Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia

Jak jest z tymi biodrami?

Polecane posty

Gość Basia

Mam 88 cmw biodrach, w talii 63...i wszyscy w rodzinie mi powtrzają, że na 100% urodzę cesarką (planuje ciąże). Miałam już trzy operacje na nogi, w tym jedno powikłanie po znieczuleniu w kręgosłup i nie wyobrażam sobie mieć kolejnej, przeraza mnie ta rehabilitacja, ten ból, a dzieckiem trzeba się zająć, boje się kolejnego powikłania po znieczuleniu...dochodziłam do siebie kilka miesięcy i na dodatek do końca życia muszę wzmacniać mięśnie ćwiczeniami siłowymi, bo osłabły po operacjach (przecięcie) i sobie po prostu nie wyobrażam cesarki...jak to jest w ciąży? Czy biodra się „rozejdą” czy jest tu pani, która normalnie urodziła z taką budową? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Biodra w ciąży się rozchodzą, ale pewnie w różnym stopniu u różnych osób. Ja strasznie boleśnie to przechodziłam, miałam chyba ze 3 rzuty takiego rozsuwania miednicy i po bieliźnie takiej typowo biodrowej widzę, że obwód się zwiększył.

Jeśli masz wątpliwości, czy dasz radę urodzić naturalnie przy swojej budowie i problemach z biodrami, to na Twoim miejscu poszłabym skonsultować do ortopedy. Lekarz będzie lepiej wiedział od całego stada domorosłych znawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja byłam strasznie wąska w biodrach. W pierwszej ciąży biodra się rozeszły a w drugiej jeszcze bardziej. Pierwszy poród naturalny. Teraz nie wiem bo jestem już po terminie a dziecko zapowiada się duze. Da się rodzic naturalnie ale to dużo zależy od wymiarów dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jaka rehabilitacja? Po cesarce nie ma żadnej rehabilitacja, po prostu po kilku godzinach musisz wstać i zajmowac się dzieckiem, nie ma zlituj.. To, ze ktoś mówi, ze na 100% będziesz mieć cesarke nie oznacza, ze będziesz mieć, bo ja stawiam na 100%, ze z tego powodu napewno nie będziesz mieć cesarki. Mi tez każdy to powtarzał to samo, nie chciałam mieć cesarki, a miałam z innego powodu, gdyby nie to to bym musiała rodzić normalnie, więc nie słuchaj innych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Cesarka to jakby nie było pójście na łatwiznę. Nie zrobią ci cesarki z takiego powodu, sory. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Jaka rehabilitacja? Po cesarce nie ma żadnej rehabilitacja, po prostu po kilku godzinach musisz wstać i zajmowac się dzieckiem, nie ma zlituj.. To, ze ktoś mówi, ze na 100% będziesz mieć cesarke nie oznacza, ze będziesz mieć, bo ja stawiam na 100%, ze z tego powodu napewno nie będziesz mieć cesarki. Mi tez każdy to powtarzał to samo, nie chciałam mieć cesarki, a miałam z innego powodu, gdyby nie to to bym musiała rodzić normalnie, więc nie słuchaj innych. 

Po cesarce jest, a raczej powinna być rehabilitacja np. Mobilizacja blizny, są zrosty, są kobiety, które cierpią z powodu zrostów wiele lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Cesarka to jakby nie było pójście na łatwiznę. Nie zrobią ci cesarki z takiego powodu, sory. 

Nie chce tutaj ocenić kobiet czy pójście czy nie. Ja osobiście jej nie chce, ponieważ wiem z czym wiąże się operacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Basia napisał:

Po cesarce jest, a raczej powinna być rehabilitacja np. Mobilizacja blizny, są zrosty, są kobiety, które cierpią z powodu zrostów wiele lat...

To chyba w opowiadaniach jest... W szpitalu w praktyce nie ma żadnej, przychodzą mówią, ze masz wstać, idziesz się wykapac i tyle... No chyba ze siedzenie przed wstaniem to "rehabilitacja" 😄 a po 2 dniach już nawet wypisują do domu, zależy od wyników dziecka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

To chyba w opowiadaniach jest... W szpitalu w praktyce nie ma żadnej, przychodzą mówią, ze masz wstać, idziesz się wykapac i tyle... No chyba ze siedzenie przed wstaniem to "rehabilitacja" 😄 a po 2 dniach już nawet wypisują do domu, zależy od wyników dziecka. 

Na rehabilitacje chodzi się później, po urodzeniu. Jakoś 6 tygodniu po zabiegu. 

Tutaj np:

http://www.okiemfizjoterapeutki.com/rehabilitacja-blizny-po-cesarskim-cieciu/

http://rodzimywopolskim.pl/baza-wiedzy/rehabilitacja-blizny-po-cesarskim-cieciu-na-czym-polega/

jakby nie było to operacja i to poważna, a po operacjach są rehabilitacje. Szkoda, że malo kto o tym mówi...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan

Widze, ze twoi znajomi medycynę skończyli, ze już ci postawili diagnozę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia

To jest najgorsze, bo jak będzie konieczna cesarka to oczywiście będzie 

ale ja nawet nie zaszłam w ciąże a przy każdej okazji one taksują mnie wzrokiem i lecą te komenatrze...dobija mnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Basia napisał:

Na rehabilitacje chodzi się później, po urodzeniu. Jakoś 6 tygodniu po zabiegu. 

