Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czytelnik100

Nowości wydawnicze

Polecane posty

Gość Czytelnik100

Co nowego do czytania? Zapraszam czytelników, wydawnictwa, i księgarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giganci i anioły upadłe

Wszyscy jesteśmy dosyć mocno przyzwyczajeni do powszechnej wizji historii ludzkości. Kiedyś miliardy lat temu na ziemi narodziło się życie i w procesach ewolucji powstawały kolejne gatunki coraz bardziej złożone. Gdzieś na końcu drabiny ewolucji zaczęła się historia ludzi. Było to jakieś 10 tysięcy lat temu. Tak, do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Co jednak, gdy bym Ci powiedział że prawda jest inna. Są różne teorie i badania naukowe, nie tylko ewolucja i historia ludzkości jako samorzutnej ścieżki rozwoju. O tym właśnie jest książka „Giganci, anioły upadłe. Zakazane fakty” Tytuł już nam zdradza kierunek myślenia autora i to o czym jest jego publikacja. Czy to możliwe, że życie na naszej planecie nie rozpoczęło się wcale miliardy lat temu, a starożytne przekazy mówiące o aniołach współegzystujących z człowiekiem to coś więcej niż tylko wytwór ludzkiej wyobraźni? Czy to możliwe że archeolodzy i inni badacze naukowi znajdują ślady innej historii ludzkości? Książką ta opowie nam historię; Jak długo człowiek żyje na Ziemi i gdzie są jego początki?, i co to jest prawda i czy ona w ogóle istnieje???

 

Mamy w tej książce naukowo uprawdopodobnioną teorie na temat historii ludzkości. Między innymi przesłanki o istniejących i żyjących na Ziemi Gigantach oraz żyjących razem z ludźmi aniołach, istotach pochodzenia pozaziemskiego. „Czy to możliwe, aby przekazy mówiące o zstępujących z niebios aniołach, które w zamierzchłych czasach miały spłodzić na ziemi herosów, tytanów i półbogów mogą opisywać echa prawdziwych wydarzeń? „ Tego nie sprawdzimy czytając tylko ogólnie zatwierdzoną teorie historii ludzkości. Drogi czytelniku polecam Ci tę książkę jeśli jesteś ponad normę ciekawy i otwarty na nowe fakty i wiedzę. Poczytaj o tym bo warto sobie spróbować odpowiedzieć na pytania jakie postawiliśmy tutaj.

 

http://www.psychoskok.pl/produkt/giganci-i-anioly-upadle-wydanie-ii-poprawione/

 

giganci-i-anioly-upadle-zakazne-fakty.jp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio faza na literaturę faktu u mnie. Teraz czytam "Nieznane życie lodowców", fajnie wchodzi. Opis wydawcy:
Czy to możliwe, że klimat, jaki panuje na obu biegunach, ma wpływ na nasze życie?
Czy grozi nam powtórka z epoki lodowcowej?
I czy rzeczywiście powinniśmy bać się topniejących lodowców?

Naukowcy od lat straszą zmianami klimatycznymi, ale lubimy myśleć, że to naukowe gadanie, które nie ma zbyt dużego wpływu na nasze codzienne życie. Nikt z nas nie spodziewa się przecież, że od lodowców zależy to, co dzisiaj zje na obiad.

Oto ekscytująca i intrygująca podróż z Bjornem Vassnesem  przez historię lodu, z którego według autora pochodzi wszelkie życie. Podczas tej wyprawy dowiesz się, jak  lód z kół podbiegunowych jest powiązany z życiem wszystkich mieszkańców planety - od słonecznej Kalifornii poprzez gorącą Afrykę, aż do Europy, która nawet nie wie, że korzysta na co dzień z lodów Arktyki.
 
Autor w fascynujący sposób pokazuje kluczową dla istnienia planety zależność wszelkich form życia od lodu, a także wyjaśnia, jakie zagrożenia niosą ze sobą zmiany klimatyczne dotykające kół podbiegunowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytelniczka

A ja mogę polecić nowość, która miała premierę w styczniu. Trafiłam na nią z polecenia z IG. 

Pułapka życia - Klaudia Morawa to debiutancka powieść młodej autorki. 

