Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Siusiak u 3 latka

Polecane posty

Gość Gosc

Chyba zaczynam żałować że mam syna , nie wiem jak ma wyglądać jego siusiak, a sprzecznosci z odciaganiem napletka mogą doprowadzić do szału, wiem że lekarze mają różne zdanie na ten temat, dlatego boję się pójść do lekarza bo boję się że trafię na tego co się myli w tej kwestii. Mój syn ma 3 lata i 3 miesiące,  nigdy w życiu nie miał żadnego zapalenia dróg moczowych, nigdy w życiu nie miał zaczerwienionego siusiaka , nigdy w życiu nie skarżył się na ból,  i nigdy w życiu nie miał problemu z siusianiem. Ale napletek nie da się odciągnąć tak by przy ujściu zrobiła się dziurka by przez nią było widać prącie, dziurka robi się mu tylko wtedy jak siusiak, robi się moim zdaniem spora na tyle że mocz leci grubym strumieniem, po zakończeniu siusiania dziurka się zamyka, syn w ogóle nie daje sobie dotknąć, gdy podczas kąpieli chce mu wytłumaczyć że mam mu próbować odciągnąć to nie chce sobie na to pozwolić, nie wiem co robić, bo nie wiem jak to ma w końcu wyglądać... często rano mu siusiak stoi i skóra się wygładza na czubku tak że widać że pod spodem jest to prącie i normalnie wygląda ale dziurka jest zamknięta. Chciałabym poznać wasze doświadczenie z siusiakiem i przekonać się jak często dzieci potrzebują jednak pomocy lekarza, a na ile fizjologia działa sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co

Tego nie robi się odrazu na hura,  zacznij 2 razy w tygodniu po kąpieli delikatnie odciagac napletek, ale stopniowo! Nie odrazu cały, po kilku tygodniach bez problemu będzie można odciągnąć w całości. Ważne jest to, żebyś wytłumaczyła dziecku co i dlaczego robisz i żeby robić to delikatnie, żeby nie uszkodzić penisa i  nie zniechęcić dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Djsjs

Chyba chodzisz z dzieckiem do pediatry? Poproś na takiej wizycie o to, żeby lekarz obejrzał penisa i powiedział jak powinnaś odciagac napletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bede miec syna i az boje sie o tym pomyslec. Nawet nie wiedzialam ze trzeba tak robic. 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

a syn ojca nie ma? powinen mu po męsku wytłumaczyć temat i tyle przechodząc do odpowiednich czynności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Teraz to już za późno. Takie czynności przeprowadza się gdy synek jeszcze nie raczkuje. Musisz wysłać go jak najszybciej na zabieg, inaczej jak pójdzie do przedszkola jego defekt będzie się pogłębiać a chłopcy w toalecie lubią się porównywać i Twojego synka nie ominie etykietka "stulejmana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeh

Ja swojemu synkowi tłumaczę że już jest dużym chłopcem i każdemu dużemu chłopakowi wychodzi główka z siusiaka i to normalne że trzeba go  naciągnąć, bo inaczej siusiak będzie chory i pan doktor będzie musiał to leczyć. Na początku dawał z krzykiem Ale teraz spokojniej. Tłumacz mu to bardzo pmaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 778899
3 godziny temu, Gość gość napisał:

a syn ojca nie ma? powinen mu po męsku wytłumaczyć temat i tyle przechodząc do odpowiednich czynności

dokładnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 778899

A tata?? nie interesuje się? nie kąpię syna? dziwne. u mnie od początku męskie sprawy ogląda i zajmuje się nimi mąż.

 

aha - mówi sie penis, członek. to tak na marginesie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Podczas kąpieli delikatnie, do pierwszego oporu, broń Boże na siłę. Skóra musi być rozmiękczona najlepiej w trakcie kąpieli. Działaj bo to już późno. Poradź się dobrego lekarza jeżeli uzna, ze coś jest nie tak to powinien dać maść z hydrokortyzonem bodajże (mogę się mylić). I dalej odciągać tak samo jak wcześniej do pierwszego oporu. Musisz jakoś przekonać dziecko. Jak maść nie pomoże to zabieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 minut temu, Gość Lol napisał:

Podczas kąpieli delikatnie, do pierwszego oporu, broń Boże na siłę. Skóra musi być rozmiękczona najlepiej w trakcie kąpieli. Działaj bo to już późno. Poradź się dobrego lekarza jeżeli uzna, ze coś jest nie tak to powinien dać maść z hydrokortyzonem bodajże (mogę się mylić). I dalej odciągać tak samo jak wcześniej do pierwszego oporu. Musisz jakoś przekonać dziecko. Jak maść nie pomoże to zabieg 

