Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość ja

Jak ubieracie dzieci przy takiej temp jak teraz? +10

Polecane posty

Gość Normalna

Z tym że będę dziecko uczyć tych bzdur nie jak prawd objawionych, a na zasadzie: zgodnie z teorią X, Y. Żeby się nie identyfikowało z tą wątpliwą "wiedzą". Przykład: zgodnie z ideologią Darwninizmu człowiek pochodzi w prostej linii od małpy. Zgodnie z Kreacjonizmem, człowieka stworzył Bóg. W ten sposób zachowam przywilej kształtowania dziecka wedle własnych poglądów i wierzeń, co gwarantuje mi Ustawa o edukacji, ta najnowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Normalna

Z tym że będę dziecko uczyć tych bzdur nie jak prawd objawionych, a na zasadzie: zgodnie z teorią X, Y. Żeby się nie identyfikowało z tą wątpliwą "wiedzą". Przykład: zgodnie z ideologią Darwninizmu człowiek pochodzi w prostej linii od małpy. Zgodnie z Kreacjonizmem, człowieka stworzył Bóg. W ten sposób zachowam przywilej kształtowania dziecka wedle własnych poglądów i wierzeń, co gwarantuje mi Ustawa o edukacji, ta najnowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Teorie są różne - w Polsce zasada, że o jedną warstwę więcej, w Wielkiej Brytanii i Norwegii, że o jedną warstwę mniej. Ja wypośrodkowałam i ubieram córkę tak jak siebie (ewentualnie trochę cieniej, bo jestem zmarzluch) ;)

Aktualnie przy + 10 córka 11 miesięcy ma spodnie (normalne, nieocieplane, żadnych rajtuz), body z krótkim rękawem, koszulkę z długim, kurtkę przejściową, cienką czapkę. Jeszcze nie chodzi, więc w spacerówce przykrywam nóżki lekkim kocem.

Póki co nigdy nie była chora, ale zaraz pójdzie do żłobka, to zobaczymy ;)

Dziewczyny, nie przegrzewajcie dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ostatnie zdanie to najlepsza puenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdbkkm

Oj dzieciaki beda chorowac. Taki czas. Np u nas byly 3 dni z temp na plusie ( i to tez roznie bo od 5 do 11 stopni) a wczoraj niby tylko -1 a odczuwalnie - 11, bo mocno wial mrozny wiatr. Tez uwazam ze nie przegrzewam dzieci ( ubieram stosownie do pogody) a oboje teraz sa chorzy. Ile razy mi jakas moherbabcia zwrocila uwage, ze zimno jest, czy mi syn nie zmarzl, nawet we wrzesniu patrzyly ze zgriza, ze czapki nie ma a bylo 20 stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika
Dnia 19.02.2019 o 10:00, Gość Normalna napisał:

Moj syn przy minus 15 stopniach spał na dworze po dwie godziny w body z krótkim rękawem, na to sweter i przykryty kołdrą. Przegrzewacie te Wasze dzieci. Jak jest 0 stopni zamieniam kołdrę na ciepły koc. Jak plus 10 zamieniam koc na pieluchę. Dziecko chodzące przy plus 10 powinno mieć na sobie podkoszulek i ciepłą bluzę plus trampki i lekką czapkę tylko jeżeli wieje wiatr. 

Po pierwsze piszesz nie na temat.

Po drugie nie odpowiadasz na pytanie.

Po trzecie zaloz sobie osobny watek i pisz o swoich przezyciach, bo nie czytasz tego na co odpowiadasz, a tam beziesz mogla pisac bez ladu i skladu do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ta normalna to troll jakiś. Ty możesz sobie być z zebra, ale dziecka nie ogłupiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Syn 4 lata nigdy nie nosił rajstop. Czapkę zakładam gdy jest już naprawdę chłodno. Jesienią i wiosną zakładam mu bezrękawnik, nie kurtkę. Zimowe buty tylko na śnieg albo porządny mróz. Latem biega po placu zabaw (naszym zaufanym) na boso, w domu biegamy na boso wszyscy przez cały rok. Mieszkamy w Niemczech i jak widzę w grupie dzieci jakąś pozawijaną w szaliki i czapki mumię przy 15 stopniach to na 95% wiem, że rodzice z Polski, Rumunii czy innej Bułgarii.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×