Czyta się całkiem przyjemnie. Powieść jest z pogranicza sensacji i obyczaju. Znacząco rozbudowany wątek obyczajowy, dla którego tłem jest porwanie chłopca. Książka porusza tematykę depresji, alkoholizmu, miłości, a także nietolerancji.  

Zamawiam dużo książek z sieci, ale ta przyszła wyjątkowo zapakowana, także dla wrażeń związanych z nietypowym opakowaniem można zobaczyć lub zamówić książkę. 

Warto sięgnąć bo zmusza do refleksji, a autorka pisze unikalnym stylem. Czytając miałam wrażenie, że oglądam film. 

Minus jest taki, że akcja rozgrywa się w Los Angeles, jednak od polskich autorów wymagam polskich klimatów. Nawet ten mały minus mnie nie odstraszył. 

Z tego co wiem to jest dostępna tylko na stronie wydawnictwa lub ze strony autorki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Od niechcenia

Powieść autorstwa Leszka Mierzejewskiego pod tytułem "Od niechcenia” to literatura obyczajowa, która przenosi nas w czasy PRL-u. Wspomnienia autora z tamtych lat przechodzą przez filtr przygód młodego bohatera Andrzeja, który jest chłopakiem ze wsi. Andrzej po zdanej maturze wyrusza w wielki świat i osiedla się w stolicy ówczesnego państwa socjalistycznego. Rozpoczyna życie studenta na Politechnice Warszawskiej, gdzie jednak nie pochłania go nauka a bogate życie studenckie tamtych lat. Andrzej staje się prywaciarzem i kombinatorem, biznesmenem tamtego okresu. Chłopak zarabia grube pieniądze, ale nie bardzo może je wydać, gdyż w socjalistycznej gospodarce prawie nic nie można kupić w sklepach. Nasz bohater staje się mistrzem kombinowania i załatwiania wszystkiego potrzebnego do życia. Mimo wszystko jest on szczęściarzem, wydawałoby się tak. Tak naprawdę i jego życie nie rozpieszcza. Pojawiają się kłopoty egzystencjalne. Jak sam autor pisze; „człowiek rodzi się w bólach,  a umiera w smutku”. Na kanwie życia głównego bohatera i pozostałych postaci czytelnik otrzymuje lekcję historii najnowszej. Poznajemy najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne tamtych czasów. Mamy zatem sukcesy sportowe polskich piłkarzy na mundialu 72 roku czy festiwal „Solidarności” z roku 80 tego. Z tego wszystkiego jednak nasz bohater przeżywa najbardziej pontyfikat papieża Polaka, Jana Pawła II. Książka zawiera wiele smaczków z okresu PRL jak np. dowcipy o ZSRR czy „władzy ludowej”. „Od niechcenia” to podróż sentymentalna do czasów socjalizmu dla starszych czytelników i lekcja historii dla młodszych.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Życie pozapsychotropowe

Życie pozapsychotropowe

Co to za życie „pozapsychotropowe”? Jest to życie osoby chorującej psychicznie, która rezygnuje w pewnym momencie z leków i co dalej się wydarzy, można zgadywać. Książka ta jest autobiograficznym zapisem przeżyć osoby chorującej psychicznie. Bohater, Karol cierpi na depresję i chorobę afektywną dwubiegunową. Wraz z Karolem badamy życie przeszłe i teraźniejsze w kontekście choroby. Karol za namową psychoterapeuty rozpoczyna pisanie dziennika ze swego dzieciństwa. W tym pamiętniku pojawia się ojciec, który nienawidzi matki Karola i babcia chorująca na Alzheimera. Obie te postacie mają wpływ na życie naszego bohatera. Czy to możliwe, że te postaci wpłynęły na rozwój choroby u Karola? Odpowiedź na takie pytanie jest trudna. W każdym razie, w pewnym momencie Karol ulega namową swej dziewczyny, aby zrezygnować z brania leków psychotropowych, które miałyby spowodować właśnie chorobę. Na efekt nie trzeba długo czekać – Karol trafia do szpitala psychiatrycznego. Przeżycie szpitala jest trudnym doświadczeniem. Pacjenci są traktowani przedmiotowo na oddziale zamkniętym. Życie oddziału podlega rygorowi, przymusowi zażywania leków i codziennemu rytmowi. Karol opisuje swe przeżycia ze szpitala, doznania, które są ciężkie i nieprzyjemne. Historia ta zasługuje na uznanie odwagi autora, który opisuje wszystkie wydarzenia z życia kogoś stygmatyzowanego chorobą psychiczną. Książka może być zaspokojeniem ciekawości ludzi niewiedzących zbyt wiele o świecie chorób psychicznych.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja dzika Syberia

