Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Parapetka.

Zatrudnienie przez rodzica.

Polecane posty

Gość Parapetka.

Szanowni Państwo, od lat nie pozostaję w jednym gospodarstwie ze swoją mamą, mam rodzinę, mamę rzadko odwiedzam ze względu na odległość i trudne warunki (ja mam małe dziecko, ona zajmuje się swoją upośledzoną psychicznie siostrą). Ostatnio zaproponowała mi rekompensatę finansową za prace w weekendy, które wykonuje pomoc domowa. Jak to zrobić, żeby to było prawnie legalne? Da się tak w ogóle na jakąś umowę o dzieło, zlecenie zorganizować? Strace przez to pomoc od państwa, ale szkoda mi kobiety, a obcym nie zaufa no i jest to trudne babsko, więc tak, wziełabym od niej te pieniądze. Za darmo mi nie da hehehehehehehe..... /śmiech przez łzy/. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikimora

Da sie, ale najlpiej zapytac ksiegowa o dokladne informacje. Umowa zlecenie jest oskladkowana, czyli mama by musiala zglosic w zus, ze pania zatrudnia i oplacac skladki i przelewac wynagrodzenie netto (tak samo z umowa o prace, w tym przypadku na czesc etatu), umowa o dzielo jest nieoskladkowana, wiec nie wiem jak by bylo w tym przypadku. A nie mozecie sie umowic miedzy soba? I pieniadze do reki? Bo jesli chodzi o zus to sa wieksze koszta, trzeba oplacic te skladki, a potem jeszcze dac pensje "na czysto" i jeszcze rozliczyc pit. Najlepiej jesli sie pani uda do pierwszego biura rachunkowego i tam dowie sie kazdego szczegolu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×