Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość gość

Problemy z wypróznianiem u 3,5latka przy diecie aspirynowej.

Polecane posty

Gość Gość gość

Mój 3,5 latek jest na diecie aspirynowej od 4 dni W związku z silną alergią. Przez re 4 dni nie robił kupy i zaczynam już się tym martwić. Co mogę mu podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala syrenka

A ta dieta jest dla niego? Aspirynowej, czyli podajesz mi piryny? Bo one nie sa przeznaczone dla dzieci ponizej 12 lat, czy lekarz zalecil taka diete? Pytam, bo nigdy nie slyszalam o takiej.

A co do wyproznien, to moze podaj gotowane jablko, z ryzem np, blonnik powinien wspomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Stosuję u dziecka taką dietę w związku z silną alergią, czyli moje dziecko ma dużo krostek na ciele. Dermatolog zalecił taką dietę i zapisał dwie maści i Ketotifen. Przy tej diecie nie można spożywać dzemow, bananów, niektórych gatunków jabłek, budyniu, słodyczy, konserw, nic z benzoensanem sodu. Do tej pory sporo jadł jabłek i bananów i nie miał problemów w ubikacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala syrenka

Hmmm to najpierw zalecalabym cos naturalnego, szkoda, ze tyle owocow musialas wyeliminowac:( a moze sliwki? Nie wiem czy moze? Bo jak nie to cos innego z blonnikiem, ewentualnie moze sprobuj z olejem? O ile wypije, lyzeczka wieczorem, rano powinno sie wyproznic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Zwykły olej jadalny pomaga na wypróżnienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkkkkkkj

Siemie lniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Babka plesznik albo jajowata. Kompletnie bezpieczny i super skuteczny błonnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Jeszcze jakieś propozycje? Dziś już nie mam możliwości jechać do apteki, ale jutro, jeśli nie zalatwi się do tego czasu będę musiała się o coś postarać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maka syrenka

Tak, olej jadalny powinien popchnac. W aptece jest rycynowy, ale nie wiem czy mozna go podac malemu dziecku. A taki rzepakowy czy inny jaki masz, to chyba dziecku krzywdy nie zrobi. A pije duzo wody? W aptece jesli bedziesz to zapytaj o cos w sensownej cenie, bo zaraz wciskaja najdrozszy kit:/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Maka syrenka napisał:

Tak, olej jadalny powinien popchnac. W aptece jest rycynowy, ale nie wiem czy mozna go podac malemu dziecku. A taki rzepakowy czy inny jaki masz, to chyba dziecku krzywdy nie zrobi. A pije duzo wody? W aptece jesli bedziesz to zapytaj o cos w sensownej cenie, bo zaraz wciskaja najdrozszy kit:/ 

Rycynowego nie powinno się, ale parafinę można podać, choć lepiej postawić na naturę czyli właśnie wspomnianą babkę czy siemię lniane (można dodawać do jedzenia). Z aptecznych bezpieczna będzie laktuloza, można stosować dłużej, nie zaburza czynności układu pokarmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAleksa

4 dni to już długo u takiego dziecka. Podaj czopka glicerynowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga

Duuuuuzo płynów, dużo ruchu, masaż brzuszka i więcej produktów blonnikowych z tych które oczywiście może. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po tylu dniach to nic naturalnego nie ruszy dziecka.Żadna woda na czczo, śliwka czy siemię.Kup xenne dla dzieci i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Po tylu dniach to nic naturalnego nie ruszy dziecka.Żadna woda na czczo, śliwka czy siemię.Kup xenne dla dzieci i tyle.

Absolutnie nie. To rozleniwia jelita i potem jest tylko gorzej, nie powinno się stosować środków drażniących, tylko działające osmotycznie, zmiękczające masy kałowe (czyli zawierające wspomnianą laktulozę czy makrogol - makrogole są właśnie zalecane jako środek podstawowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaKaja

Jeśli dziecko boli już mocno brzuszek to możesz zrobić wlewke doodbytniczą.Gumowa gruszka wlej letniej wody,efekt gwarantowany.Ale to już taka ostatecznośc,bo wiele dzieci nie da sobie zrobić tego polubownie.Ja swojej trzylatce kiedyś próbowałam zrobić to był jeden wrzask i wyrywanie,dopiero w szpitalu jej zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Tak. Moje dziecko pije dużo wody. Na kolację dałam mu owsiankę i przed kąpaniem się w końcu załatwił. Nie wiem, czy to zasługa owsianki, ale chyba w trakcie stosowania tej diety, często będę mu ją dawała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×