Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dziewczyny do kiedy ten STRAJK?

Polecane posty

Gość gość
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

 

I to najlepiej świadczy o tym jak nauczyciele uczą. 

Ale jednocześnie powiedz dzieciom, że wszystkie te dni odsiedzą w lipcu. 

Chyba twoje, bo na pewno nie moje. Mamy plany i mialabym to gdzies;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Ale jednocześnie powiedz dzieciom, że wszystkie te dni odsiedzą w lipcu. 

Niech wtedy nauczyciele siedzą w pustych ścianach jak obecnie. Powódź była? Tornado? Inna katastrofa naturalna spowodowała, że zajęcia były odwołana? Jak nie, chyba na głowę bym upadła, żeby kazać dziecku zasuwać do szkoły w lipcu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ta, w najgorszy skwar i podczas sezonu urlopowego miałby się kisić w szkole. Może w ogóle niech w święta Bożego Narodzenia odpracowują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A widziała jedna z drugą, żeby pielęgniarki wyszły nagle z oddziału zostawiając wszystkich pacjentów bez opieki? Albo chirurga, który przerywa operację bo strajk? A nauczyciele wszystko w dupie, matury, testy, kogo to obchodzi, niech się "bachory" same martwią. Mogli strajkować w październiku, a nie teraz. 

Jestem mamą maturzystki, nie dość że młodzież stresuję się egzaminami to jeszcze ci im dokładają stresu. Niech strajkują ale nie kosztem dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

A widziała jedna z drugą, żeby pielęgniarki wyszły nagle z oddziału zostawiając wszystkich pacjentów bez opieki? Albo chirurga, który przerywa operację bo strajk? A nauczyciele wszystko w dupie, matury, testy, kogo to obchodzi, niech się "bachory" same martwią. Mogli strajkować w październiku, a nie teraz. 

Jestem mamą maturzystki, nie dość że młodzież stresuję się egzaminami to jeszcze ci im dokładają stresu. Niech strajkują ale nie kosztem dzieci.

Czyli jak? Możesz podać choć jeden sposób, którym ktoś by się przejął? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Czyli jak? Możesz podać choć jeden sposób, którym ktoś by się przejął? 

Chociażby w innym terminie niż przed egzaminami. Mogli strajkować w październiku. Albo w styczniu. Ale po co, lepiej dopierdzielić Bogu ducha winnej młodzieży dodatkowy stres i niepewność przed samymi testami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Życzę każdej nauczycielce i nauczycielowi by urodził im się wcześniak, wtedy strajk służby zdrowia i niech odejdą od inkubatora wszyscy, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Życzę każdej nauczycielce i nauczycielowi by urodził im się wcześniak, wtedy strajk służby zdrowia i niech odejdą od inkubatora wszyscy, 

O k***a jakie porównanie 😄 Weź rozbieg i baranka o ścianę. Może pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

A widziała jedna z drugą, żeby pielęgniarki wyszły nagle z oddziału zostawiając wszystkich pacjentów bez opieki? Albo chirurga, który przerywa operację bo strajk?

Nie znam się, ale się wypowiem, prawda? Nie, nie zobaczysz odchodzących z oddziału pielęgniarek czy chirurga przerywającego operację, bo ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (ta sama, która m.in. nauczycielom gwarantuje prawo do strajku), art. 19. mówi:

"Niedopuszczalne jest zaprzestanie pracy w wyniku akcji strajkowych na stanowiskach pracy, urządzeniach i instalacjach, na których zaniechanie pracy zagraża życiu i zdrowiu ludzkiemu lub bezpieczeństwu państwa."

Proste? Może więc następnym razem zanim się ośmieszysz to choć trochę pomyślisz, jeśli sięgnięcie do źródeł prawa cię przerasta.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Życzę każdej nauczycielce i nauczycielowi by urodził im się wcześniak, wtedy strajk służby zdrowia i niech odejdą od inkubatora wszyscy, 

Następna "mądra". Nie, nie odejdą, nawet od takiej kreeeetynki jak ty nie mieliby prawa odejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Chociażby w innym terminie niż przed egzaminami. Mogli strajkować w październiku. Albo w styczniu. Ale po co, lepiej dopierdzielić Bogu ducha winnej młodzieży dodatkowy stres i niepewność przed samymi testami. 

