Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jasaa

Pomocy umieram z bolu jest tu jakiś lekarz kto się zna blagam

Polecane posty

Gość Jasaa

Cześć wszystkim. Umieram z bolu dziś ze snu standardowo jak co jakiś czas wyrwał mnie ogromny bol w nodze kość udowa jakby od strony biodra . Ból taki po którym chodzę po ścianach i placze. Trwa kilkanaście minut  . Ostatnio w ciągu miesiąca trafił mi się juz trzeci raz. Zazwyczaj na nodze prawej. Na tej samej noce przy kości piszczelowej ok 4 cm mam guzka który gdy kucam wychodzi i czasem gdy chodzę to boli w tym miejscu . Jednak nie ma to chyba związku z bólem gdyż czasem budzi mnie też potworny bol w tym samym miejscu w drugiej nodze. Nie piszcie ze to od złego spania jak to mawia moja mama. Co druga osoba źle sypia a ja podczas takiego ataku np jak dziś to płacze z bólu, "gryze" ściany 😞 . Musze wybrać się do lekarza jednak jeszcze przez 3 tyg będę sama z córką bo mąż za granica i nie mam z kim jej zostawić .co to może być drogie mamy ? Rwa kulszowa?  Juz kiedyś o tym czytałam i ona chyba występuje wyżej. Dopiero bol się osłabia minelo 25 minut. Czasem boję się kłaść spać naprawdę. Ból przypomina coś na zasadzie skurczu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Idz do lekarza i zabierz dziecko ze soba. 

Ja nawet raz bylam z małą u ginekologa a ty idziesz "z nogą" 

Prztpuszxzam, ze to wlasnie moze byc jakis skurcz, bierz magnez i potas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Aspargin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc mimi

Skurcz to bardzo charakterystyczny ból i rzadko występuje w udzie. Autorko, nikt ci nie postawi diagnozy przez neta. Musiasz iśc do lekarza, bo pewnego dnia nie wstaniesz z łóżka, a jak piszesz, jesteś sama z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rwa Udowa

Prawdopodobna Rwa udowa. Idź do lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorko jeśli się dowiesz co z twoja noga to napisz 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oddam

ja mam trochę inny przypadek, od kilku miesięcy boli mnie prawa noga, prawa ręka a teraz jeszcze doszła prawa część głowy, lekarze przepisują mi co rusz to nowe leki, nie kierują mnie na żadne badania ani wyniki, twierdzą że to zwyrodnienie kręgosłupa. już nie wiem co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zbadaj poziom wit D3 (25OH)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rwą udowa
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Zbadaj poziom wit D3 (25OH)

Durniejszej rady nie słyszałam. Najpierw trzeb iść do rodzinnego, badanie poziomu witaminy D3 jest płatne (około 40 zł). Najprawdopodobniej ma jakiś stopień niedoboru jak wszyscy w tym kraju (cecha ludzi, żyjących na tych szerokościach geograficznych) którzy się nie suplementują. 

Idz do lekarza, koniecznie. Obstawiam Rwę, a gwarantuje, ze samo nie przejdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaa

Ale rwa jest jakos wyzej m przyjmuje d 3 od kilku miesiaylcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Rwą udowa napisał:

Durniejszej rady nie słyszałam. Najpierw trzeb iść do rodzinnego, badanie poziomu witaminy D3 jest płatne (około 40 zł). Najprawdopodobniej ma jakiś stopień niedoboru jak wszyscy w tym kraju (cecha ludzi, żyjących na tych szerokościach geograficznych) którzy się nie suplementują. 

Idz do lekarza, koniecznie. Obstawiam Rwę, a gwarantuje, ze samo nie przejdzie. 

To była rada to gościa Oddam, który chodzi do lekarzy i go zlewają, a pisze z własnego doświadczenia, 40 zl to nie duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pijesz witaminy?może niedobór jakiś witamin. Spróbuj pić zwiększona dawkę witaminy D, wapna i magnezu. Ja miałam podobnie tylko w innym miejscu i po tygodniu picia podwójnej normy tych witamin skurcze odeszły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rwą udowa
16 minut temu, Gość Jaaa napisał:

Ale rwa jest jakos wyzej m przyjmuje d 3 od kilku miesiaylcy 

Ludzie piszą tutaj o witaminach, witaminy mogą wspomóc jeżeli jest jakiś problem, ale nie wyleczą. 