Moja dzika Syberia

Syberia, kraina, która nam, Polakom nie kojarzy się zawsze pozytywnie. Jest to miejsce złowrogie, przypominające cel rosyjskich zsyłek Polaków. Z drugiej jednak strony, Syberia to kraina fascynująca swym ogromem i pięknem swej subpolarnej przyrody oraz żyjącymi tam ludźmi. Tak, to właśnie ludzie, Sybiracy są wyjątkowi, otwarci i zawsze chętni do pomocy. To właśnie trudne warunki klimatyczne nauczyły każdego żyjącego tam człowieka konieczności pomocy drugiemu, inaczej nie można by tam przetrwać. W książce „Moja dzika Syberia” autorka przenosi czytelnika w tę surową i bajeczną krainę. Jak najlepiej przemierzać ten dziki obszar ziemi? Oczywiście koleją Transsyberyjską. Drogą żelazną posiadającą niemal tak samo mityczny wymiar, jak i sama Syberia. Szlak kolejowy wiodący z Moskwy do Władywostoku liczy ponad 9 tysięcy kilometrów i pokonuje się go w ciągu wielu dni. W pociągu jadącym bezkresnym szlakiem toczy się prawdziwe życie we własnym, unikalnym wymiarze. Podróżni stają się przyjaciółmi i zżywają się ze sobą nawzajem. Można stwierdzić, że podróżni żyją w innym świecie. Świecie trochę jak z innej planety, czy też zapomnianym w czasie, gdzie echa Związku Radzieckiego są żywe a oblane sosem lokalnych wierzeń rdzennych mieszkańców. Bo trzeba powiedzieć, że Sybiracy, to ludzie zabobonni, noszący ślady dawnych animistycznych religii rdzennych mieszkańców Syberii. Dla przykładu, syberyjski myśliwy nie może iść na polowanie, nie prosząc o łaskawość duchów. Taki to jest świat, który przedstawia nam autorka, Karolina Kozioł w swoim reportażu „Moja dzika Syberia”. Warto jeszcze dodać, że Karolina Kozioł to już doświadczona reporterka, znana z reporterskich książek o mieszkańcach brazylijskich faweli oraz o życiu irańskich kobiet. Także tutaj odnajdziemy ciekawy, intrygujący świat.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nigdy nie mówię nigdy

„Nigdy nie mówię nigdy” to zaklęcie głównej bohaterki powieści – Samanty. Poznajemy życie współczesnej kobiety wyzwolonej, która na pierwszym miejscu stawia sobie karierę zawodową w biznesie, a związki są dla niej tylko przelotnymi przygodami. Jednak nie wszystko jest takie oczywiste, bo bez tej niepewności nie byłoby całej historii. Samanta prowadzi dobrze prosperującą firmę, zajmującą się projektowaniem wnętrz. Po śmierci matki poświęca się pracy kompletnie. Czy jednak życie takie jest spełnieniem kobiecych potrzeb i marzeń? W relacjach z mężczyznami istnieją dla niej tylko przelotne romanse. I My czytelnicy poznajemy liczne przygody erotyczne. Na horyzoncie jest ukazane życie kuzynki Samanty, która spełnia się w trwałym związku. Jest także dobra przyjaciółka, która radzi naszej bohaterce jak ułożyć sobie życie. Na razie nic to nie daje. Mąż i dzieci to nie dla Samanty. Wszystko to do czasu aż nasza bohaterka poznaje Henriego, który uwalnia ją z uwikłania w przelotny romans z zaborczym kochankiem. Czy Henry wzbudzi w Samancie silniejsze uczucia? Być może, ale czy to oznacza bliższą relację. W toku powieści poznamy, że to nie takie proste, bo oboje okazują się innymi ludźmi, niż z pozoru się wydaje. Niewątpliwie „Nigdy nie mówię nigdy” to powieść przesycona erotyzmem i to takim z kobiecej perspektywy. Gwarantuje emocje i dramatyzm potrzebne w każdej relacji męsko – damskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHAŁEM ŻYDÓWKĘ

