Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Skiper

Na czym tworzyć muzykę elektroniczną

Polecane posty

Gość Skiper

Chciałbym nauczyć się tworzyć muzykę elektroniczną i wiem że potrzebuje do tego program muzyczny i sprzęt ale właśnie jaki program muzyczny i sprzęt do tworzenia muzyki  nada się najlepiej na początek? Mam na ten cel na razie 2000 zł wiem że to nie dużo ale dla początkującego tworzyciela muzyki powinno wystarczyć.

Do tej decyzji zainspirowali mnie tacy wykonawcy muzyki elektronicznej jak Miloman Music oraz Marek Biliński. Chęci mam spore ale na początek potrzebuje instrumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin

a umiesz już grać na jakimś instrumencie jak syntezator ,pianino albo jakieś inne instrumenty do muzyki elektronicznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muzyka

wystarczy program ProTracker i kilka darmowych sampli i możesz jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skper
5 minut temu, Gość marcin napisał:

a umiesz już grać na jakimś instrumencie jak syntezator ,pianino albo jakieś inne instrumenty do muzyki elektronicznej ?

Nie umię i właśnie chcę się nauczyć i właśnie szukam tanio syntezatora tak do 1500 zł jak kupię to się nauczę grać na instrumencie tylko właśnie szukam porady co i jak krok po kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donson
1 godzinę temu, Gość Skiper napisał:

Do tej decyzji zainspirowali mnie tacy wykonawcy muzyki elektronicznej jak Miloman Music oraz Marek Biliński. Chęci mam spore ale na początek potrzebuje instrumenty.

sprzęt muzyczny nie kosztuje 200 zł i na pewno jesteś pewny że to nie chwilowe zachłyśnięcie się muzyką  i czy na pewno ciągnie cię do robienia muzyki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skiper

Jestem pewny że chcę nauczyć się tworzyć muzykę i proszę o odpowiedzi odnoście sprzętu i oprogramowania. Dodam że DJowanie mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kris

w muzyce elektronicznej instrument klawiszowy to podstawa i  do nauki kup sobie keyboard CASIO CT-X700 do 1000 zł no i pozostaje ci 1000 zł na program muzyczny FL STUDIO 20 SIGNATURE BUNDLE BOX koszt to 999 zł  

jak to ogarniesz to minie kilka lat ale już będziesz potrafił wiele ale czy twoja muzyka będzie  miała wzięcie to zależy też od samego ciebie a,  nie tylko od programu i instrumentu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skiper

Dzięki za cenne porady! Już coś wiem więcej i może będę mieć na instrument i program do muzyki nie 2000 zł a 2500 zł zawsze to 500 zł więcej. Szukam właśnie klawiszy z Casio jak ktoś ma do sprzedania w dobrym stanie i dobrej cenie to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmemkey

synapse audio oriona sobie skombinuj, ten program oraz wtyczki do niego umozliwia w sensie brzmien oraz reszty, to co syntezatory warte po 5tys albo i 12tys. fl studio jest dobry dla gimbazy, o 'brzmieniach' w tym programie trudno mowic. Do tego dokupujesz klawiature sterującą - tu koszt okolo 400-500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inżynier dźwięku

Witam. Od 16 lat korzystam z FL Studio oraz profesjonalnych wtyczek. Brzmienia bardzo dobrze brzmią, wręcz tak samo jak na innych znanych programach muzycznych. Tu większe znaczenie ma karta dźwiękowa, głośniki, wirtualne instrumenty (wtyczki VST) itd. a nie program muzyczny. Nawet na najlepszym programie do muzyki można stworzyć muzykę której nie będzie się dało słuchać, a na najgorszym rewelacyjnie brzmiącą muzykę. Pomijam kwestię najgorszy, najlepszy bo to pojęcie względne. 

Bierz FL Studio  producer edition i do tego wtyczki, ale na początek te wtyczki które są w FL Studio Ci wystarczą. 

Inna sprawa że zanim będziesz potrafił tak zmiksować ścieżki aby  brzmienie całego utworu było dobre, to też trochę czasu minie. Nabędziesz doświadczenia z czasem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skiper

A więc kupiłem FL Studio a teraz rozglądam się za klawiszami. Dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo

Jak już kupisz syntezator albo inny rodzaj klawiszy to się pochwali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid

Nie wydawaj mniej jak 4000 - 5000 zł na syntezator bo kupisz badziewie i używanego nie kupuj,takie instrumenty kupuje się tylko nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skiper

Właśnie szukam klawiatury sterującej midi do 1500 zł jak kupię to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek

za taką cenę kupisz już dobre jakości klawiaturę sterującą polecam firma roland albo alesis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek

Ja mam klawiaturę sterującą  Korg K61P klawiatura sterująca MIDI z modułem i dałem prawie 900 zł, klawisze i przyciski dobrej jakości więc polecam ale firmy Roland i Alesis to też dobre firmy które robią sprzęt muzyczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

po co sie chwalisz tym gu,,wnem na poczatek moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

na dobry sprzet trzeba wydac kolo 20 tys  +oprogramowanie platne a nie pirackie pobrane z jakiegos torrenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olo37

system operacyjny nie ma znaczenia , 

22 godziny temu, Gość ... napisał:

na dobry sprzet trzeba wydac kolo 20 tys  +oprogramowanie platne a nie pirackie pobrane z jakiegos torrenta

na dobrzy sprzęt trzeba wydać z 500 000 zł ale nawet na sprzęt za 5000 zł + oprogramowanie muzyczne można tworzyć świetną muzykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olo37

baaa nawet za 500 można tworzyć świetną muzykę bo przede wszystkim liczy się wyobraźnia a  sprzęt i program muzyczny jest mniej istotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek

Są darmowe programy muzyczne i też można się dużo nauczyć ale sprzęt do tworzenia muzyki najlepszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój kolega robi muzykę na syntezatorze i ma jeszcze mikser audio do tego i robi fajną muzykę nawet w filharmonii grali jego muzykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martinez

Fl studio profesjonalny program "kombajn" do komponowania muzyki też polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulfon
Dnia 13.02.2019 o 09:56, Gość Marek napisał:

Są darmowe programy muzyczne i też można się dużo nauczyć ale sprzęt do tworzenia muzyki najlepszy. :)

a jaki darmowy program muzyczny polecasz do robienia muzyki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrozik

Lepiej zapłacić za oprogramowanie do tworzenia muzyki bo ma większe możliwości, więcej efektów i instrumentów a w darmowych to tak słabo jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

są też darmowe programy do muzyki i też można stworzyć hita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zombi

"Na czym tworzyć muzykę elektroniczną"

Instrument + oprogramowanie do tworzenia muzyki. Z instrumentów to polecam syntezator albo coś taniego z yamahy też klawisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

dokładnie masz rację i do tego sporo wytrwałości bo żeby tworzyć muzykę która będzie nadawała się do słuchania to potrzeba czasem nawet lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galanonim

dobre rady zawsze w cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×