Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bardzo się martwię

5 dni dzień brania antybiotyku nimowle dalej kaszle

Polecane posty

Gość Bardzo się martwię

Synek ma 9 miesięcy od 5 dni bierze antubiotyk zinnat na zapalenie oskrzeli. Dalej jeszcze kaszle przy inhalacji i czasami w dzień. Pod ręką czuje ze coś mu gra w klatce piersiowej. Bardzo się boje ze jego stan się pogorszył. Np zapalenie płuc. 

Miał również katar którego jest znacznie mnie ale dalej jest. 

Apetyt bardzo się poprawil nie zjada jeszcze tyle co wcześniej ale jesporo bo w dzień podawania pierwszy  raz antybiotyku był tylko na kp i przez 2 dni tez juz nie miał apetytu. 

W nocy śpi spokojnie. Do lekarza mamy jechać w poniedziałek zastanawiam się czy nie jechać z nim jutro na izbę przyjęć  bardzo się boje. Dodam że to 3 antubiotyk u mojego synka jestem załamana. 

1 długa i infekcja wiec antybiotyk 

2 wysokie crp 11.02  i teraz 3 antubiotyk boje się ze będzie 4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojej

Jeśli tak bardzo się obawiasz jedz jutro. Ale skoro jest lepiej to chyba jednak przechodzi? Ma gorączkę? Kaszel może po infekcji występować jakis czas...  ale to jednak niemowlę. Ciężka sprawa rob jak czujesz. Czy na izbie  czy w przychodni Ci dziecko osluchaja. I chyba taka sama możliwość zlapania czegoś bo teraz sezon wirusowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojej

Jeśli tak bardzo się obawiasz jedz jutro. Ale skoro jest lepiej to chyba jednak przechodzi? Ma gorączkę? Kaszel może po infekcji występować jakis czas...  ale to jednak niemowlę. Ciężka sprawa rob jak czujesz. Czy na izbie  czy w przychodni Ci dziecko osluchaja. I chyba taka sama możliwość zlapania czegoś bo teraz sezon wirusowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojej

Jeśli tak bardzo się obawiasz jedz jutro. Ale skoro jest lepiej to chyba jednak przechodzi? Ma gorączkę? Kaszel może po infekcji występować jakis czas...  ale to jednak niemowlę. Ciężka sprawa rob jak czujesz. Czy na izbie  czy w przychodni Ci dziecko osluchaja. I chyba taka sama możliwość zlapania czegoś bo teraz sezon wirusowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mała po zapaleniu oskrzeli miała kaszel przez 2 tygodnie. Antybiotyk juz dawno skonczyła i inhalacje rowniez a.kaszel utrzymywał sie dość długo. A pozniej wszytko ustąpiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo się martwię

Mam złe przeczucia 😢 

W poniedziałek lekarza Mamy o 14 będziemy jako pierwszy pacjent. U pediatry w gabinecie się rozbieramy ibubieramy wiec nawet jak ktoś przyjdzie wcześniej na wizytę to tylko się mijamy w poczekalni. Jak jutro pójdę na IP to większe prawdodoopodobienstwo ze cos zlapie 😞😞

gorączki nie ma mial w poniedziałek tyljonpodwyzyuszona 37.5  

przeraza mnie to że czuje coś na klatce piersiowej nie zawsze ale cos tam lata. Czasami  cos mu charczy mruczy jak kotek myslalm ze tonprzez katar A teraz to już nie wiem

 jak ściągnę gluty przechodzi ale nie zawsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo się martwię

Z czego miałam inhalacje? Ile ma miesięcy?

My mamy tylko z wody 2.2% 3x i syrop pyrosal 2x 2.5 ml. Myśle że to za mało jak na zapalenie oskrzeli. Niby ufam naszej dodoktor bo jest dobrym pediatra ale teraz to już sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moj syn mial zapalenie oskrzeli w 1rz 9 razy!! ( okazalo sie ze jest alergikiem i astmatykiem i od kiedy bierze odpowiednie leki to mial zap.oskrzeli tylko raz)- a pisze o tym tylko po to ze zapalenie oskrzeli jest mi znane 🙂 generalnie w 80% przypadków nie potrzebny byl antybiotyk, tylko inhalacje nebbud i berodual. Antybiotyk tylko i wylacznie jak infekcja schodzila na uszy. Kaszel poinfekcyjny jeszcze sie utrzymywal przez jakis czas. A katar to juz wogole dlugo.

