Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martyna

zus nie przezna mi swiadczenia, odmowa bo przekroczoby okres chorbowego

Polecane posty

Gość martyna

witam was kobietki wpadłam w tarapaty zusowskie, czy ktoś mi pomoże? otóż poszłam na zwolnienie od tego samego lekarza wcześniej niż wyczekiwane 60 dni, dokładnie poszlam na zwolnienie w 56 dniu i decyzja odwołana, co mam teraz zrobić? staram się o dziecko i ktoś mi poradzil, żeby przejść na zasiłek rehabilitacyjny ale ja nie chce za bardzo z tego korzystać bo będę chyba???? musiala zawiesić dzialalnosc i wylicza mi podstawe od nowa , a teraz mam wyliczona podstawe i za te pieniądze można zyc normalnie tak jakbym w 80 % pracowala, a jak zajde w ciaze to chyba na nowo mi wylicza podstawei nawet na pieluchy nie będzie mnie stać?:( i chyba musze pomarzyć o córeczce eh te zycie w Polsce i te głupie przepisy... chyba czas wracac do pracy a nie wyobrażam sobie płacic zusowi po 3000 tys miesięcznie żeby godnie wyliczyli mi podstawe z 12 miesięcy i w razie ciąży mieć godne wynagrodzenie od państwa , masakra jestem załamana, moja ksiegowa anawalila po całości!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

To jest kompletnie bez ładu i składu i nawrt ja jako prawnik niewiwle z tego nie rozumiem.

Pracuj kobieto normalnie, a nie kombinujesz, przepisy dot. działalności z luką korzystną dla ciężarnych już dawno nie obowiązują, teraz wyliczana jest średnia z ostatnich przepracowanych 12 miesięcy lub krócej jeśli krócej pracowałeś. Płacenie 3000zl zusowi miesięcznie też nic nie da bo ostatecznie nie zwróci Ci się to co wpłaciłaś, nie ma to po prostu sensu. Nie wiem też w czym tu winna księgowa, najlepiej iść po poradę do prawnika specjalizującego się w sprawach zusu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×