Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamamama2019

Ciąża , wychowawczy , macierzyński

Polecane posty

Gość Mamamama2019

Witam , mam skomplikowaną sytuację , jestem na urlopie wychowawczym do 31 grudnia 2019 r , wtedy równiez kończy mi się umowa na czas określony , napoczatku grudnia urodze drugie dziecko , chce starać się o zasiłek macierzyński ( urlop macierzyński nie będzie mi się należeć )ale co po skończonej umowie ? W styczniu ? 

Zakładam, że nie będę przechodzić na zwolnienie lekarskie , być może dopiero pod koniec więc sytuacja podobna co dalej od stycznia ? 

Może ktoś mi doradzi jak dobrze to rozwiązać aby nie zostać z niczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Musisz zadzwonić do kadrowej i poinformować,ze chcesz teraz zrezygnować z urlopu wychowawczego i wrócić do pracy.Pracodawca ma obowiązek przyjąć Cię do pracy po 30dniach,a jeśli się dogadasz to z dnia na dzień możesz wrócić do pracy,z dniem powrotu do pracy dajesz L4 z powodu ciazy a pracodawca ma obowiązek przedłużyć Ci umowę do dnia porodu i wtedy urlop macierzyński Ci się należy,wypłaca je ZUS.Mam pytanie jak długo jesteś zatrudniona w tej firmie na umowę o prace na czas określony?Jesli jesteś zatrudniona minimum 33miesiace to masz ku automatycznie umowę na czas nieokreślony..i wtedy nawet będziesz mogła isc na urlop wychowawczy..Ja byłam w podobnej sytuacji,tylko,ze umowa miała mi się kończyć na koniec Marca a termin porodu mam na początek Maja,byłam na urlopie wychowawczym,jak tylko lekarz potwierdził ciąże zadzwoniłam do kadrowej z informacja,ze jestem w ciazy i chciałabym przejść na l4,pracodawca pozwolił mi wrócić i dac l4w dniu potwierdzenia ciazy(fajnie,bo jedna wypłata do prZodu),a w listopadzie okazało się,ze moja umowa została przekształcona na czas nieokreslony,bo przepracowałam w tej firmie dłużej niż 33miesiace,wiec wszystko dobrze się dla mnie ułożyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A i nie masz obowiązku informacji z jakiego powodu chcesz teraz zrezygnować z wychowawczego urlopu,Ja postawiłam na szczerość i mi się opłaciło,ale Ty moze masz inna sytuacje we firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamamama2019
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Musisz zadzwonić do kadrowej i poinformować,ze chcesz teraz zrezygnować z urlopu wychowawczego i wrócić do pracy.Pracodawca ma obowiązek przyjąć Cię do pracy po 30dniach,a jeśli się dogadasz to z dnia na dzień możesz wrócić do pracy,z dniem powrotu do pracy dajesz L4 z powodu ciazy a pracodawca ma obowiązek przedłużyć Ci umowę do dnia porodu i wtedy urlop macierzyński Ci się należy,wypłaca je ZUS.Mam pytanie jak długo jesteś zatrudniona w tej firmie na umowę o prace na czas określony?Jesli jesteś zatrudniona minimum 33miesiace to masz ku automatycznie umowę na czas nieokreślony..i wtedy nawet będziesz mogła isc na urlop wychowawczy..Ja byłam w podobnej sytuacji,tylko,ze umowa miała mi się kończyć na koniec Marca a termin porodu mam na początek Maja,byłam na urlopie wychowawczym,jak tylko lekarz potwierdził ciąże zadzwoniłam do kadrowej z informacja,ze jestem w ciazy i chciałabym przejść na l4,pracodawca pozwolił mi wrócić i dac l4w dniu potwierdzenia ciazy(fajnie,bo jedna wypłata do prZodu),a w listopadzie okazało się,ze moja umowa została przekształcona na czas nieokreslony,bo przepracowałam w tej firmie dłużej niż 33miesiace,wiec wszystko dobrze się dla mnie ułożyło.

