Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olciaaaaaaa

Myć twarz czy nie myć ? :/

Polecane posty

Kiedyś nie dałam o swoją cere nakladalam fluid nie zmywajac go wieczorem i rano kolejna warstwa... twarz myłam co tydzień od czasu do czasu peeling czy maseczka. I to tyle a cere miałam boską. Ale odkąd zaczęłam dbać o cere w sensie maseczki kupne, domowe jakieś olejki rycynowy, czy z drzewa herbacianego, krem z aloesem i kokosem czy toniki to cere mam paskudną.... dodam że od roku zrezygnowałam ze słodyczy... zero nic jem owoce i warzywa piję herbate Zielona, bratka nie jem nabiału i ostrych rzeczy. Nie rozumiem o co chodzi... moja siostra w tym samyn wieku nie dba o cere w ogóle tak jak ja kiedyś i ma cere super. Bardzo super. Czemu tak jest ktoś mi to wytłumaczy ? Mam przestać dbać o cere ? Za tydzień jadę do dermatologa... mam pełno przebarwień na twarzy luster to unikam a siostra się chwali jaka to ona jest piękna i że nie musi dbać o cere... używam na noc maści cynkowej mam też sudocrem i tormientol którego nie używam. Co tydzień robie parówke na twarz a co pare dni maseczke z miodu lub kupną i peeling drobnoziatnisty z firmy ,, ziaja ,, 

Co robić, wy nie macie pojęcia w jaka ja depresje popadłam... z pokoju nie wychodzę straciłam sens życia jak patrze w skl na inne dziew to mają tak gładkie cery że to przechodzi ludzkie pojęcia tak im zazdroszczę... co mam robić ? Z góry jestem wam wdzięczna ... mam 15 lat :/pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nauczyć się dbać o cerę. Jeśli będziesz używać niewłaściwych produktów odwadniając skórę czy stymulując produkcję sebum, to oczywiste, że cera nie będzie ładna.  Polecam blogi Ewy Szałkowskiej i kosmelogiki - tam masa info na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaa

 

Słowo klucz to ziaja. Czytaj składu produktów tzw. INCI. Peeling mechaniczny przy trądziku to zło wcielone. A trądzik masz bo jesteś młoda i hormony ci buzują. Poproś dermatologa o testy hormonalne. 

 

Kanał na yt: czarszka 

 

Sudocrem ma parafinę która zakrywa twą skórę od powietrza. Twoja skóra codziennie wydziela rano i wieczorem (a raczej w ciagu dnia i w nocy) naturalne sebum. Kosmetyki które używasz pewnie mają mocne detergenty które ją nadmiernie wysuszają, wiec ta „broni się” i wydziela więcej sebum. Ziaja na pewno. Pamiętaj ziaja to zło (oprócz pojedynczych produktów)

Polecam jeszcze Facebook grupa „twarzing” lub „składy kosmetyków przestaną być niewiadomą”

 

kosmetologia-naturalnie.pl

kosmetyczna hedonistka

i ogarnij sobie najbardziej piggy peg. Dziewczyny na instagramie jak i na swoim blogu analizują produkty. 

 

I lekarz jak najbardziej na tak ;) ale pamiętaj że oni lubią wypisywać recepty na leki lub kremy z firmami z którymi mają umowy. Mi moja polecała Skinoren (40zł) a ten sam składnik aktywny, ten sam skład ma Acne derm (20zł a czasem nawet mniej). Acne derm wybiela zmiany potrądzikowe ale także pomaga zaleczać trądzik.

Zobacz też czy nie masz PCOS (zespół policystycznych jajników) w sensie zobacz objawy na dobrej stronie medycznej np. Mayo clinic

 

pozdrawiam 20 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrać dobry produkt ? Skąd wiedzieć który skład jest najlepszy ? 

Mam żel do mycia twarzy który nie zawiera parafiny i slikonu ani nic podobnego

Bardzo dobry krem z aloesem i kokosem 

I tonik do każdej cery bo nie wiem jaką mam 

I olejki: z drzewa herbacianego rycynowy 

Maści to mam sudocrem tormientol i maść cynkowa to wszystko co mam. 

Maseczki używam domowej roboty. Np z płatków owsianych, miodu, ogórka lub siemia lnianego. 

Dziękuję wam za rady ! 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×