A oprocz zinnatu dziecko ma też inhalacje/ syrop wykrztusny?

Oklepujesz plecki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo się martwię

Tak oklepuje plecki po każdej inhalacji. I jak słyszę ze coś gra. Pediatra dała antybiotyk bo bała się ze dostanie zapalenia płuc. 

Twoje maleństwo ile wzięło antybiotyków? Ja jestem.załamana ze nie ma roku a już 3 antubiotyki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To ja pisalam powyzej. Moj tez w 1 rz wzial z 3 antybiotyki. Ale zarazal sie od starszej siostry, poza tym mial niezdiagnozowana alergie. Od kiedy chodzimy do alergologa ( 4 ty z kolei wpadl na to ze to alergia ) jest duuuuzo lepiej. Teraz ma 2 lata i nadal choruje ale juz krocej i rzadziej. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

U nas standardowy zestaw na zap.oskrzeli to: inhalacje nebbud i berodual, w miedzyczasie z soli, jakis syrop wykrzutsny, oklepywanie plecow, sol do nosa i odciaganie glutow odkurzaczem, nasivin do nosa. Smarowanie na noc zelem rozgrzewajacym oraz plaster aromactive na pizamke. W wiekszosci przypadkow dzialalo. Jesli wracala gorączka to zazwyczaj przez czerwone uszy i wtedy dopiero antybiotyk.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo się martwię

I.my mamy do nosa nasivin ale nie używam bo chyba nie ma potrzeby skoro ładnie ssie piers? I oddycha przez nos. Plasterki tez używaliśmy przez 3 teraz chyba nie ma potrzeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala syrenka
41 minut temu, Gość Bardzo się martwię napisał:

Tak oklepuje plecki po każdej inhalacji. I jak słyszę ze coś gra. Pediatra dała antybiotyk bo bała się ze dostanie zapalenia płuc. 

Twoje maleństwo ile wzięło antybiotyków? Ja jestem.załamana ze nie ma roku a już 3 antubiotyki 

Im pozniej dziecko dostanie antybiotyk, tym lepiej, ale nie zawsze da sie to ominac. Jesli dostaje antybiotyki, to jest to konieczne. Dobrze, ze lekarze tego nie lekcewaza, a takie choroby, jak zapalenie oskrzeli u dziecka rozwijaja sie w blyskawicznym tempie, trzeba leczyc, bo moze doproawdzic do astmy:/ Pociesze Cie w nieszczesciu, ze Ty chociaz masz latwiejsze podanie antybiotyku (mozesz sciagnac pokarm i podac w butli z mlekiem), ja mam teraz 2 latka, pierwszy raz chory i pierwszy antybiotyk, mleko juz odrzucil jakies pare mcy temu i musze kombinowac z podaniem:/ Teraz na wieczor nie wypil nawet calej dawki, bo podaje mu z piciem, musze sie naglowic...I tez kaszle, bo to prawda, ze kaszel moze sie utrzymywac do paru tygodni. Trzymaj sie Ty i dzieciatko:* 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala syrenka

Dodam, ze u mnie na szczescie zapalenie oskrzeli jeszcze sie nie rozwinelo, ale jeden dzien i juz by bylo... ehh, powodzenia, musi byc dobrze:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juko

Przechodziliśmy ostatnio to samo. Lekarz powiedział że jeśli nie kaszle w nocy to ok, w ciągu dnia ma prawo kaszleć, tylko ma to być kaszel mokry. My podawaliśmy flegamine na ten kaszel, a trwał ze dwa tygodnie. Antybiotyk mieliśmy na 8 dni, po jego skończeniu kaszlał jeszcze przez parę dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wam się wydaje że po antybiotyku kaszel od razu ustąpi. Większość przeziębień jest na tle wirusowym a nie bakteryjnym a antybiotyki na wirusy i tak nie działają. A lekarze przepisują bo sie boją powikłań. Kaszel musi odsiedzieć swoje i tyle. Jeśli nie ma wysokiej gorączki to moim zdaniem nie powinno być powodu do obaw. Gdyby choroba rozwinęła się zapewne byłaby gorączka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo się martwię

Gorączki nie miał wgl. 