Są różne odmiany rwy. Rwa ramienna, udowa, kulszowa. Dziecko w wózek i do lekarza, bo co zrobisz jak cię zablokuje pewnego dnia i nie będziesz mogła wstać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oddam
18 minut temu, Gość Gosc napisał:

To była rada to gościa Oddam, który chodzi do lekarzy i go zlewają, a pisze z własnego doświadczenia, 40 zl to nie duzo.

Ok.Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do oddam

Masz jakieś zwyrodnienie kręgosłupa bez dwóch zdań. Cała prawa strona, pewnie jeden nerw jest uciskany. Naciskaj rodzinnego na skierowanie do neurologa i na zdjęcie rtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie wiem co wy z tym ze z dzieckiem do lekarza nie pojdziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc
2 godziny temu, Gość Oddam napisał:

ja mam trochę inny przypadek, od kilku miesięcy boli mnie prawa noga, prawa ręka a teraz jeszcze doszła prawa część głowy, lekarze przepisują mi co rusz to nowe leki, nie kierują mnie na żadne badania ani wyniki, twierdzą że to zwyrodnienie kręgosłupa. już nie wiem co mam robić.

Ja mam to samo tyle ,ze lewa strona . Zrobilam rtg kregoslupa,skolioza i lordoza szyjna . Do tego rtg kolana bo czasem boli tak ,że chodzic nie mogę.  Ból ciagnie od kolana w dol i górę, czuje mrowienia i rozlewajace sie cieplo w lydce i stopie.  Czesto, zwlaszcza przed okresem lapie mnie takie jakby przewianie mięśni szyi, łopatki i ręki, do tego bol lewej strony glowy i twarzy. Lekarze rodzinni zapisuja leki przeciwbolowe i rehabilitację. Jedynie wzmocnienie miesni kręgoslupa moze troche pomóc. Myslalam jeszcze o neurologu, moze on cos doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Ale ona pisze że ma też jakiegoś guza na tej nodze  może to być coś bardzo poważnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaa

Ten guzek to nie wiem co to jest. Byłam u chirurga a on sobie zazartowal 'ze jak kucam to moze byc mi widac wiele rzeczy " ...a . I olal sprawę nawet nie zobaczył . Nie jest mi łatwo iść z dzieckiem do lekarza bo jest za ruchliwe, ucieka drze sie. Nie wiem co to za bol cały dzień mnie dziś ta noga pobolewa. Bardzo męczący to ból bo czuję że ta noga jest taka "zmęczona " pamiętam kiedyś miałam też taki atak jak dziś kilka lat temu jeszcze przed ciążą to płakałam z bólu bo nic nie pomaga w tym czasie żadna pozycja żadne chodzenie nic tylko czas . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fedd

Ile ma dziecko? Jak male to wkladasz w wozek i przypinasz pasami. Dajesz jakis smakolyk w reke i tyle. Juz nie rob z siebie takiej niemoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc.

Moim zdaniem rwa kulszowa.  Czasem objawy nie sa ksiazkowe a noga boli ,ze ani stac, ani lezec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorko, koniecznie lekarz, to może być coś poważnego, przepytalam rodzinę, włącznie z prababcia 90 lat i NIKT nie miał i nie słyszał o takich bólach.Nie ma żartów, Wit D3, ani magnez na to nie pomoga, objawy są niepokojące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaa

Masakra co to ma znaczyć nie rób z siebie takiej niemoty. 2 lata ma . Sadzisz ze naprawdę smakołykiem kupie sobie jego cisze ? Raz już sprobowalam do tej pory nie wiem dokładnie co mówiła lekarka . JESTEM zmęczona a co za tym idzie wydaje mi się ze mniej wydajna. Przerasta mnie ostatnio wszystko stąd moja bezradność w wielu rzeczach . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaa

Gość gość dziękuję za odpowiedź.  Wiem ze niepokojace. W ogóle jestem blada jak trup z tego co było kiedyś jest cień mnie. 

 Wstaje bez życia, nie mam siły nawet kanapki zjeść. Dopiero po południu sie rozkręcam.  Dziękuję bardzo za odpowiedzi w poniedziałek się zarejestruje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz

Koniecznie poproś o skierowanie na rezonans lub tomografię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość xyz napisał:

Koniecznie poproś o skierowanie na rezonans lub tomografię.

Ale czego tk lub rezonans?!Tk to szkodliwe badanie, a rezonans by musiała robić 2 dni. Niech poszuka dobrego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Ale czego tk lub rezonans?!Tk to szkodliwe badanie, a rezonans by musiała robić 2 dni. Niech poszuka dobrego lekarza.

A lekarz to jakiś wróżbita Maciej, że bez badań ma postawić diagnozę? Trzeba wykluczyć zmiany na kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×