Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ania

Ból głowy

Polecane posty

Gość Ania

Cześć, od kiedy zaszłam w ciążę i nadal po urodzeniu dziecka towarzyszy mi raz, dwa razy w miesiącu okropny ból głowy chyba migrena bo towarzyszą przy tym wymioty, biegunka, dreszcze, a dodam że karmię piersią, a ból głowy potrafi mi towarzyszyć nieraz do tygodnia.

Czy macie jakieś sposoby sprawdzone na uśmierzenie bólu głowy i szybkie się jego pozbycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RillaFord

Niestety masz przerąbane. Przy karmieniu piersią tylko paracetamol. Możesz spróbować, może pomoże. Podobno można spróbować czopków, czasami lepiej działają niż tabletki.

Ja jestem migrenowcem i wszelakie środki przeciwbólowe mogę sobie wsadzić w d. ;-) Jeśli z tymi bólami to aż taka masakra, możesz iść do lekarza po tryptany (np. Sumamigren), ale wg ulotki po nich przez 12h (wg ulotki, może lekarz powie co innego) nie można karmić, więc musiałabyś mieć gotowy pokarm zamrożony czy coś, a po wzięciu tabletki odciągać i wylewać... Ja na razie się nie zdecydowałam, odpuściłam leki. Może jak już będę mniej karmić piersią to się zdecyduję.
Jeśli nie leki to możesz sprawdzić, czy jakieś pokarmy nie wywołują bólu. U mnie to np. ser żółty i czekolada. Możesz też pić więcej wody, chyba, że już i tak pijesz dużo. Mam też tak, że jak się BARDZO nie wyśpię i jestem zombie, to po południu na bank mnie zacznie boleć głowa, więc rano piję kawę i to pomaga.

Trzymam kciuki, żeby coś pomogło, bo wiem jaka to masakra z takim bólem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Podobno (sama nie sprawdziłam) niektórym pomaga wypicie dużej ilości wody że szczyptą dobrej soli, np. Kłodawskiej. Trzeba nawodnic organizm jak tylko głowa zaczyna "ćmić".

Nie zaszkodzi, myślę że warto spróbować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

dobry temat, ja właściwie od okresu nastolteniego miewam migreny. co prawda bez zaburzenia pola widzenia, gdyż bez aury, ale są równie dotkliwe.

oczywiście objawy to ból skroni, ogólne zmęczenie połączone z rozdrażnieniem, drażnią mnie intensywne zapachy i często mam reakcje wymiotną.

wcześniej gdy nie było dziecka i czułam, że rozpoczynający dzień będzie upływać pod znakiem migreny przy minimalnym jeszcze bólu zakładałam szybko dresy i zanim miasto się obudziło szłam pobiegać, później prysznic, lekkie śniadanie i próba drzemki. Pomagało w 70%.

najgorzej gdy migrena atakowała jako reakcja nerwowa przed dniem pracy albo na zmieniającą się aurę - czasem poranny rozruch był skuteczny, ale regułą było to, że jeszcze przed południem do kawy w pracy musiałam dodać 2 tabletki excedrin migra stop.

jeśli oba sposoby zawiodły miałam przekichane i dzień lub dwa "zdychałam" ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, właśnie też słyszałam że trzeba pić dużo wody ale średnio pomaga i też magnez żeby pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×