Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Brak okresu a tabletki antykoncepcyjne.

Polecane posty

Gość Gość

Czy można zacząć stosować antykoncepcje nawet wtedy kiedy miesiączka nie nadeszła w spodziewanym terminie? Podczas ostatniej wizyty lekarz zalecił mi antykoncepcje na torbiel jajnika. Miałam zacząć jej stosowanie podczas pierwszego dnia miesiączki,ale co zrobić jeśli okres się spóźni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi

Hej, takie są zasady. Sama biorę belarę i też zaczęłam ją brać w pierwszym dniu miesiączki. Wtedy też ochrona jest już od pierwszego dnia, można też w kolejnych dniach od 2-5, ale to trzeba się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni. Poczekaj po prostu na okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 godzin temu, Gość Domi napisał:

Hej, takie są zasady. Sama biorę belarę i też zaczęłam ją brać w pierwszym dniu miesiączki. Wtedy też ochrona jest już od pierwszego dnia, można też w kolejnych dniach od 2-5, ale to trzeba się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni. Poczekaj po prostu na okres.

A jeżeli nie chodzi o zabezpieczenie? Zależy mi wyłącznie na tym,żeby torbiel zniknęła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi

Według mnie nawet jak nie chodzi o zabezpieczenie, tym bardziej że też tak lekarz zalecał. Ja bym się tego trzymała. Jeśli antykoncepcja ma pomóc na torbiel to musi być skuteczna, a jeśli ma być skuteczna to należy ją prawidłowo stosować, według zaleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oki12

też tak uważam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja

Skonsultuj się z lekarzem, i dla pewności sprawdzaj czy faktycznie nie masz owulacji bo torbiel może wpływać na hormony. Możesz to robić za pomocą testu owulacji ze śliny afrodyta- ja go mam i jeszcze mnie nie zawiódł a kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc67

No to dziwne, bo mi lekarz przepisał vines na moją torbiel i faktycznie jest lepiej krwawienie ustępuje, no i nie boli mnie brzuch. Torbiel ma to do siebie, ze przy anty zmniejsza się do minimum. A jesli okres się spóźni, i weźmiesz pierwszego dnia okresu (jak go dostaniesz) to jesteś zabezpieczona, jeżeli nie jesteś pewna, to przez 7 dni stosuj mechaniczne zabezpieczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×