O dziękuję za tak wyczerpująca odpowiedz , chodzi o to że się boje .... Boje się iść na zwolnienie ponieważ mój szef to tako cwaniak i manipulator , łasy na kasę i boje się kontroli z ZUS , ponieważ czytałam że na zwolnienie to ja sobie mogę pójść jesli ciaza zagrożona i mogą wezwać na komisję z wynikami badań 😞 sama niewiem co robić , dlatego pomyślałam że narazie nie będę szła na zwolnienie i zobaczę jak potoczy się sytuacja może koło 6 miesiąca .... ale sama niewiem co robić , w firmie na umowę pracuje aktualnie 15 miesięcy do grudnia będzie to 24 miesiące wiec się nie zalapie ale bardzo ciekawa informacja zapamiętam ja 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamamama2019
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

A i nie masz obowiązku informacji z jakiego powodu chcesz teraz zrezygnować z wychowawczego urlopu,Ja postawiłam na szczerość i mi się opłaciło,ale Ty moze masz inna sytuacje we firmie

Zazdroszczę takich pracodawców, mój zrobił aferę w firmie że wypłacił mi pieniążki za zaległe urlopy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

 A jaka masz prace,Jakaś ciężka,dźwiganie,długie stanie itd.?L4?Moja siostra tez ma takiego pracodawcę,ze  w niczym nie chciał isc na rękę,a była w podobnej sytuacji do nas tylko,ze miała już umowę na czas nieokreślony.Jak zaszła w druga ciąże i chciała wrócić do pracy z L4 to pracodawca przyjął ja po 30dniach(nie chciał isc na rękę) i była mega awantura,ale żadnej kontroli z zusu nie miała..wiec może u Ciebie by się obyło,a nawet jeśli miałabyś kontrole,a by Cię nie było akurat w domu to Akurat mogłabyś być u lekarza,myśle,ze takie komisje to rzadkość..Ja bym szła na L4,zwolnić Cię nie może..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamamama2019
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

 A jaka masz prace,Jakaś ciężka,dźwiganie,długie stanie itd.?L4?Moja siostra tez ma takiego pracodawcę,ze  w niczym nie chciał isc na rękę,a była w podobnej sytuacji do nas tylko,ze miała już umowę na czas nieokreślony.Jak zaszła w druga ciąże i chciała wrócić do pracy z L4 to pracodawca przyjął ja po 30dniach(nie chciał isc na rękę) i była mega awantura,ale żadnej kontroli z zusu nie miała..wiec może u Ciebie by się obyło,a nawet jeśli miałabyś kontrole,a by Cię nie było akurat w domu to Akurat mogłabyś być u lekarza,myśle,ze takie komisje to rzadkość..Ja bym szła na L4,zwolnić Cię nie może..

Tak , praca ciężka , 12 godzinna , szkodliwe warunki pracy , no mój pracodawca na milion procent zrobi awanturę porządna 😉 ale stwierdziłam że przecież życia nie będę planować patrzac na niego 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jeśli praca ciężka i nie ma warunków pracy w niej dla kobiet w ciazy  to nawet ze względu na brak warunków lekarz wystawi Ci l4.Ja jak w pierwszej ciazy szlam na L4 (5tydzien) to lekarz przeprowadził ze mną wywiad,jaka praca itd i odrazu stwierdził,ze to nie praca dla ciężarnej,w drugiej ciazy odrazu lekarz dał mi L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamama2019
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Jeśli praca ciężka i nie ma warunków pracy w niej dla kobiet w ciazy  to nawet ze względu na brak warunków lekarz wystawi Ci l4.Ja jak w pierwszej ciazy szlam na L4 (5tydzien) to lekarz przeprowadził ze mną wywiad,jaka praca itd i odrazu stwierdził,ze to nie praca dla ciężarnej,w drugiej ciazy odrazu lekarz dał mi L4.

A to że jestem na wychowawczym nie daje kierownikowi lub zusowi punktu zaczepienia czemu przeszłam na zwolnienie jak byłam na wychowawczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zadzwoń do szefa,kadrowej,ze chcesz wrócić do pracy i z dniem powrotu daj L4,Mysle,ze to najlepsze wyjście w Twojej sytuacji,a awantura szefa się nie przejmuj,pomysł,ze robisz to dla siebie i swojej rodziny.Masz prawo zrezygnować z wychowawczego i wrócić do pracy kiedy chcesz i apracodawcy to żaden punkt zaczepienia.Zawsze możesz powiedzieć,ze dowiedziałaś się,o ciazy dzień przed powrotem do pracy..Jeśli masz wątpliwości to zadzwoń na infolinie inspekcji pracy,tam odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania zgodnie z prawem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamamama2019

Dziękuję bardzo za odpowiedzi 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToJaaa

Rejestrujesz się w urzędzie pracy i wtedy możesz dostać zasiłek 1000 zł przez rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×