Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Engie

5 miesięczne niemowle nie chce jeść z piersi na rękach

Polecane posty

Gość Engie

Witam, mam problem z jedzenia naszej 5 miesięcznej córeczki. Malutka jest karmiona piersią od samego początku, od około 2 miesiąca zaczęły sie problemy z jedzeniem. Malutka wyginała sie i odwaracala od piersi a ewidentnie była głodna. Nie zdążyła nawet dotknąć piersi a juz płakała. Bywały karmienia że musiałam ściągnąć i podać butelką. Po jakimś czasie okazało sie że jedynym sposobem żeby mała zazwyczaj zjadła była pozycja na leżąco na łóżku. Bywają dni że i z tym jest problem. Aktualnie córeczka ma 5.5 miesiąca i nie chce jeść na rękach. Próbowałam wszystkiego żeby polubiła takie jedzenie, na marne. Konsultowalam z naszą pediatra ale ona bez zadnwgo badania stwierdziła ze taki jej urok, tak lubi i tyle. Mi to jednak nie daje mi to spokoju. Proszę o poradę czy takie zjawisko może byc normalne? Którejś z Was zdarzył się taki problem? Oraz z jakim specjalista najlepiej się skontaktować. Nie wiem czy lepiej z doradcą laktacyjnym czy z fizoterapeuta. 

Proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale po co chcesz szukac specjalisty? Ma dziecko widzi mi sie I już. Ma juz prawie pół roku, więc możesz powoli wprowadzać niemalne pokarmy, piers ogranicz i jak lubi to.karm na lezaco. Nie wszystko musi byc jak mama lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Engie

Mama lubi leżeć 😉 W tym nie problem. Jednak w momecie gdy trzeba jechać do lekarza lub coś innego załatwić robi się problem. Mam starszego synka z ktorym trzeba jeździć czesto po lekarzach i wtedy to jest problem. 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123

Idź po poradę do doradcy laktacyjnego, nie zaszkodzi, a będziesz miała drugą opinie. Też mam zamiar skorzystać z takiej osoby, żeby rozwiać wątpliwości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znająca temat

To całkiem normalne zjawisko. Moja córka podczas kp na rękach płakała, wierciła sie na wszystkie strony i wyginała, wszystko ją interesowało i rozpraszało, a około 5 mca sama mnie "popchnęła" na łóżko, położyła się na moim brzuchu i tak piła, do picia na rękach juz nie wróciła. Jak boisz się, ze się nie najada, to wez ją do dodatkowego karmienia w nocy, przez sen, w 5 mcu już nie musisz jej odbijać. A co do wiedzy lekarzy rodzinnych o kp to jest ona szczątkowa. Możesz zadzwonić do kilku konsultantów/doradców laktacyjnych, zagadać przez telefon i zobaczyc, czy mają wiedzę zanim się umówisz. Kolejny "problem" będziesz miała jak dziecko zacznie intensywnie raczkować ok 7-8 mca, wtady jest bardzo niecierpliwe przy kp i nawet zdarza się, ze chudnie, ale to nie dlatego, ze się nie najada, tylko spala więcej bo raczkuje. Moja córka straciła 300 g i nadrobiła w miesiac tylko na piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
42 minuty temu, Gość Engie napisał:

Mama lubi leżeć 😉 W tym nie problem. Jednak w momecie gdy trzeba jechać do lekarza lub coś innego załatwić robi się problem. Mam starszego synka z ktorym trzeba jeździć czesto po lekarzach i wtedy to jest problem. 

Pozdrawiam 

Kubek, butelka...odciagaj pokarm i podawaj. To już nie malutkie dziecko więc można uczyć picia z kubka.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×