Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Madlen23

Poród w Polsce

Polecane posty

Gość Madlen23

Mieszkamy w UK i tu prowadzę ciążę. Niestety z pewnych przyczyn muszę nie długo wrócić do Polski na jakiś czas i tu urodzę dziecko. Jak wygląda poród w polskim szpitalu? Czy w każdym szpitalu jest USG?  Czu są możliwe jakieś formy łagodzenia bólu? W UK przeważnie rodzi się aktywnie, są takie piłki do skakania i specjalne worki, czy w Polsce pozwolą mi ruszać się w 1 fazie porodu? Jak wrócę do Polski to będę w 7 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamatrojeczki

Też mieszkam w UK i życiu b w PL bym nie urodziła. Jeśli nie musisz to nie jedź do pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przede wszystkim musisz mieć swojego lekarza w szpitalu. Bez tego jest duża szansa, że nikt o Ciebie nie zadba.  W niektórych szpitalach jest ZZO. Najlepiej dowiedz się na miejscu co oferują. Ja mieszkam w De i też rodzę w Polsce, ale w szpitalu o 3 stopniu referencyjności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Poród jako taki zależy od tego, do jakiego szpitala trafisz, na jaką położną. Dobrze mieć kogoś przy sobie (nastaje "moda" na porody rodzinne), więc partner, czy mama to spoko pomysł, nie dość, że pomoże, to upomni się o Twoje prawa i potrzeby, jeśli będzie kiepsko.

Jeśli chcesz wiedzieć, czego możesz się dokładnie domagać, to polecam zapoznać się ze standardami opieki okołoporodowej, które w tym roku wydało ministerstwo, szpitale mają obowiązek to realizować, da Ci też większy ogląd na to, czego się spodziewać.

USG - szpitale są wyposażone w aparaty, więc z tym nie powinno być problemu

formy łagodzenia bólu - zależy od szpitala, bo każdy szpital ma w tym względzie własną politykę (także polecałabym sprawdzić konkretne placówki, w których potencjalnie chciałabyś rodzić, co oferują w tym zakresie, bo może to być tylko gaz rozweselający, albo może mają anestezjologa, który może podać jakieś inne formy znieczulenia)

aktywne rodzenie - tutaj też zależy to od szpitala (są takie, w których będziesz miała osobne sale porodowe z dodatkowym wyposażeniem od stołków, drabinek, na piłkach kończąc, a nawet z wanną do porodu w wodzie, a z drugiej strony nadal są takie miejsca, gdzie będziesz miała kilka łóżek oddzielonych parawanikami, ale to jak wyżej do sprawdzenia)

dodatkowo,. po przylocie znajdź ginekologa, który zrobi Ci podstawowe badania i wymazy wymagane przez każdy szpital w PL, inaczej po przyjęciu na akcję porodową mogą Ci niepotrzebnie podać jakieś antybiotyki, bo uznają, że jak nie masz badań, to potencjalnie może Ci coś dolegać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madlen23

A co to są te stopnie referencyjnosci? Jak nie mam lekarza to mnie nie przyjmą w szpitalu? Czy jeśli przyniosę własną piłkę do skakania to popukają się w czoło że mi odwaliło? Bo takie piłki naprawdę pomagaja, w UK są normą.Co to jest ZZO? Rodzić będę u rodziców w Poznaniu, choć zastanawiałam się czy nie rodzić jednak w Warszawie, wynająć coś i żyć tam 2 miesiące,bo to jednak większe miasto i może będą bardziej postępowi lekarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawa

Oczywiscie ze przyjmą,  wiele kobiet ciaze prowadzi w swojej przychodni a rodzi w szpitalu rejonowym . Teraz chyba juz w kazdym sale porodowe sa wyposażone w pilki itd, czesto jest gaz i mozliwosc znieczulenia  zzo choc tego ostatniego nie daja zbyt chętnie. W tym ktorym ja rodzilam a dodam ze to byl maly szpital bylo wszystko. Podczas pierwszej fazy moglam bez ograniczen korzystac z prysznica.Ciepla woda łagodzi bol. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawa

Oczywiscie ze przyjmą,  wiele kobiet ciaze prowadzi w swojej przychodni a rodzi w szpitalu rejonowym . Teraz chyba juz w kazdym sale porodowe sa wyposażone w pilki itd, czesto jest gaz i mozliwosc znieczulenia  zzo choc tego ostatniego nie daja zbyt chętnie. W tym ktorym ja rodzilam a dodam ze to byl maly szpital bylo wszystko. Podczas pierwszej fazy moglam bez ograniczen korzystac z prysznica.Ciepla woda łagodzi bol. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Wejdź na stronę gdzie rodzić wybierz poznań poczytaj masz 4 szpitale.są opinie rodzących...lol tak w Polsce już mamy usg w szptalach o piłkach i basenach też niektorzy słyszeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×