Ale rząd wiedział o terminie strajku już od kilku miesięcy. Mieli czas aby to załatwić no ale woleli zajmować się 500+, 1000+ i ostatnim hitem czyli krową+. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 godzin temu, Gość gość napisał:

Następna "mądra". Nie, nie odejdą, nawet od takiej kreeeetynki jak ty nie mieliby prawa odejść.

Świetnie,  a czemu nie? A nauczyciele mogą wszyscy na raz zostawiając dzieci , więc sami odpowiadanie sobie kim są nauczyciele, tffuu!!! Pluje na nich !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Ale rząd wiedział o terminie strajku już od kilku miesięcy. Mieli czas aby to załatwić no ale woleli zajmować się 500+, 1000+ i ostatnim hitem czyli krową+. 

Nauczyciele i nauczycielki też mają dzieci, i też to dostaną,  plus wypłata i jeszcze podwyżka  to dopiero krowy + 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann

Przedszkole mojego dziecka już od jutra otwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Świetnie,  a czemu nie? A nauczyciele mogą wszyscy na raz zostawiając dzieci , więc sami odpowiadanie sobie kim są nauczyciele, tffuu!!! Pluje na nich !!!

"Niedopuszczalne jest zaprzestanie pracy w wyniku akcji strajkowych na stanowiskach pracy, urządzeniach i instalacjach, na których zaniechanie pracy zagraża życiu i zdrowiu ludzkiemu lub bezpieczeństwu państwa."

Twój bachor nie zdechnie jak szkoła się zamknie. Jak szpital przestanie funkcjonować, to i owszem. Widzisz różnicę, ciemna maso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Twój bachor nie zdechnie jak szkoła się zamknie. ciemna maso?

Jakby ktoś miał wątpliwości, dlaczego "Rzeczypospolite" są takie jakie są. Gdyby nie rodzice, to te dzieci całkiem by schamiały. Przepraszam porządnych nauczycieli za uogólnienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jakby ktoś miał wątpliwości, dlaczego "Rzeczypospolite" są takie jakie są. Gdyby nie rodzice, to te dzieci całkiem by schamiały. Przepraszam porządnych nauczycieli za uogólnienie. 

Nie jestem nauczycielem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja jeszcze nie mam żadnej informacji z przedszkola pewnie dopiero po południu będzie tak jak wczoraj.Dzisiaj już muszę iść po opiekę do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W szkole mojego syna dyrektor na spotkaniu z rodzicami obiecał, że zrobi wszystko, by strajkujący od września nie mieli pracy. 

Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że nowi nauczyciele którzy przyjdą w nowym roku szkolnym będą bardziej ogarnięci i mniej roszczeniowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niech zrobią strajk okupacyjny! Proponuję taką formę: normalne lekcje i opieką dla dzieci,  a potem okupuja szkołę do 8 rano i znowu lekcje.  Jak dla mnie, to mogą włączyć w to glodowke.  Albo rozbić miasteczko namiotowe na boisku i tam spać.  

Tylko niech nie rozwalają pracy rodzicom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Życzę każdej nauczycielce i nauczycielowi by urodził im się wcześniak, wtedy strajk służby zdrowia i niech odejdą od inkubatora wszyscy, 

Nie życz drugiemu co tobie niemiłe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Uspokojcie się trolle!

Normalni ludzie popierają nauczycieli.

Generałom,nauczycielom i lekarzom trzeba najwięcej płacić,by kraj funkcjonował!

Kto tego nie rozumie,ten swiata już nie zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie wiem do kiedy, ale myślę że ta sytuacja nie potrwa długo, bo obie strony będą chciały dojść do porozumienia. Ale żeby tak się stało, roszczenia nauczycieli muszą być możliwe do spełnienia, a rząd skory do pewnych ustępstw. Trudno mi sobie wyobrazić, że każdy nauczyciel nagle dostanie 1000 zł podwyżki, bo skąd wziąć tyle pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill
31 minut temu, Gość Gość napisał:

Uspokojcie się trolle!

Normalni ludzie popierają nauczycieli.

Generałom,nauczycielom i lekarzom trzeba najwięcej płacić,by kraj funkcjonował!

