Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BOŻENA

Niepełnosprawność

Polecane posty

Piszę do Państwa w imieniu mojego synka Jasia,synek skończy w marcu 16miesiecy. Jaś jest dzieckiem niepełnosprawnym (ma orzeczenie o niepełnosprawność) syn nie chodzi, nie raczkuje ma chorobę genetyczna hipermleczanemie jesteśmy na etapie diagnozowania oraz mało głowie chodzimy na rehabilitację metodą vojty aktualnie nie mogę podjąć pracy ponieważ sprawuje opiekę nad synem utrzymujemy się z świadczenia rehabilitacyjnego, alimentów ponieważ sama wychowuje syna oraz z programu 500plus. Bardzo jest mi ciężko mieszkam u rodziny w mieszkaniu 29metroym które sama utrzymuje w mieszkaniu nie mamy łazienki znajduje się ona na korytarzu jak i zlew z bieżącą wodą. Bardzo proszę o jaką kolwiek pomoc za każdą choć najmniejszą będę bardzo wdzięczna aktualnie brakuje nam żywności ubrań oraz środków czystości dla synka pampersy buty środki pielęgnacyjne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Do fundacji zgłoś dziecko typu zdążyć z pomocą, avalon, itp. Daj linka. Wtedy chętnie pomogę. Tak nic nie przeleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe

nie wiem czemu poprzednie wypowiedzi zniknęły, ale chodizło ci o swiadczenie pielegnacyjne? bo nei ma czegos takiego jak rehabilitacyjne, jets tylko dodatek do zasiłku rodzinnego na rehabilitacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Gość Gosc napisał:

Do fundacji zgłoś dziecko typu zdążyć z pomocą, avalon, itp. Daj linka. Wtedy chętnie pomogę. Tak nic nie przeleje

Niestety nie mamy strony internetowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 minut temu, Gość eq2weqwe napisał:

nie wiem czemu poprzednie wypowiedzi zniknęły, ale chodizło ci o swiadczenie pielegnacyjne? bo nei ma czegos takiego jak rehabilitacyjne, jets tylko dodatek do zasiłku rodzinnego na rehabilitacje

Może mieć świadczenie rodzicielskie jeśli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności i opiekun nie pracuje bo zajmuje się dzieckiem dostaje ok 1500 zł + zasiłek pielęgnacyjny 184 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe

zadne swiadczenie rodzicielskie, swiadczenie rodzicielskie sie otrzymuje przez pierwszy rok i nie zalezy od niepełnosrpawnosci. Chodzi ci zapewne o swiadczenie pielęgnacyjne, ale to swiadczenie dostaja tylko niektórzy rodzice tych dzieci najciezej chorych, autorka nei raczy odpowiedziec czy je ma. Gdyby miała to swiadczenie to ono wynosi 1600 zł, do tego 180 zl zasiłku pielęgnacyjnego, zasiłek rodzinny z dodatkiem do rehabilitacji ok. 220 zł, 500 plus , czyli łacznie  ok. 2500 zł , nie licząc alimentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja wiem czy najciezej chorych. Głównie zależy na komisje jaka się trafi. Mój syn na kod f84. 9 dostał takie podpunkty że mogłabym się o to ubiegać. Ale więcej zarobie chodząc do pracy a on ma terapię w przedszkolu. Jego zaburzenia nie są jakieś wielkie, więc to tylko wola komisji. Moja znajoma ma dziecko z autyzmem wczesnodzieciecym i nie dali tego podpunktu 8, musiała tracić czas i się odwoływać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Autorko, też jestem w stanie pomóc przez fundację.  Zdążyć z pomocą przyjmuje wszystkie dzieci z orzeczeniem, nie pobiera żadnej prowizji, ma szeroki zakres świadczeń  (wpłaty można wykorzystać np. na zabawki, ubrania, przystosowanie mieszkania). Zalatwienie formalności  to raptem ok. 2 tyg, więc czemu nie skorzystasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe
13 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ja wiem czy najciezej chorych. Głównie zależy na komisje jaka się trafi. Mój syn na kod f84. 9 dostał takie podpunkty że mogłabym się o to ubiegać. Ale więcej zarobie chodząc do pracy a on ma terapię w przedszkolu. Jego zaburzenia nie są jakieś wielkie, więc to tylko wola komisji. Moja znajoma ma dziecko z autyzmem wczesnodzieciecym i nie dali tego podpunktu 8, musiała tracić czas i się odwoływać

przynajmniej tak byc powinno, czym innym jest lekka niepeł. a czym innym b cięzka, i dla mnie jest skandalem, ze w tym kraju sie tego nei róznicowało... jakby bnie było róznicy, czy dziecko ma lekka głuchotę, czy lezy z porazeniem mózgowym czterokoniczynowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×