Po raz kolejny próbowałam mu to naciągnąć podczas kąpieli,  masakra bo nie chce się dac, także przyjrzalam się  , dziurka jest, ale nie da się do pierwszego oporu bo jego siusiak robi się taki miękki że sama skóra, nie ma gdzie tego oporu wymusić...Nie wiem jak to wytłumaczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
16 minut temu, Gość Lol napisał:

Podczas kąpieli delikatnie, do pierwszego oporu, broń Boże na siłę. Skóra musi być rozmiękczona najlepiej w trakcie kąpieli. Działaj bo to już późno. Poradź się dobrego lekarza jeżeli uzna, ze coś jest nie tak to powinien dać maść z hydrokortyzonem bodajże (mogę się mylić). I dalej odciągać tak samo jak wcześniej do pierwszego oporu. Musisz jakoś przekonać dziecko. Jak maść nie pomoże to zabieg 

Po raz kolejny próbowałam mu to naciągnąć podczas kąpieli,  masakra bo nie chce się dac, także przyjrzalam się  , dziurka jest, ale nie da się do pierwszego oporu bo jego siusiak robi się taki miękki że sama skóra, nie ma gdzie tego oporu wymusić...Nie wiem jak to wytłumaczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkkkkkjj

U nas tez byl z tym problem i pewnego razu pediatra podczas standardowej wizyty jak mial 2,5 roku naciagnela mu tak po prostu, ale moze i lepiej bo nie musialam sie z tym szcZególnie bawić.

W podobnym czasie syn duzo chodził bez majtek i sam zainteresowal sie naciagajac, od tamtej pory sam sie tym zajmuje, jest dokladnie w wieku Twojego synka:)

Jeszcze przed pamietna wizyta pediatry probowalam odciagac mu w ale to strasznie trudne bo ten malutki siusiak sie wyslizguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek

Nie przejmuj się :)

jestem już dorosłym facetem i jakoś nie pamietam żebym jako mały chłopak odciągał skórkę posłusznie codziennie do mycia😜. Poza tym, nie u wszystkich napletek jest możliwy do ściągnięcia w takim młodym wieku. Kiedyś gdzieś czytałem, ze normą jest żeby do 17 roku życia wszystko już śmigało bo inaczej to rzeczywiście można zaczynać się martwić, ze coś jest nie ok. 

Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
5 godzin temu, Gość gość napisał:

Teraz to już za późno. Takie czynności przeprowadza się gdy synek jeszcze nie raczkuje. Musisz wysłać go jak najszybciej na zabieg, inaczej jak pójdzie do przedszkola jego defekt będzie się pogłębiać a chłopcy w toalecie lubią się porównywać i Twojego synka nie ominie etykietka "stulejmana".

Ale pieroolisz bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

obrzydliwe to ku r wa nie da się czytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

 

miałam te same dylematy. odpowiedz urologa dzieciecego - nie ruszac!! nic na siłe. jest tak, jak napisał maciek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

pytasz się jak ma wyglądać siusiak? to jak ty dziecko zmajstrowałaś, z przymkniętymi powiekami niczym dewotka? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

obrzydliwe to ku r wa nie da się czytać 

K.u.r.w.a znowu ta lesbijka, co ją męskie narządy brzydzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 godzin temu, Gość gość napisał:

pytasz się jak ma wyglądać siusiak? to jak ty dziecko zmajstrowałaś, z przymkniętymi powiekami niczym dewotka? 😄

Tak się składa że siusiak dziecka a dorosłego mężczyzny różni się od siebie, dorosłemu schodzi napletek sam a dziecku nie i nikt nie potrafi określić kiedy powinien schodzic bo są takie rozbieznosci,  jedni potrzebują pomocy chirurga a inni nie, sami lekarze mają ta te tematy różne zdanie więc i oni nie wiedzą jak to powinno być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mam dwóch synów czteroletnich. Od samego początku pediatra mówiła, by odciągać skórkę podczas kąpieli - tyle, ile się da. Robiłam to, ale skórka nigdy się całkiem nie zsunęła i tak jest do dzisiaj. Odsłania czubek, doskonale widać dziurkę, ale cała nie schodzi, aczkolwiek może gdybym pociągnęła mocno, to by zeszła. Widzę, że chłopcy się obecnie mocno interesują narządami i rano często siusiak jest twardy, co wygląda trochę komicznie :) ale wydaje mi się, że przez to samo wszystko się zrobi tak, jak należy. Zresztą niebawem będziemy na bilansie czterolatka i wtedy zapytamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×