Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ala

Jak przekonać 4latka do ćwiczeń logopedycznych

Polecane posty

Gość Ala

Witam, moja 4 latka nie chce ćwiczyć ze mna, wygłupia się, wymyśla co chwile inne zajęcie byleby tylko nie ćwiczyć. Jak ćwiczycie ze swoimi dziećmi? Pomocy, bo już cierpliwości brakuje. Ona nie rozumie ze to dla jej dobra, a ja jestem już kłębkiem nerwów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mojego też nie przekonałam.. łapałam się wszystkiego, ćwiczy ładnie tylko z logopedą 😫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może na początek ćwiczenia zmienić w zabawę?

Nie mówić, teraz siadamy i ćwiczymy, to pan/i logopeda zadała do domu, tylko:

"ja potrafię zrobić tak (i tutaj wykonujesz jakieś zalecenie logopedy - ćwiczenie, albo mówisz jakieś zwroty, czy co tam się robi), a ty tak potrafisz? A pokaż".

Na moją młodszą siostrę działało 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W jaki sposób z nią ćwiczysz?Siadcie do stołu i wtedy ma coś powtarzać po tobie, robić miny itd.?Ja tak nigdy nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Próbowałam i zabawa i siadanie do stołu, żaden sposób nie skutkuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Próbowałam i zabawa i siadanie do stołu, żaden sposób nie skutkuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Próbowałam i zabawa i siadanie do stołu, żaden sposób nie skutkuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 7 latki

Hej Alu 🙂 . Pochwal ją jak zrobi jedno ćwiczenie. Tak z poważną miną i szczerym uśmiechem. Że super jej towyszło i że coraz ładniej mówi. Będzie się starała bo pochwała i uznanie w oczach mamy jest dla dziecka ważne, jak poczuje że jest poważnie potraktowana i pochwalona. Powodzenia, mama 7 latki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 7 latki

A i postaraj się nie pokazywać po sobie zdenerwowania bo Wasze  ćwiczenia będą jej się kojarzyły ze zdenerwowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Dziękuje, ciężko nam idą te ćwiczenia. Ja chce żeby ładnie mówiła a ona nie rozumie ze to dla jej dobra te tortury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie p.i.e.r.d.o.l się w jakieś zabawy, tylko powiedz jej, że jak nie zacznie ćwiczyć wymowy to będzie odszczepieńcem bez znajomych. Wszyscy będą z niej szydzic. Jej poczucie wartości spadnie do zera, aż w końcu targnie się na swoje zycie. Powinno pomóc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie p.i.e.r.d.o.l się w jakieś zabawy, tylko powiedz jej, że jak nie zacznie ćwiczyć wymowy to będzie odszczepieńcem bez znajomych. Wszyscy będą z niej szydzic. Jej poczucie wartości spadnie do zera, aż w końcu targnie się na swoje zycie. Powinno pomóc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×