A nie wiem dlaczego przypisują mojemu synowi ciągle antubiotyki. To już 3 a nie ma jeszcze roku co będzie dalej? Jutro idę na wizytę do doktor miała być taka super nie pisze antybiotyków a tu proszę...  mam nadaje ze synek wyzdrowieje i następnego juz szybko mieć nie będzie. Doktor powiedziała ze jak nie podamy antybiotyku to za 2 dni przyjdę z paleniem płuc i odeśle nas do szpitala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffff

Napiszę coś z własnego doświadczenia. Jeżeli nie masz zaufania do lekarz lub masz zwyczajnie jakieś wątpliwości to na drugi raz udaj się na konsultację do innego lekarza. Nie jestem za tym, żeby kwestionować diagnozę lekarza, ale jesteś matką i jak masz wątpliwości to idziesz do innego. Masz na pewno w otoczeniu inne dzieci pogadaj z rodzicami, który pediatra jest dobry i można zmienić przychodnię albo zwyczajnie pójść prywatnie. 3 antybiotyki w tym wieku nie wróży dobrze. Antybiotyk czasami jest potrzebny i to nie podlega dyskusji, ale trzeba też zdawać sobie sprawę, że rozwala funkcjonowania całego organizmu na długie miesiące. I jeżeli dziecko weźmie jeden antybiotyk łatwiej o kolejny i tak w kółko. 9 miesięczne dziecko to nie jest już takie małe dziecko. Każde dziecko reaguje inaczej i chyba zdążyłaś zaobserwować kiedy infekcja przeradza się w coś więcej. Jeżeli crp było wysokie to przepisanie antybiotyku było uzasadnione. A ile wynosiło? Ale tekst, że bała się, że dostanie zapalenia płuc i przepisała antybiotyk to moim zdaniem na wyrost. Było zrobione crp? Co do kaszlu i zapalenia oskrzeli, oskrzela się oczyszczają i antybiotyk cudownie nie zadziała, że wydzielina zniknie i dlatego kaszel mokry jest produktywny. Małe dziecko nie robi tego w odpowiedni sposób i dlatego może trwać to dłużej i trzeba pomagać oklepywaniem. Co do kataru, akurat katar często może mieć większe skutki niż kaszel. Trzeba dziecku odciągać i to często. Czyścić nos. Bo wydzielina spływa i tobie może się potęgować nawet zapalenie ucha. Zacznij stosować przynajmniej dodatkowo sposoby naszych rodziców, dziadków. 9 miesięcznemu dziecku spokojnie można stawiać bańki, smarować maściami.

Jestem matką prawie 4 latka, który nigdy nie brał antybiotyku. Normalnie ma infekcje, katar, trafiło się i zapalenie ucha. I za każdym razem antybiotyk nie był potrzebny. Za każdym razem robione crp. Ale ja mam akurat pediatrę, która uważa, że antybiotyk podaje się w sporadycznych sytuacjach. Nie wolno panikować w takich sytuacjach. Szukać dobrego pediatrę, który nie będzie mówił, że na wszelki wypadek przepisuje antybiotyk. Jeżeli trzeba było to nawet chodziłam 3 dni pod rząd do lekarza, czy coś poważniejszego się nie rozwija. Jest mnóstwo naturalnych sposobów, żeby przejść infekcję.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kurcze z tym crp to moim zdaniem sliska sprawa. Mialam wiele razy sytuacje gdy dziecko mialo wirusa a crp wysokie. Albo mialo infekcje bakteryjna a crp w normie. 

Jak ostatnio dziecko mialo wysoka goraczke 39.5 juz drugi dzien i zrobilam crp, wyszlo 70 ( norma 5) to lekarka stwierdziła ze to pewnie wirus bo ona nic nie widzi w uszach, gardle etc. Mowila ze leczy sie pacjenta a nie wynik. Ostatecznie miala racje bo okazalo sie ze to tylko trzydniowka. 

Tez tak mialyscie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×