Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ggg

Czy takie zachowanie jest normalne? Czy to moze byc Zespol Aspergera? Prosze odpiszcie!

Polecane posty

Gość Ggg

Chodzi o moja corke, ma prawie 4,5 roku, chodzi do przedszkola. Kiedy miala 2lata i 3 miesiace mowila tylko kilkanascie slow, poszlam z nia do logopedy Metody Krakowskiej i ona dosc mocno postarszyla mnie Zespolem Aspergera. Zmienilam logopedke, bo ta pani byla dosc autorytatywna i nie miala dobrego kontaktu z corka. Zaczelysmy inna terapie, corka nadgonila mowe, poszla do przedszkola. 

W przedszkolu nawiazala kontakt z grupa, ma ulubione kolezanki i narzeczonego;-), jest pogodna, otwarta i wygadana. Ma spore problemy z prawidlowa artykulacja.

Ja zaniepokojona opinia tej logopedki poddalam corke 2 niezaleznym diagnozom i powiedziano, ze corka jest na 100% zdrowa. (Diagnozy rok i pol roku temu). W przedszkolu nie widza nic niepokojacego.

a teraz co mnie niepokoi:

- corka czasami mowi cos bez sensu - dzis ogladala bajke i nagle mowi: a pani nam kazala sprzatac zabawki. Bawilysmy sie z Kasia w kotki i pani nam zabrala miseczki.

- jest uparta i lubi postawic na swoim.

- chetnie bawi sie z dZiecmi w przedszolu, na placu zabaw, w salonie zabaw zawsze kogos pozna, ale czasem potrafi sama bawic sie np. Godzine, bawi sie lalkami , lalki prowadza dialogi, zmienia wtedy glos itp.

- panie w przedszkzolu zglosily ze ma slaba koncentracje na zajeciach ktorycj nie lubi

czy powyzsze symptomy sa niepokojace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela

Ja pierrr... Przeciez to jest normalne dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niepokojące jest jedynie to, że mylisz znaczenie słów "autorytarny" z "autorytatywny". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość +++

Wszystko jest w porządku. To tylko dziecko.

(Sam mam ZA, więc wiem, co i jak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OjciecZA

Jedna uwaga na wstępie - dzieci z ZA są zdrowe - autyzm to nie choroba, to zaburzenie na zasadzie innej percepcji rzeczywistosci i/lub bodźców (innej niż neurotypowa).

Tak, to mogą być już wczesne oznaki nadchodzących kłopotów. Czy córka jest komunikatywna? Czy potrafi zrozumieć każde polecenie? Czy miewa nagłe i niekontrolowane wybuchy złości? Czy potrafi być nieadekwatnie agresywna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mea

Ja tu nie widzę żadnych oznak ZA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×