Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mandolina

Ratunku..!

Polecane posty

Gość Mandolina

Potrzebujemy z partnerem pomocy. Mamy tak duzy problem z wyborem imienia dla corki. Nigdy nie spodziewalam sie, ze to az takie trudne. Jezeli chodzi o imie dla syna to wybralismy je bez mniejszych problemow. Wrecz jednoglosnie. Jezeli chodzi o imie dla corki zdania sa podzielone. Meza typy to Rozalia, Eliza, Łucja, Luiza. Z kolei moje typy to Marika, Marita, Natasza, Melania, Malwina, Gaja, Kaja. Moze wy macie jakies swoje propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Podobają mi się rozalia i kaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Matylda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kik

Marika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Idalia- Ida

Wanda- Dunia

Malina

Dagmara- Dagna

Janina- Janeczka

Milana

Felicja

Teresa, Danusia, Florentyna, Ariadna, Dobrawa

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rozalia, Łucja, Nękania, Gaja.

Ja lubię Kinga, Ewa,Lidia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rozalia, Łucja, Nękania, Gaja.

Ja lubię Kinga, Ewa,Lidia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
25 minut temu, Gość Mandolina napisał:

Potrzebujemy z partnerem pomocy. Mamy tak duzy problem z wyborem imienia dla corki. Nigdy nie spodziewalam sie, ze to az takie trudne. Jezeli chodzi o imie dla syna to wybralismy je bez mniejszych problemow. Wrecz jednoglosnie. Jezeli chodzi o imie dla corki zdania sa podzielone. Meza typy to Rozalia, Eliza, Łucja, Luiza. Z kolei moje typy to Marika, Marita, Natasza, Melania, Malwina, Gaja, Kaja. Moze wy macie jakies swoje propozycje?

Macie jakies kryteria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanilla

A co myślicie o imieniu Nawoja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandolina

Żadnych kryteriów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Wanilla napisał:

A co myślicie o imieniu Nawoja?

Jedno z moich ulubionych imion.  Nawoja, a Nawojka to powala mnie z nog jest taka swietna!  Tylko czy spodoba sie autorce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loua

Luiza i Eliza ładne, marika jak dla prostytutki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Szczerze to wole Sulike od Mariki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelia

z męza typów podobają mi sie bardzo Eliza, Łucja , Luiza  ale  bez Rozalii

 a twoje są gorsze i tylko ładne  Kaja i Malwina a z tych wszystkich imion to Łucja bo jakbym miała córke to tak bym dała na imię,  nie mam jednak córki ale moim marzeniem jakby była to tylko Kornelia  miałam taką lalkę i tak mi zostało mój typ Kornelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandolina

Nawoja ładne imie. Ale czy dziecko nie bedzie wysmiewane z powodu takiego imienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Mandolina napisał:

Nawoja ładne imie. Ale czy dziecko nie bedzie wysmiewane z powodu takiego imienia?

Raczej nie.  Rodzice nadaja teraz mnostwo roznych imion.  Nawoja jest czysto polska, a nie jakas nowo sciagnieta z zagranicy z ktorych sie smieja chociaz nie powinni poniewaz wszystkie prawie popularne imiona w Polsce sa tylko spolszczone w ktoryms momencie sciagniete z zagranicy.  W ubieglym roku bylo nadanych 5 Nawojek, a ogolnie jest ich w Polsce ponad 60.  W ostatnich latach sa nadawane po dwa razy srednio.  W ubieglym roku bylo ich nadane najwiecej.  Zalezy to jednak od tego rowniez gdzie mieszkasz oczywiscie.  Wydaje mi sie jednak, ze do Nawojki trudno sie przyczepic.  Porozmawialabym z mezem.  Nawojka to na wpol historczyna pierwsza studenka na polskim uniwersytecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Mandolina napisał:

Nawoja ładne imie. Ale czy dziecko nie bedzie wysmiewane z powodu takiego imienia?

