Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listek

Czy wycieczka po Komunii Sw jest obowiazkowa

Polecane posty

Gość listek

j/w.
Nie ukrywam, ze nie mam ochoty jechac z dzieckiem na ta wycieczke poniewaz duzo pracuje i nie mam czasu, urlopu tez nie dostane. 
Mamy ktore juz maja dzieci po Komunii napiszcie czy to jest obowiazkowe i czy rodzic koniecznie musi z dzieckiem jechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jaka wycieczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też nie wiem jaka wycieczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

było sobie gówn iaka nie robić jak ciężko pracujesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek

Mieszkam w Krakowie i w naszej szkole jest taka tradycja, ze dzieci ktore po okolo 2 tyg od przyjecia I Komunii Sw jada na wyieczke-pielgrzymke do Tuchowa aby tam podziekowac za przyjecie Jezusa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSC

Pierwsze slysze o takim pomysle. Wycieczka po Komuni kto to wogole wymyslil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek

jest to wyjazd na 1 dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek
1 minutę temu, Gość GOSC napisał:

Pierwsze slysze o takim pomysle. Wycieczka po Komuni kto to wogole wymyslil

U nas tak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

albo gnoja do komunii nie posylac

tala jesteś wierząca ze dzieciaka wysyłasz do 1 komuni ale żeby urlop wziąć na pielgrzymkę to już nie? hipokrytka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość listek napisał:

j/w.
Nie ukrywam, ze nie mam ochoty jechac z dzieckiem na ta wycieczke poniewaz duzo pracuje i nie mam czasu, urlopu tez nie dostane. 
Mamy ktore juz maja dzieci po Komunii napiszcie czy to jest obowiazkowe i czy rodzic koniecznie musi z dzieckiem jechac? 

A mąż pojechać z dzieckiem nie może? 

Druga sprawa, że to pytanie powinnaś zadać pracownikom szkoły do której chodzi Twoje dziecko. Przecież wiadomo, że co szkoła to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nan

Pierwsze słyszę, wymyśl jakąś wymówkę żeby nie jechać, zresztą chodzisz do pracy itp. a dla dziecka jakieś małe "przekupstwo" jeżeli mu zależy na tej wycieczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość gosc napisał:

albo gnoja do komunii nie posylac

tala jesteś wierząca ze dzieciaka wysyłasz do 1 komuni ale żeby urlop wziąć na pielgrzymkę to już nie? hipokrytka 

O losie..  wg mnie w kościele zyja swoim światem i wydaje mi sie, że ludzie nic nie robia tylko do.kosciola biegają. Na siłę organizują ludziom zycie. Jaka w cholerę pielgrzymka? Zakończona ogniskiem z książek Zmierzch i Harry Potter? 😄 jak to się ma do wiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek
22 minuty temu, Gość gosc napisał:

albo gnoja do komunii nie posylac

tala jesteś wierząca ze dzieciaka wysyłasz do 1 komuni ale żeby urlop wziąć na pielgrzymkę to już nie? hipokrytka 

Nie mam meza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas w parafii też jest taka tradycja że 2 tygodnie po pierwszej komunii świętej dzieci jadą na pielgrzymkę autokarową z księżmi,ale u nas jeżdżą tylko dzieci,bez rodziców i jest to wycieczka bezpłatna, finansowana przez księży. Wyjazd nie jest obowiązkowy,syn miał 2 lata temu komunię i nie wszystkie dzieci pojechały. Za miesiąc czeka mnie następna komunia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Obowiązkowa. Bez tego komunia będzie nieważna, a dziecko pójdzie do piekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Pamiętam z czasów swojej komunii taką wycieczkę, ale jechaliśmy bez rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość gość napisał:

 

Druga sprawa, że to pytanie powinnaś zadać pracownikom szkoły do której chodzi Twoje dziecko. Przecież wiadomo, że co szkoła to inna bajka.

Jakim pracownikom szkoły? Przecież nie szkoła organizuje takie wycieczki tylko ksiądz/ parafia.

Nie rozumiem w ogóle pytania o to czy wycieczka jest "obowiązkowa"- sama piszesz że to zwyczaj po prostu,  nikt przecież nie "anuluje" sakramentu dziecku dlatego że mama nie miała możliwości organizacyjnych żeby pojechać za miasto. Ewentualnie jeśli dziecku zależy to spróbuj zorganizować inną opiekę,  babcię,  ciocię, może któraś mama kolezanki zgodzi się nią zająć w czasie wyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×