Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Juz nie wiem

Czy na pewno dobrze karamię 10 miesieczne niemowle

Polecane posty

Gość Juz nie wiem
4 minuty temu, Gość Mamusia napisał:

Mój synek nie ma obiadu, a przynajmniej nie takiego jaki powinien być. Mleko o 13.30 i 16.30 mu wystarcza . A po jabłku podaj mu może trochę kaszki, a na noc przed spaniem mleko modyfikowane. U mnie tak działa, kaszka to kolacja ale przed samym snem ciepłe mleczko o śpi jak zabity do rana. Wydaję mi się że twoje dzieciątko na prawde dobrze je i na pewno nie będzie głodne. Je więcej i zdrowiej niż mój synek, a ten jest na prawde bombą energii i prawidłowo sie rozwija.

Dziękuję. Nie wpadłam na to żeby dać mu właśniiej kaszle o potem mm dziękuję. Ale zaraz wtedy będzie więcej posiłków mlecznych? 

Moja koleżanka ma ponad roczna córkę i mówi ze karmi co 3-4 godziny. 

Drukarnia koleżanka 1.5 rączniska i karmiła tak jak ja co 3 godziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia
21 minut temu, Gość Juz nie wiem napisał:

Rozszerzając dietę sugerowałam się bobovita. I niby się zgadza 5 posiłków ale...

1 posiłek mleczny rano 

2 wieczorem kasza na mm 

3 piers na żądanie w nocy plus piers po południu w dzień albo kiedy chce ale ostatnio juz jej w dzień nie było a nawet jak była to może śladowe ilości? Jak sprawdzić ile mam pokarmu?

Byłam pewna że jest ok.

Ok 1.5 miesiąca temu synka wysypalo pediatra stwierdziła że za dużo mleka w jego diecie. Mislam ja ssma odstswic nabial i jemu ograniczyc. nic nie zmieniłam nie posłucham sie. Bo podejrzewałam truskawki ale do pediatry poszłam żeby poleciła jakiś krem czy coś. Teraz ma ładną skórę a ja jem normalnie nabiał 

Jeśli czujesz że nie masz pokarmu albo że dziecko nie chce już w dzień piersi to nie podawaj. Nie zrobisz mu tym krzywdy. Moja znajoma dawała córce pierś co godzine, nawet częściej bo twierdziła ze jest głodna. Jak sie okazało ma mało pokarmu i sie mała nie najadala tak czy tak a tylko byly nerwy. Jak jej pediatra powiedzial że córka za mało waży to sie w końcu przekonała do modyfikowanego, podawała porcje takie jak na opakowaniu i córka w mgnieniu oka stała sie innym dzieckiem. Z tą wysypka wydaje sie jednorazowe zdarzenie więc nie masz się czym przejmować. Jeśli chcesz sprawdzić ile masz pokarmu to może spróbuj odciągnąć laktatorem do butelki. Ale mi sie wydaje, że na prawde nie ma potrzeby. Jeśli synek będzie chcial pierś tylko nocy to dawaj tylko w nocy, a jeśli całkowicie ci zaniknie pokarm to zamień na modyfikowane. Ja karmiłam piersią do 4 miesiąca, potem nie miałam juz pokarmu i zaczęłam podawać butelke, nawet mam wrażenie że lepiej mu służy niż moje mleko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia
19 minut temu, Gość Juz nie wiem napisał:

Dziękuję. Nie wpadłam na to żeby dać mu właśniiej kaszle o potem mm dziękuję. Ale zaraz wtedy będzie więcej posiłków mlecznych? 

Moja koleżanka ma ponad roczna córkę i mówi ze karmi co 3-4 godziny. 

Drukarnia koleżanka 1.5 rączniska i karmiła tak jak ja co 3 godziny. 

Nie musisz liczyć dokładnie ile ma posiłków mleczych. Może mieć jeden więcej, dwa mniej. Mój ma 5 mlecznych czasami 6 z mlekiem w nocy. Ale innych rzeczy nie je. Wolałabym żeby zjadal 3 mleczne, a do tego porzadny obiad z mieskiem i ziemniaczkami i dobrą kolacje ale jak nie chce to co mam zrobić. Tak źle tak nie dobrze. Na prawdę nie jest ważne co ile dziecko je, jak często i ile ma mlecznych posiłków ile warzyw ile owoców. Ważne że je z apetytem i nie jest głodne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ili

Dawaj mu jedna , dwie butle mleka więcej niż pisałaś na początku , jakieś musy owocowe może jeść pomiędzy , bułkę , moja np.nalo mięsa je , nie lubi go daje jej parówki z dużą ilością mięsa bo bardzo lubi zawsze to jakieś mięsko i ciepły posiłek , musów i słoiczków dużo daje z morela bo zawiera żelazo , warzywa też średnio lubi to marchewkę zawsze z jakimś owocem żeby zjadła , do smaku różnych rzeczy pewnie Twój się przyzwyczai bo dopiero poznaje smaki, różnorodne rzeczy mu dawaj niech próbuje co lubi , z czasem też mu się smak zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia

Mój synek pije też dużo soków owocowych, albo tych ze sklepu ale częściej ja mu wyciskam świeże. To też w jakiś sposób go może "zatyka". Przynajmniej dostarczają mu witamin, których nie zjada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie napisałaś co je na te obiady. Wg mnie mało wartościowo. 10 miesięczne dziecko może jeść już praktycznie wszystko to co ty (oczywiście nie mam na myśli cukru, soli, parówek, ciasteczek, serków itp syfu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas tez były problemy z brzuszkiem,ale od kad przedstałam jeść nabiał wszystko mineło. Śpimy spokojnie w nocy brak bólów brzucha,braķ alergicznej wysypki na ciele. Rozszerzając diete mialam aplikacje Skanerka ,która pomagała mi wybierać zdrowe produkty dla dziecka. Skanuje kod i mam podany skład oraz jego analizę. Inne mamy dodają swoje opienie na temat różnych produktów co jest rewelacyjne:). No i mega pomocna w wyborze naturalnych kosmetyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A wg mnie dobrze

Co wy to za głupoty gadacie. 

Moje dziecko ma 11 miesiecy od 3 miesięcy nie toleruje piersi ani mm i co ma? Mam se strzelić i wlewać mu na sile? Zastępuje to innymi posiłkami Nie  jest  niestety łatwo bo łatwiej dać butle i kasze na mm. 

Autorko myślę że karnisz dobrze. Mój w miedzy czasie podjada chrupki biszkooty. Je co ok 2.5-3 h dostaje pełna porcję owoców na deser to po 2 h dostale kasze na noc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×