Zakochany mężczyzna. Kobiety, które nie spełniają oczekiwań. Zazdrość i podejrzliwość… Jaki finał przybiorą miłosne perypetie Jerzego Kotarskiego? 

Jerzy szaleńczo zako...e się w pełnej uroku Natali. Kobieta nieco skryta, niechętnie opowiada o sobie. W klimacie niejasności, w mężczyźnie rodzi się zazdrość o młodszą kobietę.

Targany sprzecznymi uczuciami, rozstaje się z przyjaciółką, by za moment ubolewać, iż więcej się z nią nie spotka. Byłby to dramat współczesnego Otella, gdyby nie totalnie inny finał, w którym para definitywnie się rozstaje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czterech

Piekielne intrygi i paranormalne moce.
Jeźdźcy Apokalipsy.
Czarny humor.
Dwójka przyjaciół postanawia zwiedzić Europę. Pewien incydent na początku wyprawy sprawia, że główny bohater musi ratować swojego przyjaciela oddając swoją duszę i ciało piekielnym mocom. Od tego momentu posiada nadprzyrodzone zdolności i przyjmuje nowe imię Djehuty. Z nowym towarzyszem Ponurym Żniwiarzem pakują się w kolejne tarapaty. Z czasem dołączają do nich kolejne postaci, diabeł i Lisa. 
Dalsze przygody powodują, że czwórka bohaterów przyjmuje moc Jeźdźców apokalipsy. W wyniku tego los całej grupy i końca świata jest zagrożony. Niewyjaśnione zdarzenia, stawianie czoła nowym wyzwaniom, spotkanie z królową Elżbietą I i Szekspirem, to tylko nieliczne z wielu przygód, romansów i intryg.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSOBLIWOŚĆ CISZY  za 10 zł

„Osobliwość ciszy” jest ostatnią częścią z entuzjazmem przyjętej przez czytelników „Trylogii ciszy”. Autorce po raz kolejny  udało się zaskoczyć  czytelników w taki sposób, aby do ostatnich kart nie ujawnić jak finalnie potoczą się losy głównych bohaterów. W tej odsłonie Masłowska-Burnos dzieli czas fabularny na dwie części, na przeszłość i teraźniejszość, co zdecydowanie buduje napięcie, a fabuła wciąż zachowuje swój logiczny przebieg i spójność narracji,  dzięki czemu Czytelnik wciąż  nie gubi się w ciekawie zaplątanej treści.

Początkowo w prologu poznajemy kilkunastoletnią Majkę, która jest po tragedii rodzinnej, co rzutuje na całe jej dorosłe życie  skomplikowaną naturę i postępowanie. Następnie mocno rozbudowany zostaje wątek osadzony w Opolu, w latach zanim Karewicz zaczęła pracę dla „Medicalu”. Poznajemy mechanizm działania układów i korupcji, napędzającej się niczym niezahamowaną pychą i bezkarnością Lenkiewicza i jego kompanów.  Wszystkie elementy układanki zaczynają w przerażający sposób do siebie idealnie wręcz  pasować, skłaniając tym samym do poważnej  refleksji.  Parę kochanków czeka niebezpieczeństwo, oraz bardzo trudne doświadczenia…

Wątek kryminalno sensacyjny zdecydowanie w ostatniej części jest najmocniej rozbudowany, a elementy pięknych aczkolwiek czasami trudnych  miłosnych opisów idealnie  w niego wkomponowane.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NICZYJ. PRAWDZIWE OBLICZA

