Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Czemu nie lubicie Polaków z zagranicy?

Polecane posty

Gość Ala
7 minut temu, Gość z pięknej Szkocji napisał:

Prawda, niestety.

juz tu kiedys pisałam o tym, niedawno.

jak mialam w Szkocji pracę fizyczną to się niektórzy znajomi w Polsce  dopytywali, a jak w pracy? aaa, nadal ten hotel, tak? iaj kpewnie ciężko? ojej.

Jak i ja i mąż dostalismy w przeciagu pół roku - kilka lat temu - tzw "dobre prace", to już NIGDY  nie zapytali nas o pracę.  no najpeirw to było zdziwienie, że my tu studiujemy, że nas przyjęto itd. jakby to była jakaś wielka filozofia.

tak ,studiowalismy tu dziennie, najpierw mąż - jeszcze nie mial wtedy 30stki, a ja juz bylam po 30stce. i tu nikogo nie dziwi taki student. mialam na roku faceta po 40stce.

U mnie było podobnie. Kiedy założyłam firmę znajomi i dalsza rodzina dopytywali się przez następne pół roku kiedy wreszcie znajdę prace i czy już się rozglądałam za jakaś, a wiedzieli dobrze ze zalozylam firmę i dobrze idzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie lubię jak ktoś sra w swoje  gniazdo a niestety  99 % ludzi którzy wyjechali nie szanuje Polski , Polaków (mimo ze sami sa Polakami ) . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Jak i ja i mąż dostalismy w przeciagu pół roku - kilka lat temu - tzw "dobre prace", to już NIGDY  nie zapytali nas o pracę.  no najpeirw to było zdziwienie, że my tu studiujemy, że nas przyjęto itd. jakby to była jakaś wielka filofia"

Tak z wami jest  człowiek zapyta o coś źle ,nie zapyta źle . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lota
3 minuty temu, Gość gość napisał:

"Jak i ja i mąż dostalismy w przeciagu pół roku - kilka lat temu - tzw "dobre prace", to już NIGDY  nie zapytali nas o pracę.  no najpeirw to było zdziwienie, że my tu studiujemy, że nas przyjęto itd. jakby to była jakaś wielka filofia"

Tak z wami jest  człowiek zapyta o coś źle ,nie zapyta źle . 

 

Wyrwałas zdanie z kontekstu. W kontekście wiadomo ze nie o to chodziło autorce komentarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość gość napisał:

Nie lubię jak ktoś sra w swoje  gniazdo a niestety  99 % ludzi którzy wyjechali nie szanuje Polski , Polaków (mimo ze sami sa Polakami ) .  

Tyle, że to robi praktycznie każdy Polak. Ile osób narzeka na politykę, służbę zdrowia, policję, poziom wyższej edukacji, ciągłe zmiany programowe w szkołach, mentalność, ceny w sklepach itd. ? Jak narzeka ktoś kto mieszka w Polsce to spoko, ale jak coś negatywnego powie osoba która wyjechała to już niektórzy dostają nerwicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tak tylko te osoby które wyjada narzekaja na Polskę za to zachwyceni sa tym wszystkim  co jest "zagraniczne "Nawet jak coś jest tam do d.... to i tak sa zachwyceni . . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z pięknej Szkocji
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Tyle, że to robi praktycznie każdy Polak. Ile osób narzeka na politykę, służbę zdrowia, policję, poziom wyższej edukacji, ciągłe zmiany programowe w szkołach, mentalność, ceny w sklepach itd. ? Jak narzeka ktoś kto mieszka w Polsce to spoko, ale jak coś negatywnego powie osoba która wyjechała to już niektórzy dostają nerwicy.

ostatnie zdanie 100% racji.

a przecież własnie ci co wyjechali, mogą dosć obiektywnie spojrzeć i PORÓWNAĆ  dwa kraje... oraz też 'dawną' i obecna Polskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z pięknej Szkocji
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Tak tylko te osoby które wyjada narzekaja na Polskę za to zachwyceni sa tym wszystkim  co jest "zagraniczne "Nawet jak coś jest tam do d.... to i tak sa zachwyceni . . 

