Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karolina

Alek czy Olek

Polecane posty

Gość Karolina

Witajcie. 

Chcemy naszego synka Aleksandra wołać Alek. Jedni rodzice to akceptują i wolaja Alek, Aluś. Drudzy natomiast nie moga pojąć skąd się to wzięło, choć teściowa powiedziała... Alek to ALEKsander? dziecko ma już sześć miesiecy, a teściówie nazywają wnuka chłopczyk,bo Olek zakazalismy. Znacie Alkow? Podoba nam się ta nowoczesna forma bez nalecialosci ukraińskiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie,nie podoba się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 minut temu, Gość Karolina napisał:

Witajcie. 

Chcemy naszego synka Aleksandra wołać Alek. Jedni rodzice to akceptują i wolaja Alek, Aluś. Drudzy natomiast nie moga pojąć skąd się to wzięło, choć teściowa powiedziała... Alek to ALEKsander? dziecko ma już sześć miesiecy, a teściówie nazywają wnuka chłopczyk,bo Olek zakazalismy. Znacie Alkow? Podoba nam się ta nowoczesna forma bez nalecialosci ukraińskiej. 

Oczywiscie.  Mam stryjka Alka i tak zawsze jest nazywany, nikt w rodzinie nie mowi na niego Olek.  Zreszta to bardziej logiczne, ze Aleksander to Alek, a nie Olek.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Alka

Many synka Aleksandra I tak lubi byc nazywany. Nasza corka wola na niego Alek I tylko tak lubi. Mom maz nie jest polakiem ale synus Aleks nie lubi. Tylko Aleksander albo Alek wlasnie.Rodzice meza mowili Sander ale sie przyzwyczaili. Wasze dziecko wasz wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie,nie podoba się

Czytanie ze zrozumieniem proponuję poćwiczyć . Nie pytałam czy się podoba tylko czy ktoś zna chłopca o tym imieniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezdecydowanaaaa

Mam 2letniego Olusia w domu. Kiedy zdecydowalismy sie na to imie tez myslalam ze bedziemy mowic Alek bo Olek nie do konca mi sie podobalo (kojarzylo sie z Kwasniewskim) Jednak kiedy maly sie pojawil zostal Olkiem bo Alek brzmialo mi jakos..sztucznie. Jest ładnym chlopcem, blondynkiem i Olus do niego pasuje i z nikim wiecej mi sie juz nie kojarzy. Znajomi pytali czy nazywac go Olek czy Alex (pisane jest Alexander bo mieszkamy za granica) Dla nas i bliskich jest Olus a miejscowi mowia o nim Alex. Takze ja wybralam Olka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezdecydowanaaaa

"Zreszta to bardziej logiczne, ze Aleksander to Alek, a nie Olek"

To czemu Aleksandra jest Olą a nie Ala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Mama Alka napisał:

Many synka Aleksandra I tak lubi byc nazywany. Nasza corka wola na niego Alek I tylko tak lubi. Mom maz nie jest polakiem ale synus Aleks nie lubi. Tylko Aleksander albo Alek wlasnie.Rodzice meza mowili Sander ale sie przyzwyczaili. Wasze dziecko wasz wybor

Znam dziewczyne, ktora rowniez kaze na siebie mowic Alek za granicami.  Nieczesto, ale nieraz rodzice daja na imie Aleksandra, a nie Alexandra.  Slyszalam wtedy o skrotach Ali i wlasnie Alek, a nie Aleks.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość Niezdecydowanaaaa napisał:

"Zreszta to bardziej logiczne, ze Aleksander to Alek, a nie Olek"

To czemu Aleksandra jest Olą a nie Ala?

Kto wie?  Moze bylo wiecej Alicji w czasie gdy te imiona weszly do Polski i Ala byla zajeta dla Alicji.  Nie jestem pewna, ale moze inna forma Aleksandry byla uzywana w sredniowieczu w lacinie jak bylo w przypadku Agnieszki i imie brzmialo Jagnieszka i dlatego na Agnieszke wolaja nieraz Jagna wlasnie od starej formy.  Jakub byl znany w wielu formach w lacinie w Polsce w tamtych czasach np. Jakow, Jokub, Jakusz, Kiba i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nazwijcie synka ...ek. Będzie dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka

:)...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Alek bardzo ładnie brzmi. Olek zrobiło się teraz modne. Kwestia gustu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Alek bardzo ładnie brzmi. Olek zrobiło się teraz modne. Kwestia gustu 

Mozna zawsze nazwac Oleg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramtamtam

Nie cierpię zdrobnienia na Olek. Do swojego syna mówię Aleksander.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Ramtamtam napisał:

Nie cierpię zdrobnienia na Olek. Do swojego syna mówię Aleksander.

Tez nie jestesm fanka.  Aleksander to Alek, a Oleg to Olek jak ktos bardzo chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×