Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Faszrr

beta hcg po metotreksacie

Polecane posty

Gość Faszrr

Cześć. Ponad tydzień temu trafiłam do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej, na usg nic nie było widać.

Najwyższy poziom bety to było 1606, później spadła do 500 i na tym poziomie się zatrzymała.

We wtorek podano mi pierwszy zastrzyk Metotreksatu. Beta hcg tego dnia wynosiła 496.

Po dwóch dniach od podania wynosiła 560. W piątek miałam drugi zastrzyk. Jutro (tj. w poniedziałek) będę mieć powtórzone badanie.

Czy po drugiej dawce beta hcg może jeszcze wzrosnąć czy raczej już powinna spadać? Nie wiem czego się spodziewać jutro :(

I jeszcze jedno pytanie - w jakim tempie spada beta? (Jeden lekarz powiedział, że wyjdę do domu, kiedy beta będzie poniżej 400, a dziś inny powiedział, że dopiero kiedy będzie poniżej 100). Ile to może potrwać?

Pomóżcie, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Faszrr

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Witaj, ja lezalam 2tygodnie w szpitalu zanim beta spadła poniżej 100.

Z tym ze miałam podany tylko jeden zastrzyk, po zastrzyku spadało powoli-ale spadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Faszrr

Dziękuję za odpowiedź. A przy jakiej wartości bety miałaś podany zastrzyk?

Może ktoś jeszcze miał podoba sytuację? I wie czy dwa/trzy dni po drugiej dawce beta może jeszcze trochę wzrosnąć czy powinna już spadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja beta wahadła się 400-600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nat

Witam ja betę  miałam 1600 po tygodniu metrotreksacie spadło mi na 1000 i że szpitala wypuszczono mnie, tylko co tydzień musiałam jeździć na kontrolę bety

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madleine

Mialam jeden zastrzyk, beta spadala mi powoli, po dwoch tygodniach wypisano mnie ze szpitala z beta ponizej 600, ale musialam monitorowac co tydzien do spadku ktory by nie wskazywal ciazy - do tego metotreksat wyplukuje kwas foliowy, monitorowanie do konca jest o tyle wazne, ze potem trzeba go przyjmowac by wyrownac poziom w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beta

Ja gdy trafiłam do szpitala miałam ok 1490. Po podaniu zastrzyku wzrosła do 2000, a na 4 dobę zmalała do 1200. 7-go dnia wynosiła już 750. Wypuszczono mnie 9 dnia. Po tygodniu w domu beta spadła do 25.93 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×