Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Żaneta

Objawy torbieli, ciąży?

Polecane posty

Gość Żaneta

Witajcie dziewczyny. 

 

Nurtuje mnie jedna rzecz, na którą do dziś nie znam odpowiedzi. Wizytę u ginekologa mam dopiero 11 kwietnia. 

Moja miesiączka trwa zawsze 7 dni. Pojawiła się 6 lutego i zakończyła się  13 lutego. Rozpoczęła się krwawieniem jak każda inna poprzednia. Owulacja nastąpiła 27 lutego. Potwierdzona monitoringiem. Praktycznie od owulacji do miesiączki bolały mnie jajniki, ale nie mocno. Miesiączke miałam dostać 10 marca (cykle trwają u mnie 33-34 dni) a dostałam ją 15 marca, czyli 16 dnia fazy lutealnej. Spóźniła się 4 dni. Pierwszy dzień - brązowe plamienia. Drugi dzień - jasno różowa krew. Trzeci dzień - jasno różowa krew połączona z brązowym śluzem. Czwarty dzień - brązowy śluz. Piąty dzień - koniec. 

Podczas miesiączki czułam lekki ból jajników, który minął. Tylko teraz.. Praktycznie od zakończenia miesiączki do dnia dzisiejszego ćmi mnie lewy jajnik. Z niego miałam owulacje. No i trzy razy się zdarzyło w ciągu tych dni, że środek macicy mnie zakuł, a raz bolało mnie lekko podbrzusze. O apetycie to nawet nie pisze, bo nigdy wcześniej tyle nie jadłam po '' miesiaczce '' tak jak teraz. Chciałabym się wam zapytać czy któraś z was tak miała i okazało się, że jest to ciąża bądź torbiel? Jeśli któraś z was miała torbiel to mogłaby mi napisać jakie miała objawy? Jest to dla mnie ważne. Nie będę robić testu ciazowego, bo już po prostu w nie nie wierzę, zraziłam się. W lutym przed miesiączką wyszły mi dwie kreski na teście, okres przyszedł normalnie, a i ginekolog nic nie widział, tylko później jak poszłam na wizytę to potwierdził owulacje. Piersi bolą mnie od samego zakończenia miesiączki, ból jest lekki, towarzyszy mi od góry piersi. 

Dziękuję za wszelkie, NORMALNE odpowiedzi. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moje objawy ciąży, na samym początku przypominały PMS - byłam bardziej rozdrażniona, bolało mnie podbrzusze i miałam pokaźne wzdęcie brzucha. Później doszła tkliwość piersi i wrażliwość na zapachy (szczególnie śmieci i papierosy, smażone jedzenie, intensywne perfumy).

Torbiel na jajniku znalazł lekarz przy okazji pierwszego USG ciąży, ale gdyby nie to USG, to bym o niej nie wiedziała, bo u mnie nie dawała żadnych objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żaneta
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Moje objawy ciąży, na samym początku przypominały PMS - byłam bardziej rozdrażniona, bolało mnie podbrzusze i miałam pokaźne wzdęcie brzucha. Później doszła tkliwość piersi i wrażliwość na zapachy (szczególnie śmieci i papierosy, smażone jedzenie, intensywne perfumy).

Torbiel na jajniku znalazł lekarz przy okazji pierwszego USG ciąży, ale gdyby nie to USG, to bym o niej nie wiedziała, bo u mnie nie dawała żadnych objawów.

Czyli wychodzi na to, że nie zawsze muszą być widoczne objawy torbieli. Dla mnie dziwne że praktycznie od owulacji do dnia dzisiejszego raz po raz ten lewy jajnik, z którego miałam owulacje mnie ćmi... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli podejrzewasz torbiel na jajniku, najlepiej zrób USG narządów rodnych, będziesz miała pewność. Jak nic nie wyjdzie, to nadal idź do ginekologa, może masz zachwiania hormonów i trzeba będzie jakieś badania z krwi zrobić, żeby wyjaśnić co się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żaneta
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jeśli podejrzewasz torbiel na jajniku, najlepiej zrób USG narządów rodnych, będziesz miała pewność. Jak nic nie wyjdzie, to nadal idź do ginekologa, może masz zachwiania hormonów i trzeba będzie jakieś badania z krwi zrobić, żeby wyjaśnić co się dzieje

Tak zrobię. 🙂 Mam malutką nadzieję, że zdarzył się cud. Niestety podejrzewam torbiela... Za długo już ten jajnik ćmi, zdecydowanie za długo. 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×