zrozumienia jezyka polskiego, zeby nie zrozumiec proponowania zdrobnienia typowego dla Radosza dla Konrada gdy wybor jest z pomiedzy tymi dwoma imionami.  Osiol.

Nie ma czegoś takiego jak "typowe zdrobnienie", ciemnoto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 minut temu, Gość gosc napisał:

Radosz jest piekniejszy, ale to nie wazne poniewaz rodzice zdecyduja i tak.

I mam nadzieję, że dziecka tym imieniem nie skrzywdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Nie ma czegoś takiego jak "typowe zdrobnienie", ciemnoto 😄

wmawiaj sobie to jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość gość napisał:

I mam nadzieję, że dziecka tym imieniem nie skrzywdzą

Imie nie jest osmieszajace, ani obrazliwe.  Jest imieniem polskim, nie pochodzi od nazwy przedmiotu pospolitego, napisane jest po polsku, wskazuje na plec. Wyjasnij, ktora czesc tego imienia krzywdzi dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość gość napisał:

I mam nadzieję, że dziecka tym imieniem nie skrzywdzą

To moze wyjasnij jak to imie krzywdzi dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

To moze wyjasnij jak to imie krzywdzi dziecko?

-Czesc jestem Radosz!

-yyy? Jak?

-Radosz

-Jest takie imie?

_____

Mój mąż ma dość rzadkie imie i zdarzało się usłyszeć od dorosłej osoby (sytuacja bodajże w banku)

-To jest imie którym się Pan posługuje. 

_____

Mam koleżankę której rzadkie imie tak dało w kość w dzieciństwie że pierwsze co zrobiła w 18 urodziny to poszła do US i zmieniła imie

_____

Konrad jest rzadkim imieniem, ale osłuchanym i każdy słyszał kiedyś gdzieś to imię. Ja jako dorosła osoba o imieniu Radosz , słyszę pierwszy raz. Teraz jest moda na dziwne imiona,a dla otoczenia problem by zapamiętać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 minut temu, Gość Gramofon napisał:

-Czesc jestem Radosz!

-yyy? Jak?

-Radosz

-Jest takie imie?

_____

Mój mąż ma dość rzadkie imie i zdarzało się usłyszeć od dorosłej osoby (sytuacja bodajże w banku)

-To jest imie którym się Pan posługuje. 

_____

Mam koleżankę której rzadkie imie tak dało w kość w dzieciństwie że pierwsze co zrobiła w 18 urodziny to poszła do US i zmieniła imie

_____

Konrad jest rzadkim imieniem, ale osłuchanym i każdy słyszał kiedyś gdzieś to imię. Ja jako dorosła osoba o imieniu Radosz , słyszę pierwszy raz. Teraz jest moda na dziwne imiona,a dla otoczenia problem by zapamiętać.

 

Kazde imie jakies pierwszy raz slyszy.  Pierwszy raz slyszalasz Nikole 20 lat i co dziwi cie teraz?  A napewno jest znacznie mniej przystosowana do jezyka polskiego.  Jezeli nie nadawalibysmy nieznanych lub rzadkich imion to nie byloby Katarzyny, Anny, Mari czy Franciszka.  Wyobraz sobie,z e wszystkie te imiona kiedys byly nieznane w Polsce lub bardzo rzadkie.  Nowe imiona caly czas wchodza w jezyk i stare sa odkopywane i uzywane.  Nie rozumiem w ogole tego argumentu, ze pierwszy raz slysze.  No dobrze pierwszy raz slyszysz Radosz- i co zdziwienie jak Kolin?

Jest Bartosz i jest Radosz.  Radoslaw i Radek sa bardzo znane.  Co z tego, ze Radosz jest mniej znany jezeli jako Radek jest osluchany? 

Mam corke, ktora ma niespotykane imie i teraz wymysla rzadkie imiona dla swoich potencjalnych dzieci jak np. Saskia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym nie miala zadnego dylematu bo nie cierpie wszelkich -oszy czy -ochn. Konrad z tych 2 tylko i wylacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ja uwielbiam Radosza, ale nie oznacza, ze nie cierpie Konrada.  Dla mnie Radosz jest ladniejszy i ciekawszy, ale to rodzicom ma sie podobac.  Ja dalabym na imie Radosz bez namyslu, a rodzicom zycze, zeby byli zadowoleni jakiekolwiek imie wybiora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon
27 minut temu, Gość Gosc napisał:

