Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość autorrkkaaa

Jaki trzeba miec dochod by moc budowac dom

Polecane posty

Gość autorrkkaaa

za gotowke ile trzeba odkladac i ile lat.Jak to u was wygladało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

To zależy, czy masz działkę i jak duży chcesz dom. Jakie materiały etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa

nie ma dzialki. dom ok 100m2. normalnr masterialy nie najtansze tylko srednia połka- np. kremazyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lunaaaa

Moja kuzynka i jej mąż dostali działkę od jego rodziców. działka spora, zbudowali domek piętrowy  jakoś w sumie 140 m kw ma. i mają spory ogród.

na budowę domu, wykończenie i wyposażenie poszło - o ile wiem - w sumie  około 450 tysięcy. mają  piękne podłogi drewniane, kominek. dwie łazienki. ogrzewanie gazowe, mają poddasze no taki  ala strych (tam jest czwarta, malutka sypialnia oraz szuszarnia do prania). odkładali na pewno ponad 5-6 lat ale też wzięli jakoś  na pewno 100 tys kredytu, jak nie 150 tys. a nie sama gotówka. oboje dobrze zarabiają,  dobre zawody mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lunaaaa

Aha, dodam że wszystko bylo skonczone całkowicie od A do Z  w 2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zależy ile zarabiacie i ile dom będzie kosztowac, chyba logiczne? Nie umiesz policzyć, ile możecie bez obniżania poziomu życia odkładać z waszych pensji i ile to będzie trwało? Matematyka na poziomie podstawówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RaiseUp

Dlatego ja bym w życiu nie zdecydowała sie na budowe domu jeżeli miałabym obniżać swój poziom życia. Była taka myśl oczywiście mojego męża, bo nie moja, by zbudować dom, bo on chce miec dom itd. Skutecznie wybiłam mu to z głowy. Póki co, mamy fajne mieszkanie z urzędu miasta, ktore będę mogła sobie wykupić na własność. Remontujemy, odświeżamy co jakiś czas. Mamy na tyle przestronne mieszkanie, że możemy pozwolić sobie na kominek w salonie i tak tez właśnie będzie. Widziałam już spory wbór na Kratkach. Ja będę mogła miec akurat kominek gazowy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dom

Wiecie ile może kosztować wybudowanie małego, prostego domku parterowego do 100 m oczywiście bez działki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
19 godzin temu, Gość Dom napisał:

Wiecie ile może kosztować wybudowanie małego, prostego domku parterowego do 100 m oczywiście bez działki ?

Na YT wejdź na kanał Łukasz Budowlaniec, wiele ciekawego się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
20 godzin temu, Gość Dom napisał:

Wiecie ile może kosztować wybudowanie małego, prostego domku parterowego do 100 m oczywiście bez działki ?

200 tyś, do zamieszkania . Może i mniej, ale zależy gdzie,  ja mieszkam w lubuskim, i mówię o lokalizacji około 100 -150 km do miast takich jak Poznań czy Wrocław, a koszt działki? Od 20 tyś (wies)do 60tys(miasteczko), taka nie duża, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz1
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

200 tyś, do zamieszkania . Może i mniej, ale zależy gdzie,  ja mieszkam w lubuskim, i mówię o lokalizacji około 100 -150 km do miast takich jak Poznań czy Wrocław, a koszt działki? Od 20 tyś (wies)do 60tys(miasteczko), taka nie duża, 

To tanie działki, miasteczko 17 tys mieszkańców, działki na obrzeżach to koszt 100-130zl metr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahoooooosicaaa

My zbudowaliśmy od 2012 (plany) 2013(stan surowy) 2015 listopad wprowadzenie. Dochód nie był duży. Bo było to raptem we dwoje 5500. Do centrum miasta 80 000 w mazowieckim mam 10 minut autem. Dostaliśmy kredytu na wykończenie 130 000. Ale nie skończyliśmy góry. Właśnie mąż w tym miesiacu kończy 😄 czyli 3.5 roku mieszkaliśmy na dole(70m2) my plus córka miała 2 latka jak się wprowadziliśmy. Teraz za chwilę rodze synka dlatego ma z kończy gorę. Dochody nam się dużo nie poprawiły bo maz zmienił pracę  ale ja jestem na zwolnieniu A zaraz na macierzynskim. Tak uśrednić jakieś 6500. Nie pobieramy żadnych zasiłków. Zaraz niby mają dac 500 A potem 1000.  Będzie trochę lżej. Dalej nie mamy kostki przed domem i zadaszonego tarasu:-) ale jest ładna trawa dookoła posadzone tuje drzewka owocowe krzewy i garaż:-) elewacja jeszcze bez baranku. Ale wszystko jest strasznie drogie i mocno podrozalo od 2013.  Jakbyśmy nie musieli wydać na klinikę niepłodności z 10 000 to może już byłaby chociaż elewacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tu nie o dochód chodzi, ale o to ile oszczędzasz na miesiąc. Niektórzy więcej zarabiają, ale np. dużo wydają na kredyt, a inni żyją w mieszkaniu rodziców, sytuacje są różne. Jeśli oszczędzacie np. 2500 tysiąca miesięcznie to za 15 lat będziecie mieć te 450 tysięcy. Za to można kupić działkę gdzieś na wsi i wybudować mały domek. Niestety lekko nie będzie 😞 Według mnie nie ma co czekać aż się uzbiera całą kwotę, lepiej uzbierać na działkę i brać kredyt na budowę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×