 

nieprawda. ja tak nie mam. widzę plusy i minusy Szkocji, widzę plusy i minusy Polski. w Szkocji żyję od  listopda 2009.

w Polsce bywam 2x na rok, po tydzien do półtora. to i tak sporo.

czytam prasę polską, brytyjską, amerykańską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Tak tylko te osoby które wyjada narzekaja na Polskę za to zachwyceni sa tym wszystkim  co jest "zagraniczne "Nawet jak coś jest tam do d.... to i tak sa zachwyceni . .  

 

Wyobraź sobie, że nie masz racji. Mi się wiele rzeczy w kraju w którym obecnie mieszkam nie podoba (np. lokalna kuchnia, dostępność "zdrowszych" produktów, biurokracja, ceny kosmetyków itd.) i nie mam problemu żeby o tym powiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z pięknej Szkocji
5 minut temu, Gość gość napisał:

Tak tylko te osoby które wyjada narzekaja na Polskę za to zachwyceni sa tym wszystkim  co jest "zagraniczne "Nawet jak coś jest tam do d.... to i tak sa zachwyceni . . 

 

np bynajmniej nie zachwyca mnie Brexit. !!

ani PiS i kościół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"a przecież własnie ci co wyjechali, mogą dosć obiektywnie spojrzeć i PORÓWNAĆ  dwa kraje... oraz też 'dawną' i obecna Polskę"

Jakie obiektywane ? Dla was wsyztkoe co Polskie jest bleeee inne , obce cacy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość gość napisał:

"a przecież własnie ci co wyjechali, mogą dosć obiektywnie spojrzeć i PORÓWNAĆ  dwa kraje... oraz też 'dawną' i obecna Polskę"

Jakie obiektywane ? Dla was wsyztkoe co Polskie jest bleeee inne , obce cacy .

Guzik wiesz o ludziach, którzy się tu wypowiadają. Jeżeli nie masz nic ciekawego do napisania poza insynuacjami jaki to kto nie jest, to sobie odpuść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z pięknej Szkocji
3 minuty temu, Gość gość napisał:

"a przecież własnie ci co wyjechali, mogą dosć obiektywnie spojrzeć i PORÓWNAĆ  dwa kraje... oraz też 'dawną' i obecna Polskę"

Jakie obiektywane ? Dla was wsyztkoe co Polskie jest bleeee inne , obce cacy .

powtarzam - NIE DLA MNIE. ale Ty wiesz lepiej, siedzisz w mojej głowie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z pięknej Szkocji

 Dunnottar Castle, Caerlaverock Castle, Kilchurn Castle, Linlithgow Palace,  Stirling castle - moje ukochane zamki w Szkocji :)

a w Polsce bardzo mi się proba zamek w Malborku, w Krasiczynie oraz Będzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Lota napisał:

Wyrwałas zdanie z kontekstu. W kontekście wiadomo ze nie o to chodziło autorce komentarza 

Przestan się wymądrzać i pouczać nas, irytująca jesteś, płaska  i tępa, nie rozumiesz, że potrzeba tutaj ciebie jak wrzoda na d... W Polsce ludzie maja po kilka fakultetów i nikomu do głowy nie przyjdzie aby się tym chwalić. TO NORMALNE, że w XXI wieku ludzie się kształcą, pracują, kupują mieszkania, budują domy, itd.; spadajcie na drzewa z tymi żalami z dopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaga
9 minut temu, Gość gosc napisał:

Przestan się wymądrzać i pouczać nas, irytująca jesteś, płaska  i tępa, nie rozumiesz, że potrzeba tutaj ciebie jak wrzoda na d... W Polsce ludzie maja po kilka fakultetów i nikomu do głowy nie przyjdzie aby się tym chwalić. TO NORMALNE, że w XXI wieku ludzie się kształcą, pracują, kupują mieszkania, budują domy, itd.; spadajcie na drzewa z tymi żalami z dopy.