Kazde imie jakies pierwszy raz slyszy.  Pierwszy raz slyszalasz Nikole 20 lat i co dziwi cie teraz?  A napewno jest znacznie mniej przystosowana do jezyka polskiego.  Jezeli nie nadawalibysmy nieznanych lub rzadkich imion to nie byloby Katarzyny, Anny, Mari czy Franciszka.  Wyobraz sobie,z e wszystkie te imiona kiedys byly nieznane w Polsce lub bardzo rzadkie.  Nowe imiona caly czas wchodza w jezyk i stare sa odkopywane i uzywane.  Nie rozumiem w ogole tego argumentu, ze pierwszy raz slysze.  No dobrze pierwszy raz slyszysz Radosz- i co zdziwienie jak Kolin?

Jest Bartosz i jest Radosz.  Radoslaw i Radek sa bardzo znane.  Co z tego, ze Radosz jest mniej znany jezeli jako Radek jest osluchany? 

Mam corke, ktora ma niespotykane imie i teraz wymysla rzadkie imiona dla swoich potencjalnych dzieci jak np. Saskia.

Katarzyna II Wielka cesarzowa Rosji co w drugiej połowie XVIII wieku, Maria -Matka Jezusa, Anna Jagielonka cos kolo XVI wieku żyła, no i Franciszek Szubert XVIII wiek. .. No i Marii pisze się przez dwa ii. No ale to trzeba było chodzić do szkoły.  

A Radosz oprócz przytoczonego nazwiska z jakiegos tasiemca?

Moja córka ma bardzo popularne imie , zorientowałam się dopiero po latach, bo znałam tylko jedna dziewczyne o tym imieniu, w zasadzie nawet nie znalam, a słyszałam, - była to koleżanka z klasy młodszej siostry i pewnie cie zaskoczę.. ona dla lalek też wybiera imiona których nawet nie zapamietałam i słyszałam od niej pierwszy raz, a ona zasłyszała gdzies pewnie w TV.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To drugie to jakiś wynalazek chyba, bo pierwszy raz spotykam się z takim imieniem. Zatem Konrad, jak już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Widzę, że imię Radosz wzbudza emocje i wywołało dyskusje 🙂 Cieszę się i borę pod uwagę komentarze.

Co do zdrobnień , to i Konradek i Radoszek , może mnie do Radka wreszcie zaprowadzić i z tym się liczę 🙂

Radosław był popularny i wyparł zupełnie Radosza , a mnie się wydaje, że przy dzisiejszej popularności Bartoszy i Miłoszy, szybko się osłucha i brzmi dzisiaj lepiej (jak dla mnie) niż Radosław, z typową dla słowiańskich imion końcówką (-sław).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
6 godzin temu, Gość Ala napisał:

Widzę, że imię Radosz wzbudza emocje i wywołało dyskusje 🙂 Cieszę się i borę pod uwagę komentarze.

Co do zdrobnień , to i Konradek i Radoszek , może mnie do Radka wreszcie zaprowadzić i z tym się liczę 🙂

Radosław był popularny i wyparł zupełnie Radosza , a mnie się wydaje, że przy dzisiejszej popularności Bartoszy i Miłoszy, szybko się osłucha i brzmi dzisiaj lepiej (jak dla mnie) niż Radosław, z typową dla słowiańskich imion końcówką (-sław).

Zgadzam sie z Toba.  Głos oddaje na Radosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Konrad 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Radosz!!!

Daj nam znac Ala jakie imie wybraliscie.  Nikt nigdy nie podaje jakie ostatecznie imie wybral po wielu perypetiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23 godziny temu, Gość gość napisał:

Konrad 👍

Popieram 🙂 Super imię 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Radoszek, Radosz jest uroczy.  Popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Jest wiele imion w stylu Bartosz, Miłosz czy Radosz np. Gniewosz, Lubosz, Sławosz, Lutosz, Wilkosz i wiele innych.  Po prostu, tak jak napisała osoba wczesniej, nie znamy ich wiec nie nadajemy poniewaz malo osob szuka imion mniej spotykanych.  Nadajemy imiona jakie slyszymy najczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Konrad, u nas też jest w top 3 imion dla chłopca 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Radosz.  Bardzo proste, a zarazem orginalne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Konrad, proste, z charakterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Konrad, niemieckie i twarde.

Radosz, polskie, klasyczne, meskie, ale nie twarde- idealne dla malego chlopca i mezczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×