Kto tego nie rozumie,ten swiata już nie zrozumie.

Wiesz ile zarabia lekarz stażysta? Lekko ponad 2900. Owszem i nauczyciele i lekarze i wiele innych grup zawodowych powinno zarabiać więcej. Tal aby godnie żyć. Tylko skąd wziac na to pieniądze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc mimi
44 minuty temu, Gość Gość napisał:

W szkole mojego syna dyrektor na spotkaniu z rodzicami obiecał, że zrobi wszystko, by strajkujący od września nie mieli pracy. 

Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że nowi nauczyciele którzy przyjdą w nowym roku szkolnym będą bardziej ogarnięci i mniej roszczeniowi.

Przecież ci nauczyciele strajkują, aby również ten dyrektor miał podwyżkę.

mam wrażenie, że tu piszą same pisowskie trolle, bo w normalnej rozmowie większość popiera nauczycieli. Znalazła się nawet bzdura o strzelaniu do górników i zamykaniu nierentownych kopalń. No, dalej, piszcie, 2,50 zł piechotą nie chodzi, dla takich kuch to całkiem sporo pieniędzy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość gośc mimi napisał:

Przecież ci nauczyciele strajkują, aby również ten dyrektor miał podwyżkę.

mam wrażenie, że tu piszą same pisowskie trolle, bo w normalnej rozmowie większość popiera nauczycieli. Znalazła się nawet bzdura o strzelaniu do górników i zamykaniu nierentownych kopalń. No, dalej, piszcie, 2,50 zł piechotą nie chodzi, dla takich kuch to całkiem sporo pieniędzy.

 

I po co mieszasz w to politykę, podobno to nie jest strajk polityczny, a może jednak?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alk
10 minut temu, Gość Lill napisał:

Wiesz ile zarabia lekarz stażysta? Lekko ponad 2900. Owszem i nauczyciele i lekarze i wiele innych grup zawodowych powinno zarabiać więcej. Tal aby godnie żyć. Tylko skąd wziac na to pieniądze? 

O następna "nie znam się, więc się wypowiem"

Lekarz stażysta dostaje na rękę 1200zł i to ministerstwo mu płaci na stronach marszałkowskich naszych województw i na stronach ministerstwa możesz sobie to wyszukać. Stażyści jak i rezydenci nie są zatrudniani przez szpitale więc nie chrzań. 

Skąd wiem? mój brat właśnie jest lekarzem na stażu i wszyscy jego koledzy i koleżanki tyle samo maja na stażu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość gośc mimi napisał:

W normalnej rozmowie większość popiera nauczycieli. Znal

Popatrz, a ja znam nawet nauczycieli, którzy nie popierają strajku. Także totalsuj dalej skoro już tak jasno przyznałaś, że to strajk polityczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alk
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

I po co mieszasz w to politykę, podobno to nie jest strajk polityczny, a może jednak?? 

każdy strajk budżetówki jest polityczny. nie wiem dlaczego tak demonizuje się ten fakt i taką psychozę wokół tego słowa "polityczny" robi? z kim rozmawiają strajkujący, lekarze, policjanci, nauczyciele czy pielęgniarki? komu podlegają? kto nimi zarządza?

Co w tym złego że strajk ma charakter mniej lub bardziej polityczny? no tak, bo najważniejszy w tym wszystkim jest oczywiście PiS i to jak on się w tym wszystkim czuje. Nie ważni są strajkujący tylko zachwiany obraz krainy mlekiem miodem płynącej i że biedny pokrzywdzony PiS ma problemy. Tu jest den ból zadu o "polityczny" charakter strajku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
29 minut temu, Gość gośc mimi napisał:

Przecież ci nauczyciele strajkują, aby również ten dyrektor miał podwyżk

Może dyrektorzy mają na tyle moralności, by nie wyciągać łap po nie swoje pieniądze? Może rozumieją, że 5 tysięcy za 20 godzin pracy przez 8 miesięcy w roku to i tak za wiele dla bandy nierobów?

Ja mam nadzieję, że od maja w szkole mojego syna będą nowi nauczyciele, potulni i znający swoje miejsce. A strajkującym wilczy bilet, niech idąprzymusowo  do biedronki to zrozumieją że mieli raj na ziemi!8

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×