Czy ty nie rozumiesz co się do ciebie mówi???? Pokaz mi zdanie w którym jak sądzisz; wymądrzam się, pouczam i chwale. Nie pisałam tu wcześniej wiec chyba z kimś mnie pomyliłaś. A jak chcesz leczyć kompleksy to pracuj nad sobą a nie rob tego kosztem innych ludzi bo tylko robisz z siebie ofiarę losu i pośmiewisko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe

Dokładnie, ludziom nigdy nie przeszkadzało narzekanie, wręcz przeciwnie, zwykle sie dołaczali, zreszta jak zawsze narzekaja na PIs czy PO, wysmiewaja prezydenta, obecnego, byłego, i o co im nagle chodzi? tylko zazdrosc wchodzi w gre, chyba sa to osoby totalnie niezaradne niepotrafiace sie nauczyc języka. Sama siedze w Polsce jakby co, wiec to obiektywna opinia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efka

Słuchajcie wy wszystkie atakujące Polaków za granica na kafeterii. Tak. Jesteście gorsze!!! Zawistne, biedniejsze, bardziej zakompleksione, nieszczęśliwsze, mniej zarabiające, gorzej wykształcone od osób na zachodzie. Przykro mi ale taka jest prawda. Gardzę wami. Bo na to zasługujecie. Bo jesteście zawistne i atakujecie bez powodu, jesteście jak żmije pełne jadu. Nikt was w waszym kraju nie szanuje. Nie obchodzą ich wasze prawa, zmuszają was do katolicyzmu, nie macie prawa decydować o swoim ciele, macie ujowa służbę lekarska, a jak chcecie rodzic w ludzkich warunkach musicie płacić łapówkę lekarzowi i położnej. Macie przymus rodzenia nieskończonej liczby dzieci a antykoncepcja to grzech za który traktują was jak zabójczynie i tak mogłabym wymieniać w nieskończoność. Nie szanuje was. Za to szanuje uczciwe i życzliwe osoby, które zostały w Polsce, które nie wylewają jadu na innych, nie zazdroszczą, nie są zawistne tak jak wy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata
4 minuty temu, Gość eq2weqwe napisał:

Dokładnie, ludziom nigdy nie przeszkadzało narzekanie, wręcz przeciwnie, zwykle sie dołaczali, zreszta jak zawsze narzekaja na PIs czy PO, wysmiewaja prezydenta, obecnego, byłego, i o co im nagle chodzi? tylko zazdrosc wchodzi w gre, chyba sa to osoby totalnie niezaradne niepotrafiace sie nauczyc języka. Sama siedze w Polsce jakby co, wiec to obiektywna opinia. 

Wiesz, meczące jesteście i głupie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata
9 minut temu, Gość Efka napisał:

Słuchajcie wy wszystkie atakujące Polaków za granica na kafeterii. Tak. Jesteście gorsze!!! Zawistne, biedniejsze, bardziej zakompleksione, nieszczęśliwsze, mniej zarabiające, gorzej wykształcone od osób na zachodzie. Przykro mi ale taka jest prawda. Gardzę wami. Bo na to zasługujecie. Bo jesteście zawistne i atakujecie bez powodu, jesteście jak żmije pełne jadu. Nikt was w waszym kraju nie szanuje. Nie obchodzą ich wasze prawa, zmuszają was do katolicyzmu, nie macie prawa decydować o swoim ciele, macie ujowa służbę lekarska, a jak chcecie rodzic w ludzkich warunkach musicie płacić łapówkę lekarzowi i położnej. Macie przymus rodzenia nieskończonej liczby dzieci a antykoncepcja to grzech za który traktują was jak zabójczynie i tak mogłabym wymieniać w nieskończoność. Nie szanuje was. Za to szanuje uczciwe i życzliwe osoby, które zostały w Polsce, które nie wylewają jadu na innych, nie zazdroszczą, nie są zawistne tak jak wy. 