NAwoja nie jestes jakas udziwniona.  Jest malo znana, ale nie udziwniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na innych forum Nawoja ma bardzo dobry odbior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa

Moja 70 letnia znajoma ma na imię Łucja , całe życie była Lucyna lub lusa byłam zdziwiona ze z tak ładnego imienia zrobiono luse . Poza tym dlaczego pytasz tutaj ? Z mężem sie dogadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawiedzona

pierwsze słyszę ze jest takie imię Nawoja, może i jest , ale jest okropne, nie wyobrazam sobie tak dac dziecku na imię, ta od tego imionia  co go tak zachwala to pewnie  sama sobie odpisuje, jakas nawiedzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość nawiedzona napisał:

pierwsze słyszę ze jest takie imię Nawoja, może i jest , ale jest okropne, nie wyobrazam sobie tak dac dziecku na imię, ta od tego imionia  co go tak zachwala to pewnie  sama sobie odpisuje, jakas nawiedzona

To ciesze sie, ze nauczylas sie dzisiaj czegos nowego.  Jezeli chcesz zapoznac sie z innymi polskimi imionami o ktorych pewnie nie slyszalas to zajrzyj na wikipedie.  Goraco polecam wbicie hasla Nawoja lub Nawojka i poczytania jej histori.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Irmina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawiedzona

do gościa od Nawojki nie miało to brzmiec aż tak niegrzecznie z mojej strony, faktycznie  przeczytałam teraz, ale imie jest brzydkie i w życiu bym tak nie dała  dziecku, ciekawe czy twoje dziecko tak ma na imię czy tak byś dała w przyszłosci czy moze ty masz tak na imię skoro go tak zachwalasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość nawiedzona napisał:

do gościa od Nawojki nie miało to brzmiec aż tak niegrzecznie z mojej strony, faktycznie  przeczytałam teraz, ale imie jest brzydkie i w życiu bym tak nie dała  dziecku, ciekawe czy twoje dziecko tak ma na imię czy tak byś dała w przyszłosci czy moze ty masz tak na imię skoro go tak zachwalasz

Nie, moja corka ma niespotykane imie, tylko okolo 30 z taka pisownia i okolo 600 z troche inna pisownia.  Zawsze byla jedyna w klasie i byla bardzo zadowolona.  Ja mam bardzo popularne imie, ale za to dlugie i kombinuje sobie ze zdrobnieniami.  Nie mialabym nic przeciwko gdybym miala na imie Nawoja, dla drugiej corki tez bym mogla nadac, ale bardziej podoba mi sie Tomira dla drugiej pociechy gdybym miala.  Lubie ciekawe imiona.  Olimpia bardzo mi sie podoba rowniez.  Wydaje mi sie, ze fajnie jest, ze jest taka roznorodnosc nadawanych imion.  Wydaje mi sie, ze kazdy jak spotka mniej znane imie to robi to wrazenie, ale zalezy od osoby czy to wrazenie bedzie dobre czy zle.  

Tak ogolnie to nie ja zaproponowalam to imie, ale ktos z nick Wanilla.  Bardzo sie zdziwilam poniewaz wydawalo mi sie, ze malo osob zna to imie.  Ja tego imienia w swoich propozycjach nie podalam poniewaz wydawalo mi sie za bardzo przebojowe jak na propozycje podane przez autorke.  Jak jednak zostalo wspomniane to trudno mi bylo powstrzymac moj entuzjazm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila

Jutrzenka mam dorosłą koleżankę o tym imieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Lila napisał:

Jutrzenka mam dorosłą koleżankę o tym imieniu

Widzialam to imie na listach, ale jakies 5 lat temu.  Podoba mi sie imie, ale zalezy jakie zdrobnienie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U nas będzie Malwina 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

U nas będzie Malwina 🙂

Widze, ze Malwina robi sie bardziej popularna.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Może jestem dziwna, ale nie dałabym dziecku imienia, które brzmi jak z amerykańskiego serialu, czy takie, które robi wrażenie pochodzenia mojego dziecka ze Wschodu. No i nie pomogę ci autorko w wyborze, bo żadne mi oprócz Malwiny nie leży. Zobacz, czy w pobliżu terminu porodu w kalendarzu nie będzie jakiegoś kompromisu, lub wybierzcie po dwa ze swoich typów i poczekajcie na poród. Dziecko "sobie samo wybierze".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Napisz Mandolino jak sprawa postepuje i na kiedy masz date.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×