Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gabilka

Rana po cesarc jak dbać

Polecane posty

Gość gabilka

Dziewczy jak dbałycie o rane po cesarce, ma wyznaczona na piątek i bardzo się boję, czy ta rana szybko si goi? Jak długo trzeba nosić szwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Szwy sciagaja po okolo tygodnia, max 9 dni. Zagoilo sie u mnie szybko, bez specjalnych zabiegów.  Potem blizne smarowalam cepanem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gnida

Lekarz ci powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dee
3 godziny temu, Gość gabilka napisał:

Dziewczy jak dbałycie o rane po cesarce, ma wyznaczona na piątek i bardzo się boję, czy ta rana szybko si goi? Jak długo trzeba nosić szwy?

Pierwsze dni nosiłam majtki z siateczki, żeby był dostęp powietrza, mylam delikatnie mydłem Biały jelen (polecane przez polozne) i dobrze osuszalam.  Szwy zdjete po tygodniu, niczym nie smarowalam, dziś jestem 4 lata po porodzie, a blizny praktycznie nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina

Na początek wietrzyć aż się zabliźni.Później coś na blizny,mogą być plastry lub maści silikonowe.Tak jakby co ...u mnie po zagojeniu w jednym małym miejscu tak jakby rana się otworzyła i przez długi czas sączyła się woda z ropą,nic nie pomagały maści ,octenisept,dopiero zasypka dermatol mi pomogła,chociaż położnej nie bardzo się podobała.teraz w tym miejscu blizna brzydko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolajna

A czy któraś stosowała może spray przyspieszający gojenie? Możecie jakiś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
z tego miejsca, jako Ekspert marki Kadefarm, polecam wyrób medyczny Ranisilver®, który nie tylko nawilża środowisko rany i buduje warstwę ochronną, ale również wspiera proces regeneracji i działa bakteriobójczo oraz przeciwzapalnie. W tak wrażliwych miejscach, jakimi są krocze oraz podbrzusze ważnym jest, by korzystać z produktów niewywołujących reakcji alergicznych i delikatnych dla naszej skóry. Składniki Ranisilver®, takie jak: kwas hialuronowy, mikronizowane srebro, fitokolagen akacjowy, witamina E i oleje roślinne  są tak dopasowane, by w procesie leczenia wyrób medyczny działał jak najbardziej skutecznie.
Dodam jeszcze, że zależnie od tkliwości rany i jej umiejscowienia zaleca się stosowanie Ranisilver® w maści lub sprayu.
Gdyby pojawiły się jakieś pytania, jestem do dyspozycji. 
Ekspert marki Kadefarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadd

jak czesto się tego używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mąż miał operację przepukliny brzusznej, wyszedl ze szpitala z zapaloną raną. Po konsultacji z lekarzem rodzinnym, kupiłam Octenisept, psikałam na ranę ze szwami, leżał tak z 10 mn, by lek wysechl, potem przykładałam jałową gazę i przyczepiałam po bokach plastrem. I tak codziennie przez 2 tyg. Juz po kilku dniach zniknęło zapalenie, po tygodniu od operacji miał zdjęcie szwów, wszystko ładnie się goiło. Dziś, po roku, blizna jest prawie niewidoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
zalecam aplikowanie produktu 2-3 razy dziennie, aż do całkowitego wyleczenia. Dodam jeszcze, że dla lepszego efektu, przed aplikacją, rana powinna być oczyszczona sterylnym roztworem soli fizjologicznej.
Gdyby pojawiły się jakieś pytania, jestem do dyspozycji. 
Ekspert marki Kadefarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrylka

Używałam ranisilver i przyznam, że nieźle się sprawdził. Rana nie zapowiadała że będzie łaskawa sie ładnie zagoić i bardzo bałam się ogromnej blizny. Przyznam, że zupełnie niepotrzebnie. Takie preparaty sa po to żeby pomagać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×