Tutaj np:

http://www.okiemfizjoterapeutki.com/rehabilitacja-blizny-po-cesarskim-cieciu/

http://rodzimywopolskim.pl/baza-wiedzy/rehabilitacja-blizny-po-cesarskim-cieciu-na-czym-polega/

jakby nie było to operacja i to poważna, a po operacjach są rehabilitacje. Szkoda, że malo kto o tym mówi...

 

To najwyraźniej w swoim zakresie, za oplata. Jakby każdy mial mieć rehabilitację to by w szpitalu o tym wspominano. Jedyne co to pewnie "darmowo" możesz sama masować bliznę, wykonywać ćwiczenia ect., No chyba ze o czymś nie wiem. Nawet nie wspominają jak wykonywać masaż blizny, a chętnie bym sama się dowiedziała np. Bo znam osoby, które wykonywały masaż i podobno nawet nie widać blizny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Spokojnie, moje wymiary 158cm waga przed ciąża pierwsza 46 kg, biodra 84 cm, talia 65cm, poród w 42 tyg wywoływany drogami natury córka 2830g, czas trwania porodu 4 godz, 

Waga przed drugą ciąża 48 kg biodra 86cm talia 67cm , poród 40 tydz syn 3100g poród drogami natury bez wywoływania, czas trwania porodu 2 godz,  teraz jestem w 3 ciazy waga przed ciąża 48kg biodra 86cm talia 66cm dziecko mierzy podobnie jak reszta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia
18 minut temu, Gość Gosc napisał:

Spokojnie, moje wymiary 158cm waga przed ciąża pierwsza 46 kg, biodra 84 cm, talia 65cm, poród w 42 tyg wywoływany drogami natury córka 2830g, czas trwania porodu 4 godz, 

Waga przed drugą ciąża 48 kg biodra 86cm talia 67cm , poród 40 tydz syn 3100g poród drogami natury bez wywoływania, czas trwania porodu 2 godz,  teraz jestem w 3 ciazy waga przed ciąża 48kg biodra 86cm talia 66cm dziecko mierzy podobnie jak reszta .

Kochana, dzięki za ten komentarz ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka1984

nie zawsze wąskie biodra to cc a szerokie to poród naturalny...

Ja w biodrach - przed ciążą - miałam 96 cm  a rodziłam przez cc. Bo jakos kilka lat przed ciążą mialam rozmaite bóle w tym siln bóle kolan i jednego biodra i okazało się, że mam bardzo krzywą miednicę i że mam wskazanie do cesarki, bo poród naturalny mógłby być męczarnią ktora i tak zakonczyłaby się cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka1984
8 minut temu, Gość Basia napisał:

moje wymiary 158cm waga przed ciąża pierwsza 46 kg,

jaka szczuplutka :)

ja też niska,  mam 161 cm, przed ciążą ważylam 55-56kg. obecnie 58, czasem dobijam do 59 a zdarzylo mi się  (rok temu) mieć 60.5. ale wzięłam się za siebie i znowu mam  58.... chyba nie uda mi się nigdy wrócic do 55.  dziecko ma 4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mam podobne wymiary. Biodra 81, talia 62. U mnie skończyło się cesarka po 10 godzinach porodu. Wymiary przed ciaza miałam takie same, mierzylam się niedawno, jestem już dwa lata po porodzie. Chociaż wagę sprzed ciąży bardzo szybko osiągnęłam to w stare spodnie weszłam dopiero po roku, nie wiem czy miało to związek z biodrami i czy brzuchem. Nie wydaje mi się żeby biodra się zmniejszył? Chyba po prostu się nie rozeszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja mam mniej w biodrach i nie miałam żadnej cesarki, nie ma się czego bać. Ja ważyłam 42 a wzrost 158 także... Nie słucha się znajomych, a lekarza. Moja mama to nawet chciała iść się kłócić, ze mam mieć cc. Chyba ze Besziesz mieć dziecko ponad 4 kg, ale to raczej nie do przewidzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie ma znaczenia obwód w biodrach, a rozstaw kości miednicy w środku. Kości miednicy się rozchodzą, stąd możliwość porodu sn nawet u dziewczyn które wydają się wąskie w biodrach, i odwrotnie- leżałam kiedyś na patologii ciąży z dziewczyną która miała normalną figurę, raczej w kierunku klepsydry, pupa i biodra dość duże, ale mierzyli jej specjalnym cyrklem rozstaw kości i okazało się że cc jest konieczne bo dziecko po prostu się nie zmieści. Tak że spokojnie, nie ma co po obwodach sprzed ciąży wróżyć jak się urodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulka
10 godzin temu, Gość Gosc napisał:

To najwyraźniej w swoim zakresie, za oplata. Jakby każdy mial mieć rehabilitację to by w szpitalu o tym wspominano. Jedyne co to pewnie "darmowo" możesz sama masować bliznę, wykonywać ćwiczenia ect., No chyba ze o czymś nie wiem. Nawet nie wspominają jak wykonywać masaż blizny, a chętnie bym sama się dowiedziała np. Bo znam osoby, które wykonywały masaż i podobno nawet nie widać blizny. 

Może pójdź na jednorazową wizytę niech fizjo oceni jak jest z twoją blizną i pokaże jak masować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×