NICZYJ. PRAWDZIWE OBLICZA BEZDOMNOŚCI za 20 zł

W każdym przypadku bezdomność jest podobna. Smutna. Mająca ziemistą cerę, otępiały wzrok i chaos w głowie. „Niczyj” to nie tylko książka. To lektura niezwykła i szczera. Historia o bezdomnych, a przede wszystkim zbiór niezwykłych rozmów z osobami, które nie wstydziły się opowiedzieć o tym, co czują, dlaczego płaczą, o czym śnią, z czego się śmieją, za czym tęsknią. To opowieści przepełnione bólem i rozpaczą. Wspomnienia o utraconych miłościach, braku pracy, polityce, przemocy domowej i nałogu… Autorka dotarła do wielkich aglomeracji i małych miasteczek, porównała w jaki sposób żyją, jak radzą sobie z tym niezwykle trudnym czasem ludzie, których życie pewnego dnia zmieniło się nie do poznania. „Niczyj” to obraz szarego, ziemistego smutku i emocjonalnego krzyku, który wyrósł z utraconych miłości, braku pracy, rodziny, alkoholizmu, życiowych potknięć.

To wyjątkowa książka. Prawdziwa w każdym calu…

Patronat medialny nad książką objęli: Subiektywnie o książkach, Telewizja Republika, Czytamy bo kochamy, Radio Emaus, Radio Warszawa, Radio Campus

 

Tylkorelaks.pl

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wykop absurdy socjalizmu

„Wykop” to ponadczasowa proza Andrieja Płatonowa, którą dla polskich czytelników przetłumaczył Aleksander Janowski. Fabuła poprowadzi nas przez pogranicze prozy egzystencjalnej i absurdu, który odzwierciedla sowiecką rzeczywistość. Jak zapewnia Aleksander Janowski to zamierzona przez Płatonowa mieszanka pustej nowomowy partyjnej, języka „chłopsko-robotniczego” i pozornie bezsensownego gaworzenia.

Lektura książki może stać się swego rodzaju lekcją historii z przed około 80 lat. W tym okresie tworzono sowiecki socjalizm, pierwszego planu pięcioletniego, „rozkułaczania” chłopów i przymusowego wcielania do kołchozów. Pod bardzo charakterystycznym językiem Płatonow celowo ukrył okrutne realia 1930 roku. W treści natrafimy między innymi na dobitny naturalizm, sarkazm, fars, tragikomedię, czy ironię. Innymi słowy proza ta nie mieści się w żadnych znanych nam ramach, ale tylko dzięki temu była w stanie wyrazić otwartą krytykę.

Aleksander Janowski zachęca do lektury „Wykopu” następującymi słowami: „Zanurz się w tragifarsę, wniknij w czasy, kiedy obowiązkowo należało „zdawać” makulaturę i zachęcano do obcinania koniom ogonów, żeby sowiecka ojczyzna mogła za uzyskane z tego środki zakupić traktory dla tworzonych na siłę kołchozów i torować ludzkości drogę w świetlaną przyszłość „na czele planety całej.” My wiemy, że to się na szczęście nie udało. Przynajmniej na razie… Powieść krótka, a ileż w niej treści.”

 

Tylkorelaks.pl

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Książka na dzień matki

Dzień matki to chyba najlepsza okazja, aby uczcić poświęcenie i miłość matek do swoich dzieci. Każdy z nas ma matkę i zawdzięcza jej wyjątkową miłość obecną w tym świecie. To dzięki miłości matki nasze serce uczy się miłości do wszystkiego, co jest nam drogie. To dzięki matczynej miłości wzrastamy i uczymy się żyć w nie zawsze przyjaznym świecie. Dzięki temu właśnie czynimy świat lepszym. Pamiętajmy, aby uczcić miłość matki w dniu matki. Z tej okazji księgarnia internetowa tylkorelaks.pl przygotowała ofertę na prezenty dla matki, bo książka to prezent serdeczny. Już dziś kup książkę dla swojej mamy. Wybór jest szeroki i każdej mamie spodoba się jakaś książka, szczególnie mówiąca o miłości, przyjaźni czy też o tym, co naszą mamę najbardziej interesuje. Zapraszamy serdecznie do wyboru prezentu na dzień matki.

 

Tylkorelaks.pl

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×