Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość annaa

3 ciąża po 2 cc

Polecane posty

Gość annaa

Mam dwojke malych dzieci. 5 lat i 3 lata. Obydwoje urodzeni przez cc. Marze o 3 dziecku. Lecz nie wiem czy mozna miec 3 cc. A jezeli tak to po jakim czasie najbezpieczniej? Druga ciaze wiekszosci musialam lezec bo twardnial mi brzuch. Lecz dotrzymalam do 38 tygodnia. Ale lekarz powiedzial ze rana juz ledwo trzymala, jeszcze troche i by pekla. Wiec nie wiem jak to bedzie. Byl ktos po 3 cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katie

Witam, wydaje mi się że to kwestia indywidualna. Zależy od organizmu kobiety. Ja leżąc w szpitalu po porodzie byłam na sali z Panią, która miała cc (ciąża bliźniacza) i była to jej trzecia cesarka (więc chyba można mieć trzy cc). Tylko różnica między trzecią a drugą cesarką to było kilka ładnych lat. Najlepiej wybierz się do lekarza i niech oceni w jakiej kondycji jest obecnie Twoja blizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Niekoniecznie musisz mieć cc jeśli nie ma wskazań możesz rodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 2cc mało który lekarz podejmie się porodu sn.  Ja właśnie jestem w 30 tygodniu trzeciej ciąży.  Wcześniejsze porody też zakończone cc. Chłopcy mają teraz 6,5 i 3,5 roku . Przed ciąża byłam sprawdzić czy Wszytsko ok z blizna A teraz to już zostaje być dobrej myśli  🙂 póki co nic się nie dzieje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaa
3 godziny temu, Ptaczka napisał:

Przy 2cc mało który lekarz podejmie się porodu sn.  Ja właśnie jestem w 30 tygodniu trzeciej ciąży.  Wcześniejsze porody też zakończone cc. Chłopcy mają teraz 6,5 i 3,5 roku . Przed ciąża byłam sprawdzić czy Wszytsko ok z blizna A teraz to już zostaje być dobrej myśli  🙂 póki co nic się nie dzieje  

Czyli zaszlas w 3 ciaze gdzies po 3 latach. Wlasnie tez chcialam sprobowac jak mlodszy bedzie miec 3 latka zeby jednak troche czasu minelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wg mnie 3 lata to zbyt mało. Mi pielęgniarka po 1 cięciu powiedziała do zobaczenia za 3 lata... A twoja blizna już jak piszesz nie jest w dobrym stanie... No ale na twoja odpowiedzialność... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Ptaczka napisał:

Przy 2cc mało który lekarz podejmie się porodu sn.  Ja właśnie jestem w 30 tygodniu trzeciej ciąży.  Wcześniejsze porody też zakończone cc. Chłopcy mają teraz 6,5 i 3,5 roku . Przed ciąża byłam sprawdzić czy Wszytsko ok z blizna A teraz to już zostaje być dobrej myśli  🙂 póki co nic się nie dzieje  

Mylisz się. Moja znajoma miała 2 cesarki. W tym roku miała rozwiązanie 3 ciąży była szczęśliwa, ze cesarka, a w szpitalu kazali jej rodzić sn i jak to mówi picza rozwalona haha. Teraz jak się nie ma poważnych wskazań każą rodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tez wlasnie slyszalam ze odchodzi sie od CC jezeli poprzednie bylo CC i minely co najmniej 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Udogodnienia

ja jestem po 3 cc,podczas ostatniego cięcia w 39 tygodniu lekarz powiedział że macica prawie mi pękła bo dziecko ważyło 4,5 kg ,powiedział że jeżeli będę następny raz w ciąży to trzeba będzie rozwiązać ją dużo wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Gość Gość napisał:

Mylisz się. Moja znajoma miała 2 cesarki. W tym roku miała rozwiązanie 3 ciąży była szczęśliwa, ze cesarka, a w szpitalu kazali jej rodzić sn i jak to mówi picza rozwalona haha. Teraz jak się nie ma poważnych wskazań każą rodzić. 

To się dziwię bo przy drugim miałam sama zdecydować A teraz przy trzecim to w ogóle nie ma opcji bynajmniej u mnie w szpitalu , a jeśli bym ten drugi chciala sn to trzebabylo podpisać że ma się świadomość konsekwencji i tak jakby ryzyko na własną odpowiedzialność  itd.  Widać w każdym szpitalu inaczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Gość Gość napisał:

Mylisz się. Moja znajoma miała 2 cesarki. W tym roku miała rozwiązanie 3 ciąży była szczęśliwa, ze cesarka, a w szpitalu kazali jej rodzić sn i jak to mówi picza rozwalona haha. Teraz jak się nie ma poważnych wskazań każą rodzić. 

To się dziwię bo przy drugim miałam sama zdecydować A teraz przy trzecim to w ogóle nie ma opcji bynajmniej u mnie w szpitalu , a jeśli bym ten drugi chciala sn to trzebabylo podpisać że ma się świadomość konsekwencji i tak jakby ryzyko na własną odpowiedzialność  itd.  Widać w każdym szpitalu inaczej . 

No i u nas rozwiązują jak jest skończony 38tc żeby nie doszło do skurczy.  Najlepiej iść do lekarza i zapytać o stan blizny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaa

Przy drugiej lekarka ktors mnie ciela powiedziała ze rana sie trzymala ale wszystko wkolo bylo tak napięte ze ledwo trzymalo. Przy 3 ciazy tez wiecej przytylam bo musiałam wiekszosci lezec a na koncu mialam nadcisnienie i baaardzo puchlam, dlatego lekarka odrazu wziela mnie na stol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×