Gorsza to jesteś ty i chora na głowę, do kogo mówisz i kto miałby cię słuchać? Wchodzicie tutaj i wyzywacie, jakie musicie być sfrustrowane, niedoceniane, zakompleksione. Zal tych obcych nacji, które muszą z wami przebywać, pracować, mieszkać obok. My mamy szczęście,  możemy pośmiać się z was  - z daleka  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata
18 minut temu, Gość Jaga napisał:

Czy ty nie rozumiesz co się do ciebie mówi???? Pokaz mi zdanie w którym jak sądzisz; wymądrzam się, pouczam i chwale. Nie pisałam tu wcześniej wiec chyba z kimś mnie pomyliłaś. A jak chcesz leczyć kompleksy to pracuj nad sobą a nie rob tego kosztem innych ludzi bo tylko robisz z siebie ofiarę losu i pośmiewisko 

Gdyby ktoś pokazał ci to zdanie to i tak nie zrozumiałabyś  Ewuniu, bo wiadomo, małpie pluje się w oczy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 13.03.2019 o 21:18, Gość Efka napisał:

Słuchajcie wy wszystkie atakujące Polaków za granica na kafeterii. Tak. Jesteście gorsze!!! Zawistne, biedniejsze, bardziej zakompleksione, nieszczęśliwsze, mniej zarabiające, gorzej wykształcone od osób na zachodzie. Przykro mi ale taka jest prawda. Gardzę wami. Bo na to zasługujecie. Bo jesteście zawistne i atakujecie bez powodu, jesteście jak żmije pełne jadu. Nikt was w waszym kraju nie szanuje. Nie obchodzą ich wasze prawa, zmuszają was do katolicyzmu, nie macie prawa decydować o swoim ciele, macie ujowa służbę lekarska, a jak chcecie rodzic w ludzkich warunkach musicie płacić łapówkę lekarzowi i położnej. Macie przymus rodzenia nieskończonej liczby dzieci a antykoncepcja to grzech za który traktują was jak zabójczynie i tak mogłabym wymieniać w nieskończoność. Nie szanuje was. Za to szanuje uczciwe i życzliwe osoby, które zostały w Polsce, które nie wylewają jadu na innych, nie zazdroszczą, nie są zawistne tak jak wy. 

 Polacy z zagranicy, piszecie że dobrze wam się powodzi i jesteście w porządku, może włączycie się do wykupu biednych, starych, chorych koni  przed rzeznia, one nie mają nikogo, 5, 10 zł to dla nas mało, dla nich to życie, zdrowie, bezpieczna emerytura.Polacy  w kraju ratują, ja też, proszę w swoim imieniu. Można zapoznać się z problemem wpisując w googlach np. Centaurus konie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutny
45 minut temu, Gość Gosc napisał:

 Polacy z zagranicy, piszecie że dobrze wam się powodzi i jesteście w porządku, może włączycie się do wykupu biednych, starych, chorych koni  przed rzeznia, one nie mają nikogo, 5, 10 zł to dla nas mało, dla nich to życie, zdrowie, bezpieczna emerytura.Polacy  w kraju ratują, ja też, proszę w swoim imieniu. Można zapoznać się z problemem wpisując w googlach np. Centaurus konie.

Cisza, lepiej wyzywać się, wywyższać, a jak trzeba nie ma nikogo, ech :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewunia
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

 Polacy z zagranicy, piszecie że dobrze wam się powodzi i jesteście w porządku, może włączycie się do wykupu biednych, starych, chorych koni  przed rzeznia, one nie mają nikogo, 5, 10 zł to dla nas mało, dla nich to życie, zdrowie, bezpieczna emerytura.Polacy  w kraju ratują, ja też, proszę w swoim imieniu. Można zapoznać się z problemem wpisując w googlach np. Centaurus konie.

Za 5 zł to można przecież kupić ponad litr paliwa, kawałek wołowiny lub koniny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×