Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Nadciśnienie ciążowe po porodzie

Polecane posty

Gość Gość

Dziewczyny w ostatnim miesiącu ciąży miałam problem z nadcisnieniem ciazowym, brałam leki ale skoki były duże. Jakoś dotrwalam do porodu ale po porodzie nadal to samo. Lekarz mówi, że to się powinno unormowac ale na razie tak nie jest. Nadal biorę leki. Czy któraś tak miała i czy w końcu przeszło? Martwi mnie to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja miałam problemy z ciśnieniem po porodzie. Brałam tabletki dwa razy dziennie. Lekarz powiedział, zdrowe odżywianie, więcej ruchu, zrzucenie kilogramów po ciąży i powinno być OK. Ile miesięcy jesteś po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona

A jak długo jesteś po porodzie?

U mnie pół roku trwało unormowanie ciśnienia po porodzie, ale nadciśnienie ciążowe zaczęło mi się w połowie ciąży i bardzo rozkręciło. Ale znam kobietki którym niestety już zostało nadciśnienie, nie wiem z czego to wynika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To świeża sprawa, jestem tydzień po porodzie z tym, że jeden lekarz na oddziale jeszcze powiedział, że do tygodnia po porodzie powinno mi się unormowac a drugi, że to już poważna choroba i mozliwe, że leki do końca życia dlatego pytam o wasze doświadczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na razie nie stresuj się jak trzeba brać tabletki to bierz. Jakie zalecenie Tobie dali? Ja parę miesięcy po porodzie (4-5) zaczęłam się gorzej czuć po tabletce na ciśnienie. Odstawiłam jedną tabletkę, mierzyłam ciśnienie codziennie po kilka razy i było OK na jednej tabletce. Po kilku tygodniach odstawiłam druga tabletkę cały czas kontrolując ciśnienie o tych samych porach dnia i było OK. Tym sposobem zeszłam z tabletek i miałam normalne ciśnienie, ale gdybym źle nie czuła się po tabletkach pewnie dalej bralabym tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Na razie nie stresuj się jak trzeba brać tabletki to bierz. Jakie zalecenie Tobie dali? Ja parę miesięcy po porodzie (4-5) zaczęłam się gorzej czuć po tabletce na ciśnienie. Odstawiłam jedną tabletkę, mierzyłam ciśnienie codziennie po kilka razy i było OK na jednej tabletce. Po kilku tygodniach odstawiłam druga tabletkę cały czas kontrolując ciśnienie o tych samych porach dnia i było OK. Tym sposobem zeszłam z tabletek i miałam normalne ciśnienie, ale gdybym źle nie czuła się po tabletkach pewnie dalej bralabym tabletki.

Zaleceń oprócz brania dopegytu nie dostalam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

a drugi, że to już poważna choroba i mozliwe, że leki do końca życia dlatego pytam o wasze doświadczenia. 

A co to za poważna choroba? Z ręki Tobie pan lekarz wywróżył, czy badania zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

A co to za poważna choroba? Z ręki Tobie pan lekarz wywróżył, czy badania zrobił?

Żadnych badań. Nie wiem co miał na myśli chyba chorobe nadcisnieniową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×